Насильницькі зникнення

Важливо посилити комунікацію між родинами заручників ОРДЛО, об’єднаним центром при СБУ та представниками від України у Мінську

Координаторки Медійної ініціативи за права людини Марія Томак та Тетяна Катриченко долучилася до засідання робочої групи в Офісі президента України щодо захисту прав осіб, яких незаконно утримують на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації.

Зокрема, учасники обговорили законодавчі ініціативи, які посилюють соціальний та правовий захист військовополонених і цивільних заручників ОРДЛО. Марія Томак наголосила на необхідності ухвалення президентського законопроєкту N6104 “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей”, який 27 вересня 2021 року внесений як невідкладний на розгляд Верховної Ради. “Важливо, аби документ був підтриманий широким колом народних депутатів, не лише однієї парламентської фракції. Якщо робоча група може підтримати законопроєкт зі свого боку, це буде справді корисно”, – сказала Томак.

Тетяна Катриченко зазначила, як важливо посилити механізми комунікації між родинами політв’язнів та представниками спеціального Об’єднаного центру при СБУ для розшуку та звільнення незаконно затриманих на території ОРДЛО та іншими представниками від України у ТКГ у Мінську. “Родичі у регіонах, а надто на окупованих територіях, часто не мають можливості зустрітися з представниками гуманітарної підгрупи від України у мінській ТКГ, а отже не розуміють, як відбувається процес перемовин про звільнення їх рідних”, – окреслила проблему Катриченко. МІПЛ запропонувала організовувати відповідні регулярні зустрічі в онлайн-форматі, приміром, на платформі Офісу президента України. “Окрім того, важливо подумати, яким чином розповсюджувати інформацію про те, що робити громадянам у разі потрапляння рідної людини у заручники – до кого звертатися, які заяви готувати”, – сказала Катриченко.

Засідання робочої групи відбулося з ініціативи уповноваженої Президента України з питань забезпечення прав захисників України Альони Вербицької. Окрім представників громадських організацій, на неї були запрошені представники секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Служби безпеки України, Національної поліції України.

У майбутньому зустрічі робочої групи мають стати регулярними. Щоправда, яким буде механізм реалізації ідей, які звучать у рамках цих засідань, наразі незрозуміло.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Була субота, 30 квітня. Того дня Микола Курівчак, староста села Зміївка, що на Херсонщині, збирався їхати до […]

7 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Більше публікацій