Send Lette
Насильницькі зникнення

Військові рф викрали журналіста УНІАН Дмитра Хилюка

Дмитро Хилюк, журналіст інформаційної агенції УНІАН, був викрадений військовослужбовцями рф у селі Козаровичі Вишгородського району Київської області орієнтовно 4 березня 2022 року.

Напередодні зникнення Дмитро написав у фейсбуці, що його село опинилося під окупацією:

«Наші зірвали міст через р. Ірпінь за Демидовим і пошкодили дамбу в Козаровичах. Населені пункти на лівому березі Ірпеня наразі відрізані від столиці.Світло спеціально знищили окупанти, води немає. Магазини порожні. Інтернет дуже слабкий і лише МТС».

Він помітив, що біля Козаровичів на узбережжі Київського водосховища перебувало велике угруповання військовослужбовців рф та понад 100 одиниць техніки:

«Наші періодично криють їх артою. Час від часу над дислокацією кружляють їхні вертольоти, охороняють схоже. Окупанти вже ходять по хатах. Люди сидять по домівках, бо періодично стріляють по селу».

Першими про зникнення Дмитра повідомили його друзі-медійники, які не змогли сконтактувати з журналістом.

Спочатку вони списували все на нестійкий телефонний зв’язок та відключений інтернет через постійні обстріли цієї місцевості, а згодом зрозуміли, що зникла електрика. Але навіть у той час Дмитро намагався заряджати телефон від генератора та шукати точки для з’єднання. Він говорив, що у будинок, де він мешкав разом з батьками, влучив снаряд. Але Дмитро залишався у ньому.

Зрештою, кілька днів звісток від журналіста не було. Від сусідів друзі дізналися, що Дмитра Хилюка затримали люди у військовій формі рф. Вони відвезли його у невідомому напрямку. Згодом з’ясувалося, що журналіста вивезли до селища Димер Вишгородського району Київської області.

За словами деяких звільнених місцевих жителів Козаровичів, Дмитра нині утримують у будівлі одного з підприємств у Димері. Саме там його бачили кілька вже звільнених чоловіків. Тримають, як й інших, із зав’язаними скотчем руками та пов’язками на очах.

Вони говорять, що приводом для затримання може стати підозра, що місцеві жителі, а надто журналісти, могли спілкуватися з українськими військовими та правоохоронними органами.

Відомо, що Дмитро Хилюк висвітлює політичні події, а також судові процеси, пов’язані з війною.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суди в Росії та на окупованих територіях над цивільними і військовополоненими українцями є воєнним злочином — правозахисники

Росія систематично відмовляє свавільно затриманим цивільним і військовополоненим українцям у праві на справедливий суд. Ця практика досягла вражаючих масштабів і перетворилася на інструмент переслідування.

5 Грудня 2024

Військовополонені
З Росії повернули тіло морпіха з 501 батальйону: чоловіка закатували в полоні

Іван Макаров не єдиний морський піхотинець із 501 батальйону, тіло якого повернули з російського полону. МІПЛ відомо про ще трьох убитих у полоні військових із цього батальйону. Усіх їх утримували у виправній колонії № 1 міста Донське Тульської області. З отриманих нами свідчень відомо, що до них системно застосовували тортури, кілька днів підряд не дозволяли спати, змушували виконувати виснажливі фізичні вправи та відмовляли у їжі. Ймовірно, Макаров також міг бути у Донському.

4 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Більше публікацій