Send Lette
Адвокація

Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

До сьогоднішнього дня одноразова виплата у розмірі 15 млн грн надавалась родинам військовослужбовців, які загинули під час захисту України через поранення (контузії, травми, каліцтва). У випадку ж смерті під час полону ця сума була в рази меншою.

Враховуючи, що під час полону людина продовжує вважатися діючим військовослужбовцем (за винятком підтвердженої добровільної здачі), то загибель за парканом ворожої тюрми так само пов’язана із захистом Батьківщини, як і загибель на полі бою. Тож підтримавши законопроєкт №13168 ВРУ виправила бюрократичну несправедливість.

Зазначимо, що зміни до законопроєкту передбачають, що виплати можуть також отримати родини, рідні яких загинули в полоні ще до моменту набрання чинності новою нормою.

— Ці зміни гарантують виплату одноразової грошової допомоги родинам військових, які загинули, не витримавши катувань і тортур у російському полоні під час виконання обов’язків військової служби, — каже Олена Бєлячкова, координаторка родин військовополонених МІПЛ.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Аналітика
Правозахисники розробили дорожню карту для документування катувань українців як злочинів проти людяності

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Всесвітня організація проти катувань (OMCT) та її партнери – Медійна ініціатива за права людини та Центр прав людини ZMINA – документують злочини, які російські військові та інші представники російської влади вчиняють щодо цивільного населення України на окупованих територіях.

15 Липня 2025

Більше публікацій