Насильницькі зникнення

«Вдягли на руки кайданки, навіть одягнутися не дали»: у Каховці військові у формі російського зразка затримали ексбійця ЗСУ

2 квітня зранку у місті Каховка Херсонської області озброєні люди у військовій формі російського зразка викрали Олега Кожем‘якіна, колишнього депутата Каховської міської ради, активіста й учасника АТО. Про це МІПЛ повідомила дружина Ольга.

«Ми тільки прокинулися і побачили біля будинку оточення – кілька бусів та «тигрів» (російських позашляховиків). В них загалом було близько тридцяти людей. Всі у військовій формі (російського зразка). Почали стукати у калитку. Олег вийшов до них. Йому одразу вдягли на руки кайданки. Навіть одягнутися не дали. Відвели від будинку. У нас вдома були ще наші друзі, так одного з них спочатку також вивели, а потім відпустили», – розповідає Ольга.

Олег Кожем‘якін. Фото надане дружиною

Вона каже, що незнайомці зайшли у будинок, почали проводити якийсь обшук: перевіряли телефони, перевертали шухляди, шафи, були у гаражі, на горищі.

«Запитували, що чоловік мені розповідав про АТО (у 2014-му Кожем‘якін служив у ЗСУ). Відповідаю, що про це ми не спілкуємося. Та хто мені повірив! Запитували: які у нього думки – пропагандою займався? Кажу, як почалось все, ми навіть з будинку нікуди не виходимо. Знайшли футбольні шарфи – Олег футбольний фанат, якесь партійне посвідчення – він був у партії Олега Ляшка. Мені ніхто нічого не пояснював. Сказали зібрати рюкзак – речі на кілька днів, але ніхто його не взяв. Поки вони робили так званий обшук, Олег був в білому бусі».

Олег Кожем‘якін служив у ЗСУ у 2014 році. Фото надане дружиною

Ольга повідомляє, вони з чоловіком чули, що у Херсоні, Бориславі, по селах Каховського району шукали активістів, колишніх АТОвців. «Олег не збирався переховуватися, тікати», – додає вона.

Ольга не знає, де наразі утримують її чоловіка. Говорить, чула, що всіх, кого забирають, везуть в Нову Каховку. Про місце перебування Олега Кожем‘якіна Ользі й запитати нема у кого. 1 квітня росіяни призначили у місті свою окупаційну адміністрацію. Так званим головою став колишній депутат Облради від «Опозиційного Блоку» Павло Філіпчук (6 березня 2022 року Офісом Генерального прокурора виявлено та розпочато кримінальне провадження проти Філіпчука за фактом державної зради та дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу). Також окупанти призначили й нового головного «поліцейського» – Олега Буховця.

______________________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією російської федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій