Send Lette
Насильницькі зникнення

«Вдягли на руки кайданки, навіть одягнутися не дали»: у Каховці військові у формі російського зразка затримали ексбійця ЗСУ

2 квітня зранку у місті Каховка Херсонської області озброєні люди у військовій формі російського зразка викрали Олега Кожем‘якіна, колишнього депутата Каховської міської ради, активіста й учасника АТО. Про це МІПЛ повідомила дружина Ольга.

«Ми тільки прокинулися і побачили біля будинку оточення – кілька бусів та «тигрів» (російських позашляховиків). В них загалом було близько тридцяти людей. Всі у військовій формі (російського зразка). Почали стукати у калитку. Олег вийшов до них. Йому одразу вдягли на руки кайданки. Навіть одягнутися не дали. Відвели від будинку. У нас вдома були ще наші друзі, так одного з них спочатку також вивели, а потім відпустили», – розповідає Ольга.

Олег Кожем‘якін. Фото надане дружиною

Вона каже, що незнайомці зайшли у будинок, почали проводити якийсь обшук: перевіряли телефони, перевертали шухляди, шафи, були у гаражі, на горищі.

«Запитували, що чоловік мені розповідав про АТО (у 2014-му Кожем‘якін служив у ЗСУ). Відповідаю, що про це ми не спілкуємося. Та хто мені повірив! Запитували: які у нього думки – пропагандою займався? Кажу, як почалось все, ми навіть з будинку нікуди не виходимо. Знайшли футбольні шарфи – Олег футбольний фанат, якесь партійне посвідчення – він був у партії Олега Ляшка. Мені ніхто нічого не пояснював. Сказали зібрати рюкзак – речі на кілька днів, але ніхто його не взяв. Поки вони робили так званий обшук, Олег був в білому бусі».

Олег Кожем‘якін служив у ЗСУ у 2014 році. Фото надане дружиною

Ольга повідомляє, вони з чоловіком чули, що у Херсоні, Бориславі, по селах Каховського району шукали активістів, колишніх АТОвців. «Олег не збирався переховуватися, тікати», – додає вона.

Ольга не знає, де наразі утримують її чоловіка. Говорить, чула, що всіх, кого забирають, везуть в Нову Каховку. Про місце перебування Олега Кожем‘якіна Ользі й запитати нема у кого. 1 квітня росіяни призначили у місті свою окупаційну адміністрацію. Так званим головою став колишній депутат Облради від «Опозиційного Блоку» Павло Філіпчук (6 березня 2022 року Офісом Генерального прокурора виявлено та розпочато кримінальне провадження проти Філіпчука за фактом державної зради та дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу). Також окупанти призначили й нового головного «поліцейського» – Олега Буховця.

______________________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією російської федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Штаб росіян у дитсадку і катівня в сільскому клубі: подробиці окупації Нового Бикова

У Новий Биків росіяни зайшли на самому початку великої війни. У перший же день закатували і вбили тут кількох хлопців із сусіднього села. Росіяни встановлювали блокпости, рили окопи, вулиці патрулювали на бетеерах. Чоловікам заборонили виходити на вулицю: застерігали, що стрілятимуть без попередження. У місцевому дитсадку ворог облаштував штаб, а в котельні сільського клубу — катівню для військовополонених і цивільних.

12 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій