Send Lette
Війна і правосуддя

Від соратниці Медведчука у Львові до військової у Херсоні: 78 справ в анонсах МІПЛ

Дніпропетровщина

Афганські літаки. Вадим Каплун — уродженець Дебальцевого Донецької області, який після окупації міста переїхав у Дніпро. За даними слідства, у Дебальцевому він перереєстрував свій бізнес у “ДНР” та платив там податки. Крім цього, у 2019 році Каплун нібито на виконання завдань російського ГУР займався перемовинами з делегацією з Афганістану, щоб підірвати українську оборонну спроможність. Мовляв, афганці розглядали можливість продати Україні літаки й вертольоти, які потребували відновлення. При цьому громадська організація Каплуна запевняла, що їхня техніка таки підлягає ремонту. Тривалий час Каплун був на волі та виїжджав за кордон, проте у 2023 році його відправили під варту. Чоловік провину відкидає і каже, що СБУ сфабрикувала справу. На свій захист просив суд дослідити написану ним книгу “Синдикат: збройний бізнес”. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 204/3992/23. Засідання призначено на 12 лютого о 14:00 у Жовтневому районному суді Дніпра.

Ще 11 справ з Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: пошук HIMARS, зґвалтування в окупації, здача координатів російському медику голосовим повідомленням, мобілізація в “ДНР”, передача локацій ЗСУ, робота в окупації, переміщення паливозаправників, монтер колій, херсонський депутат й інформація про ЗСУ в Кривому Розі.

Харківщина

Рекордсмен України. Андрій Нечепоренко ― 62-річний харків’янин, працював методистом у Харківській академії безперервної освіти. У різні роки Нечепоренко вигравав чемпіонат України зі спортивних туристичних походів, багато разів здобував призи у велосипедному туризмі. Є кандидатом у майстри спорту з велотуризму, багаторазовий призер України та рекордсмен країни з легкої атлетики серед ветеранів. Його затримали вранці 5 лютого 2023 року на місці зруйнованої будівлі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Після прильоту підозрюваний на велосипеді приїздив на місце фіксувати наслідки. Чоловіка обвинувачують у державній зраді. Справа № 638/8866/23. Засідання призначено на 11 лютого о 12:00 у Дзержинському районному суді Харкова.

Ще вісім справ з Харківщини — у таблиці МІПЛ: оперуповноважений в Ізюмі, намісник монастиря, поліцейський-еколог, коригування обстрілів, фермер із Куп’янська, переобладнання лікарень для росіян, катування і здача інформації про ЗСУ за 100 тисяч гривень.

Львівщина

Соратниця Медведчука. Інна Іваночко — очільниця Львівської облорганізації ОПЗЖ та громадського руху Медведчука “Український вибір — право народу” у регіоні. Іваночко обвинувачують в антиукраїнській діяльності та просуванні ідеї федералізації України. Прокуратура встановила, що вона організовувала конференції, семінари та вуличні акції з вимогами надати особливий економічний і культурний статус Галичині, від’єднати її і дати автономію. В інтерв’ю російським медіа жінка як “політична експертка” поширювала вигадки пропаганди про русофобію, фашизм, нацизм та бази НАТО в Україні. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 461/1308/23. Засідання призначено на 12 лютого об 11:00 у Галицькому районному суді Львова.

Житомирщина

Наведення на нагородження військових. Ганна Іващенко жила у Добропільському районі Донецької області. За версією слідства, впродовж листопада-грудня 2023 року жінка передавала російській розвідці інформацію про дислокацію ЗСУ, зокрема координати блокпостів, розташування українських військових і техніки у Добропіллі. В одному з повідомлень писала про ЗСУ на території пожежної частини, у відділку поліції, де проходило нагородження відзнаками. Крім цього, повідомила про ППО західного виробництва й просила про масований удар по ньому. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 279/4273/24. Засідання призначено на 10 лютого об 11:30 у Богунському районному суді Житомира.

Ще одна справа з Житомирщини — у таблиці МІПЛ: працівниця колонії. 

Київщина

Допомога російському пропагандисту. Євген Овчар — мешканець Київщини. За даними слідства, у березні 2022 року чоловік написав російському пропагандисту і на його прохання повідомляв про суспільно-політичні настрої. Ще він нібито підготував текст для поширення російських наративів. Чоловік визнав провину та розповів, що контакт російського журналіста отримав від знайомої, яка запропонувала заробити 10 тисяч гривень. Овчар переконував, що на прохання росіянина робив скриншоти з його виступів у соцмережах і пересилав йому у месенджер нібито через те, що в останнього сторінки були заблоковані. Коштів він не отримав, натомість за ним приїхали співробітники СБУ. Його звинувачують у запереченні збройної агресії РФ. Чоловік уклав зі слідством угоду про визнання винуватості. Проте суд її не затвердив і призначив слухання. Його обвинувачують у виправдовуванні російської агресії. Справа № 760/5868/22. Засідання призначено на 12 лютого о 14:30 у Солом’янському районному суді Києва.

Ще 18 справ з Київщини — у таблиці МІПЛ: пропаганда в Лаврі, справи проти кримських суддів, керівник Горлівської міліції, численні воєнні злочини періоду окупації частини Київщини в 2022-му, передача росіянам інформації з СБУ і спроба сховатися в добровольчому батальйоні. 

Херсонщина

Військова й лівий берег Херсонщини. Анжела Федосєєва з Дніпропетровської області була операторкою-розвідницею у ЗСУ. За даними слідства, у червні 2023 року вона почала спілкуватися в Telegram із представником збройних сил РФ і погодилася передавати йому дані про переміщення ЗСУ. Зокрема, повідомила про підготовку операції на лівому березі Дніпра в районі Піщанівки Херсонської області. Нібито за її наведенням обстріляли українських військових — шестеро загинули, 20 отримали поранення. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 766/12569/23. Засідання призначено на 13 лютого о 9:00 у Херсонському міському суді.

Ще десять справ із Херсонщини — у таблиці МІПЛ: катування в Скадовську, окупаційний очільник Нової Каховки, російська паспортизація, робота на окупаційний орган влади, контролер ринку, організація “референдуму”, співробітники колонії та катування струмом.

Одещина

Інформація про ГУР. Сергій Коваленко — уродженець Кіровоградської області. Як каже слідство, у 2021 році його завербував російський розвідник. За його завданням Коваленко мав збирати інформацію про службовців ГУР. У червні 2021 року обвинувачений передав росіянину через месенджер Wickr Me анкетні дані співробітників ГУР, місця їхнього проживання та служби, номери та модель авто оперативної служби. Ці дані він зібрав під час спілкування з службовцями управління у Херсоні. Згодом він повідомив про ймовірну спецоперацію ГУР з підриву газопроводу в Криму та співробітників, залучених до неї. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 522/7498/24. Засідання призначено на 13 лютого об 11:30 у Приморському районному суді Одеси.

Ще вісім справ з Одещини — у таблиці МІПЛ: наведення дронів по Одещині, коригування по ЗСУ, начальник ТЦК, робота в колонії окупантів, знищення боєприпасів ЗСУ, прохання обстріляти Одесу, фейкове інтерв’ю з ТЦК і здача позицій ППО. 

Миколаївщина

Вербування мера Очакова. Едуард Шевченко ― колишній командир 73-го морського центру Сил спеціальних операцій. У березні 2023 року його затримала СБУ. За версією слідства, за завданням окупантів він передавав інформацію про наслідки обстрілів. А згодом нібито спробував завербувати міського голову Очакова, радником якого працював на той момент. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 483/1839/23. Засідання призначено на 11 лютого об 11:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Ще три справи з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: “помилкові” координати для росіян, коригування по Очакову та здача розміщень ЗСУ за заборону російської мови в школі.

Кіровоградщина

Робота на ФСБ з “Укроборонпрому”. Сергій Копанєв, вважає слідство, збирав інформацію для ФСБ. Нібито за наказом російських спецслужб у червні 2023 року він влаштувався на ремонтний завод радіотехнічного обладнання “Укроборонпрому” і там сфотографував інформацію з обмеженим доступом, надіслав її спецслужбам РФ у Telegram. В інтерв’ю чоловік виправдовував збройну агресію РФ. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 404/9352/23. Засідання призначено на 13 лютого о 14:30 у Кіровському районному суді Кропивницького.

Запоріжжя

Дільничний в окупації. Сергій Пип’як жив у Василівці Запорізької області. Слідство заявляє, що після окупації він влаштувався дільничним у справах неповнолітніх до відділку, який росіяни підпорядкували собі. Свідок у справі розповіла, що під час окупації підсудний незаконно обшукував її дім. Згодом Пип’як виїхав із окупації на підконтрольну Україні територію. На суді, де йому обирали запобіжний захід, адвокатка стверджувала, що її клієнт не переховуватиметься від слідства, має батьків та є патріотом України. Натомість слідчі наголошували, що в окупації лишилась його дружина й дитина, тому він може втекти. Суд взяв чоловіка під варту. Його обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 337/1703/24. Засідання призначено на 10 лютого о 10:30 у Хортицькому районному суді Запоріжжя.

Ще п’ять справ із Запоріжжя — у таблиці МІПЛ: окупаційні прокурори і запорізькі поліцейські, підготовка теракту на “Новій пошті” та переписка з “Чорною мамбою”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Проста фабула”. Чому в Кропивницькому з 2023 року провели три засідання по суті в справі про держзраду

22-річного Дмитра Романченка обвинувачують у державній зраді за збирання інформації про дислокацію підрозділу ЗСУ. Цю справу слухають вже понад рік. За цей час були призначали 19 засідань. Лише на 3 із них досліджували докази. 

7 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Били прикладом і сміялись. У Макарівському суді допитали потерпілого у справі про катування російськими військовими

Олександр Борисов, Раян Мадяєв та Максим Суланйндзюга — російські військові 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-го загальновійськової армії збройних сил РФ. Їх обвинувачують у катуванні цивільного під час окупації Макарівської громади на Київщині.

6 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Чернігівський апеляційний суд залишив без змін вирок російському військовому за пограбування ферми

Кирило Ішматов — командир взводу 55-ї мотострілецької бригади РФ. Двадцять дев’ятого листопада 2024 року він отримав вирок за пограбування ферми на Чернігівщині під час окупації. Захисник подав апеляцію, яку суд розглянув 6 лютого 2025 року.

6 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Проста фабула”. Чому в Кропивницькому з 2023 року провели три засідання по суті в справі про держзраду

22-річного Дмитра Романченка обвинувачують у державній зраді за збирання інформації про дислокацію підрозділу ЗСУ. Цю справу слухають вже понад рік. За цей час були призначали 19 засідань. Лише на 3 із них досліджували докази. 

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Били прикладом і сміялись. У Макарівському суді допитали потерпілого у справі про катування російськими військовими

Олександр Борисов, Раян Мадяєв та Максим Суланйндзюга — російські військові 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-го загальновійськової армії збройних сил РФ. Їх обвинувачують у катуванні цивільного під час окупації Макарівської громади на Київщині.

6 Лютого 2025

Більше публікацій