Send Lette
Адвокація

Війна проти цивільних: РФ фабрикує образ українців як ворогів, — Любов Смачило

РФ воює не лише з українськими військовими, як того вимагає міжнародне право, вона воює і з українським суспільством, його світоглядом і цінностями. Штучно сфабрикований образ українського «ворога» поставив під приціл російських військових будь-яку цивільну особу — громадянина України, яка активно не поділяє ідеологію «руського міра».

Про це говорила Любов Смачило, керівниця аналітичного департаменту Медійної ініціативи за права людини, 26 листопада у Брюсселі під час брифінгу «Катування, мова ворожнечі та інші акти переслідування українських цивільних осіб як злочини проти людяності з боку російської влади в Україні: Шляхи забезпечення відповідальності».

Захід ініціювали Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ) та Міжнародна федерація прав людини (FIDH) за підтримки постійного представництва Фінляндії при Європейському Союзі. До нього долучилися Ілля Нузов, керівник відділу міжнародного правосуддя FIDH, та Євгенія Андреюк, керівниця відділу Європи та Центральної Азії ОМСТ.

Спікери зауважили: окрім кричущого злочину агресії, звірства, вчинені Росією, є центральним елементом її способу ведення агресивної війни в Україні, стосуються поводження з особами, які перебувають під контролем російських суб’єктів. З моменту повномасштабного вторгнення збройні сили РФ та пов’язані з ними структури здійснюють серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на окупованих територіях України. Ці порушення супроводжуються та виправдовуються широкою та агресивною російською пропагандою ненависті.

Про детальні докази та аналіз ймовірних міжнародних злочинів, виявляючи дискримінаційну модель зловживань, спрямованих проти цивільних осіб, що кваліфікується як злочини проти людяності та переслідування, йдеться у недавно опублікованій доповіді цих організацій. А також у спільному звіті OMCT, МІПЛ та Центру прав людини ZMINA. В останньому представлено аналіз, який ґрунтується на 63 інтерв’ю з жертвами та свідками порушень із звільнених територій України, скоєних у понад 20 місцях несвободи. Його автори підсумовують: катування, насильницькі зникнення, сексуальне насильство, фільтрація та пов’язані з ними злочини проти цивільних осіб на підконтрольних Росії територіях України, скоєні з 2022 року, є злочинами проти людяності.

У Брюсселі команда правозахисників говорила про висновки досліджень та обговорювала поточні виклики і необхідну підтримку.

“На всіх майданчиках ми повторюємо: має бути організований допуск до місць утримання в окупації та на території РФ Міжнародного комітету Червоного Хреста аби припинити тортури, які відбуваються в російських місцях несвободи щодо затриманих українців, які там утримуються”, — сказала Любов Смачило.

Аналітикиня також підкреслила, як важливо і надалі підтримувати роботу з документування цих порушень міжнародного права, адже злочини проти цивільного населення продовжуються на тимчасово окупованих територіях та на території РФ у місцях несвободи.

На додаток до правових висновків, спікери надали рекомендації щодо протидії російським пропагандистським наративам і подальшого притягнення до відповідальності за цю категорію міжнародних злочинів, які наразі недостатньо розслідуються.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Telegram-канал про ТЦК на замовлення росіян, власник “Мотор Січ” і продаж посади для благодійного фонду “ЛНР”: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
У Черкасах судять митрополита УПЦ МП за розпалювання релігійної ворожнечі — репортаж із засідання

У Черкасах судять Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита Черкаського і Канівського, керівника Черкаської єпархії Української православної церкви, що перебуває в єдності з Московським патріархатом. Його звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі, образі почуттів вірян через їхні релігійні переконання, а також у виправдовуванні збройної агресії Росії.

29 Листопада 2024

Більше публікацій