Send Lette
Війна і правосуддя

Війна в Україні – результат безкарності рф за попередні конфлікти: що казали учасники коаліції «Україна. П’ята ранку» у Відні

У Відні проходить Додаткова зустріч з соціального виміру між країнами-учасницями ОБСЄ. У зустрічі беруть участь відразу декілька правозахисних організацій, які входять до коаліції «Україна. П’ята ранку». 

Перед відкриттям конференції українські правозахисники за сприяння Фундації домів прав людини провели попередню зустріч для делегацій країн ОБСЄ щодо ситуації із правами людини в Україні у зв‘язку зі збройною агресією рф.

Зокрема на зустрічі виступали голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, Директор офісу Truth Hounds в Грузії Світлана Валько, проєктна менеджерка Центру громадянської просвіти «Альменда” Марія Суляліна, юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська та голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Під час обговорення українські правозахисники звернули увагу на пасивність міжнародної спільноти під час окупації Криму і Донбасу у 2014 році, внаслідок чого почався новий етап збройної агресії рф проти України. 

«Вторгнення росії в Україну стало можливим через неспроможність міжнародної спільноти відреагувати на події у Криму та на Донбасі. Внаслідок безкарності для російської федерації скоєні воєнні злочини в Україні, в Грузії, Сирії та інші військові конфлікти. На жаль, зараз ми зіткнулися з окупацією росією», – сказала під час свого виступу голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Виступ українських правозахисників перед відкриттям Додаткової зустрічі з соціального виміру між країнами-учасницями ОБСЄ. Фото: Тетяна Печончик, facebook

З початку війни організація документує воєнні злочини, зокрема викрадення активістів у різних регіонах. Наразі ZMINA спільно з Медійною ініціативою за права людини зафіксували щонайменше 52 випадки викрадення активних представників місцевої громади, зокрема журналістів, волонтерів, правозахисників, представників місцевого самоврядування та релігійних діячів. З них – про 35 осіб немає жодної інформації. 

Тетяна Печончик закликала міжнародні організації опублікувати усі імена та усі історії про тортури та утримування викрадених українських активістів в новоокупованих територіях, Криму та на Донбасі.

Ідентичні  затримання активістів та мирних жителів тривали в окупованому Росією Криму протягом восьми років. Через недостатню реакцію світу на анексію півострова, тепер звідти російська армія обстрілює мирні українські міста, сказала голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник під час своєї промови.

«Реакція цивілізованого світу в 2014 році була недостатньою, і тепер війна може прийти до кожного європейця, якщо не зупинити росію. Тепер Крим є базою, з якої росія наносить удари по українським містам. Це не війна, яка почалася цього року, це спроба Путіна знищити український народ і державу. Росія використовує заборонену зброю, виступає в ролі терористів, вчиняє найжахливіші військові злочини, вбиває тисячі мирних жителів і сотні дітей. Дії росії в Маріуполі є актом геноциду українців», заявила Скрипник.

З початку війни в Україні убито 144 дитини і ще 220 отримали поранення різної тяжкості. Тобто кожного дня гине або отримують каліцтва 11 дітей такими підрахунками поділилась з представниками постійних делегацій країн в ОБСЄ Марія Суляліна з Центру громадянської просвіти «Альменда». У промові вона навела конкретні приклади: попри позначки на евакуаційних машинах та будівлях словом «ДІТИ», військові рф все одно їх обстрілювали, що є воєнним злочином:

«У Маріупольському театрі, фото якого ви, напевно, бачили, де спереду і ззаду великими літерами написано “ДІТИ” і на який російські війська скинули бомбу. Там загинуло 300 людей. Переважна більшість людей, які там ховалися – це вагітні жінки та діти».

Учасниці дискусії критикували й моніторингову місію ОБСЄ, яка не впоралась із поставленими задачами і евакуювала всіх своїх співробітників, щойно розпочалося російське вторгнення. «Якщо ми віримо в міжнародне право, чому росія досі має вплив в ОБСЄ?», запитала в присутніх юристка Катерина Рашевська.

Завершуючи виступ, Марія Суляліна  вкотре наголосила на важливості закриття неба над Україною. А також Ольга Скрипник закликала бойкотувати всі російські товари. Вона нагадала, що за гроші виручені з продажу росія виготовляє ракети та бомби, які потім скидають на українських жінок та дітей.

У коаліцію «Україна. П’ята ранку» входить 23 правозахисні організації, які від початку вторгнення документують воєнні злочини. Станом на 24 березня було задокументовано майже 400 злочинів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Суд намагався заборонити журналістці МІПЛ записувати засідання на диктофон 

За останні два роки моніторингу справ щодо війни МІПЛ вперше намагалися заборонити записувати аудіо у Богунському суді в Житомирі, хоча КПК дозволяє це робити всім слухачам і слухачкам. Справа стосувалася обвинувачення жінки у державній зраді: вона нібито здала росіянам інформацію про місце нагородження військових у Добропіллі на Донеччині.  

17 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Розстріл цивільних, захоплення інтернату у Бородянці та пограбування. За що засудили росіян

У Реєстрі судових рішень оприлюднили ще три вироки російським військовим за злочини, вчинені під час окупації та бойових дій. Двох російський військових засудили до довічного ув’язнення за розстріл цивільних, які намагалися евакуюватися. Один військовий отримав 11 років тюрми за наказ захопити й утримувати як “живий щит” 500 людей у Бородянському психоневрологічному інтернаті. До 12 років ув’язнення засудили російського військового за пограбування будинку.

16 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни етапували у Владімірський централ херсонця Павла Запорожця, засудженого за “міжнародний тероризм”

У Росії почали виконувати вирок колишньому українському правоохоронцю Павлу Запорожцю. Чоловіка викрали в Україні, депортували, звинуватили в “міжнародному тероризмі” й уже понад два роки утримують у неволі. Аби заплутати сліди Запорожця, його весь час переміщують із одного місця утримання в інше. У жовтні чоловіка помістили у Владімірський централ, де утримують особливо небезпечних злочинців.

21 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій