Send Lette
Насильницькі зникнення

«Вдягли на руки кайданки, навіть одягнутися не дали»: у Каховці військові у формі російського зразка затримали ексбійця ЗСУ

2 квітня зранку у місті Каховка Херсонської області озброєні люди у військовій формі російського зразка викрали Олега Кожем‘якіна, колишнього депутата Каховської міської ради, активіста й учасника АТО. Про це МІПЛ повідомила дружина Ольга.

«Ми тільки прокинулися і побачили біля будинку оточення – кілька бусів та «тигрів» (російських позашляховиків). В них загалом було близько тридцяти людей. Всі у військовій формі (російського зразка). Почали стукати у калитку. Олег вийшов до них. Йому одразу вдягли на руки кайданки. Навіть одягнутися не дали. Відвели від будинку. У нас вдома були ще наші друзі, так одного з них спочатку також вивели, а потім відпустили», – розповідає Ольга.

Олег Кожем‘якін. Фото надане дружиною

Вона каже, що незнайомці зайшли у будинок, почали проводити якийсь обшук: перевіряли телефони, перевертали шухляди, шафи, були у гаражі, на горищі.

«Запитували, що чоловік мені розповідав про АТО (у 2014-му Кожем‘якін служив у ЗСУ). Відповідаю, що про це ми не спілкуємося. Та хто мені повірив! Запитували: які у нього думки – пропагандою займався? Кажу, як почалось все, ми навіть з будинку нікуди не виходимо. Знайшли футбольні шарфи – Олег футбольний фанат, якесь партійне посвідчення – він був у партії Олега Ляшка. Мені ніхто нічого не пояснював. Сказали зібрати рюкзак – речі на кілька днів, але ніхто його не взяв. Поки вони робили так званий обшук, Олег був в білому бусі».

Олег Кожем‘якін служив у ЗСУ у 2014 році. Фото надане дружиною

Ольга повідомляє, вони з чоловіком чули, що у Херсоні, Бориславі, по селах Каховського району шукали активістів, колишніх АТОвців. «Олег не збирався переховуватися, тікати», – додає вона.

Ольга не знає, де наразі утримують її чоловіка. Говорить, чула, що всіх, кого забирають, везуть в Нову Каховку. Про місце перебування Олега Кожем‘якіна Ользі й запитати нема у кого. 1 квітня росіяни призначили у місті свою окупаційну адміністрацію. Так званим головою став колишній депутат Облради від «Опозиційного Блоку» Павло Філіпчук (6 березня 2022 року Офісом Генерального прокурора виявлено та розпочато кримінальне провадження проти Філіпчука за фактом державної зради та дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу). Також окупанти призначили й нового головного «поліцейського» – Олега Буховця.

______________________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією російської федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
До України повернули десятьох цивільних українців, затриманих на ТОТ: хто вони та за що опинилися за ґратами окупантів

Ввечері 28 червня стало відомо, що до України повернули 10 цивільних українців. Дехто із них чекав на звільнення понад шість років. Медійна ініціатива за права людини розповідає історії їхнього затримання та увʼязнення. 

1 Липня 2024

Росія застосовує нову практику переслідування українців в окупації. Тепер їх не завжди одразу везуть на підвал, а спершу бʼють вдома

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у березні 2024 року опублікувала звіт про російську окупацію. У ньому сказано, що люди, які живуть в окупації, стикаються із постійною загрозою насильства, затримання і незаконного покарання. МІПЛ задокументувала нові свідчення потерпілих в окупації.

28 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій