Send Lette
Насильницькі зникнення

Військові рф викрали журналіста УНІАН Дмитра Хилюка

Дмитро Хилюк, журналіст інформаційної агенції УНІАН, був викрадений військовослужбовцями рф у селі Козаровичі Вишгородського району Київської області орієнтовно 4 березня 2022 року.

Напередодні зникнення Дмитро написав у фейсбуці, що його село опинилося під окупацією:

«Наші зірвали міст через р. Ірпінь за Демидовим і пошкодили дамбу в Козаровичах. Населені пункти на лівому березі Ірпеня наразі відрізані від столиці.Світло спеціально знищили окупанти, води немає. Магазини порожні. Інтернет дуже слабкий і лише МТС».

Він помітив, що біля Козаровичів на узбережжі Київського водосховища перебувало велике угруповання військовослужбовців рф та понад 100 одиниць техніки:

«Наші періодично криють їх артою. Час від часу над дислокацією кружляють їхні вертольоти, охороняють схоже. Окупанти вже ходять по хатах. Люди сидять по домівках, бо періодично стріляють по селу».

Першими про зникнення Дмитра повідомили його друзі-медійники, які не змогли сконтактувати з журналістом.

Спочатку вони списували все на нестійкий телефонний зв’язок та відключений інтернет через постійні обстріли цієї місцевості, а згодом зрозуміли, що зникла електрика. Але навіть у той час Дмитро намагався заряджати телефон від генератора та шукати точки для з’єднання. Він говорив, що у будинок, де він мешкав разом з батьками, влучив снаряд. Але Дмитро залишався у ньому.

Зрештою, кілька днів звісток від журналіста не було. Від сусідів друзі дізналися, що Дмитра Хилюка затримали люди у військовій формі рф. Вони відвезли його у невідомому напрямку. Згодом з’ясувалося, що журналіста вивезли до селища Димер Вишгородського району Київської області.

За словами деяких звільнених місцевих жителів Козаровичів, Дмитра нині утримують у будівлі одного з підприємств у Димері. Саме там його бачили кілька вже звільнених чоловіків. Тримають, як й інших, із зав’язаними скотчем руками та пов’язками на очах.

Вони говорять, що приводом для затримання може стати підозра, що місцеві жителі, а надто журналісти, могли спілкуватися з українськими військовими та правоохоронними органами.

Відомо, що Дмитро Хилюк висвітлює політичні події, а також судові процеси, пов’язані з війною.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Історія двох викрадень. Як росіяни створили “екстреміста” з каховського тренера з пейнтболу

Влітку 2023 року окупанти увʼязнили Павла Зозулюка, 43-річного активіста з Херсонської області. З тих пір його сімʼя намагається визволити чоловіка. МІПЛ поговорила з сестрою та племінником Павла, аби розказати його історію.

6 Березня 2024

Квазіправова система
Тероризм і спроба підпалити людину: що росіяни інкримінують Костянтину Зіновкіну з Мелітополя та де його утримують

Мелітополь росіяни окупували в перші дні повномасштабного вторгнення. Відразу ж захопили адмінбудівлі, почали викрадати місцевих жителів. Не оминули вони й Костянтина Зіновкіна, який залишився в Мелітополі, аби доглядати маму і бабусю.

12 Лютого 2024

Насильницькі зникнення
Окупація Новокаїрів: за що росіяни викрали місцевого жителя

Микола Гарбар — мешканець села Новокаїри. Це Бериславський район Херсонщини. Перед початком повномасштабного вторгнення Росії він жив у рідному селі, працював механізатором у фермерському господарстві. Чоловіка викрали росіяни. Можливо, за наводкою призначеного окупантами старости. З того часу рідні не мають про нього жодної звістки.

12 Січня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Військовий зник на полі бою. Ось 10 кроків, які варто зробити, аби розпочати пошук армійця 

В умовах бойових дій часом трапляється так, що військовослужбовець зникає безвісти. Для старту пошуку родинам необхідно дотримуватися чіткого алгоритму дій. Пропонуємо 10 ключових кроків.

28 Березня 2024

Війна і правосуддя
Вироки лютого: катування на Херсонщині, обстріл Тростянецької лікарні та пограбування на Чернігівщині

МІПЛ продовжує відстежувати вироки щодо воєнних злочинів та аналізувати з експертами їхні особливості і правову якість. Упродовж лютого у реєстрі судових рішень з’явилося ще три вироки за статтею 438 КК України щодо порушень законів і звичаїв ведення війни. Усі судові процеси були заочними

26 Березня 2024

Війна і правосуддя
Воєнні злочини, лист до Путіна та бойовики “ЛДНР”: 27 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

25 Березня 2024

Більше публікацій