Send Lette
Cards

Владислав Попович

Владислав Попович

Дата викрадення: 2 березня 2022 року

Місце викрадення: м. Буча, Київська область

Другого березня 2022 року на той час 29-річний Владислав Попович виїхав з містечка Буча, що на Київщині, у бік сусіднього села Мироцьке. В автівці з ним була дружина його батька. Вони разом везли продукти для бабусі Владислава. На момент поїздки ані Владислав, ані його мачуха не знали, що село вже окуповане, а цивільні будинки зайняли російські військові, зокрема снайпери, які розстрілювали автівки. На дамбі, що поєднує дві частини села, один із них поцілив в автівку Поповича. Внаслідок влучення він отримав поранення ноги, жінка — щелепи. Мачуха розповідає, що вони з Владом вибігли з машини, але загубили одне одного, оскільки побігли в різні боки.

Матері Владислава, Тетяні Попович, вдалось відновити події наступних двох днів. Місцеві жители розповіли їй, що бачили брудного та зающеного кров’ю Владислава. Йому допомогли помитись, перебинтували ногу, дали милиці. Пʼятого березня хлопець рушив у пошуках евакуаційного транспорту, яким з окупації вивозили цивільних на підконтрольну Україні територію. Після про нього ніхто нічого не чув.

Військовослужбовці, які повернулися з полону в результаті обміну, розповіли, що навесні 2022-го чули ім’я та прізвище Владислава Поповича в Росії в СІЗО міста Курськ. Згодом Тетяна отримала від Владислава короткий лист, який передали каналами МКЧХ. У ньому було лише кілька слів: живий, годують. Більше інформації про нього немає.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій