Насильницькі зникнення

Військові рф викрали журналіста УНІАН Дмитра Хилюка

Дмитро Хилюк, журналіст інформаційної агенції УНІАН, був викрадений військовослужбовцями рф у селі Козаровичі Вишгородського району Київської області орієнтовно 4 березня 2022 року.

Напередодні зникнення Дмитро написав у фейсбуці, що його село опинилося під окупацією:

«Наші зірвали міст через р. Ірпінь за Демидовим і пошкодили дамбу в Козаровичах. Населені пункти на лівому березі Ірпеня наразі відрізані від столиці.Світло спеціально знищили окупанти, води немає. Магазини порожні. Інтернет дуже слабкий і лише МТС».

Він помітив, що біля Козаровичів на узбережжі Київського водосховища перебувало велике угруповання військовослужбовців рф та понад 100 одиниць техніки:

«Наші періодично криють їх артою. Час від часу над дислокацією кружляють їхні вертольоти, охороняють схоже. Окупанти вже ходять по хатах. Люди сидять по домівках, бо періодично стріляють по селу».

Першими про зникнення Дмитра повідомили його друзі-медійники, які не змогли сконтактувати з журналістом.

Спочатку вони списували все на нестійкий телефонний зв’язок та відключений інтернет через постійні обстріли цієї місцевості, а згодом зрозуміли, що зникла електрика. Але навіть у той час Дмитро намагався заряджати телефон від генератора та шукати точки для з’єднання. Він говорив, що у будинок, де він мешкав разом з батьками, влучив снаряд. Але Дмитро залишався у ньому.

Зрештою, кілька днів звісток від журналіста не було. Від сусідів друзі дізналися, що Дмитра Хилюка затримали люди у військовій формі рф. Вони відвезли його у невідомому напрямку. Згодом з’ясувалося, що журналіста вивезли до селища Димер Вишгородського району Київської області.

За словами деяких звільнених місцевих жителів Козаровичів, Дмитра нині утримують у будівлі одного з підприємств у Димері. Саме там його бачили кілька вже звільнених чоловіків. Тримають, як й інших, із зав’язаними скотчем руками та пов’язками на очах.

Вони говорять, що приводом для затримання може стати підозра, що місцеві жителі, а надто журналісти, могли спілкуватися з українськими військовими та правоохоронними органами.

Відомо, що Дмитро Хилюк висвітлює політичні події, а також судові процеси, пов’язані з війною.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Адвокація
“З точки зору управління війною боєць має більшу цінність, ніж цивільний, бо після повернення може продовжувати захищати країну”

Чому під час обмінів пріоритет надають військовим. Коментує Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та […]

1 Лютого 2023

Більше публікацій