Send Lette
Cards

Владислав Попович

Владислав Попович

Дата викрадення: 2 березня 2022 року

Місце викрадення: м. Буча, Київська область

Другого березня 2022 року на той час 29-річний Владислав Попович виїхав з містечка Буча, що на Київщині, у бік сусіднього села Мироцьке. В автівці з ним була дружина його батька. Вони разом везли продукти для бабусі Владислава. На момент поїздки ані Владислав, ані його мачуха не знали, що село вже окуповане, а цивільні будинки зайняли російські військові, зокрема снайпери, які розстрілювали автівки. На дамбі, що поєднує дві частини села, один із них поцілив в автівку Поповича. Внаслідок влучення він отримав поранення ноги, жінка — щелепи. Мачуха розповідає, що вони з Владом вибігли з машини, але загубили одне одного, оскільки побігли в різні боки.

Матері Владислава, Тетяні Попович, вдалось відновити події наступних двох днів. Місцеві жители розповіли їй, що бачили брудного та зающеного кров’ю Владислава. Йому допомогли помитись, перебинтували ногу, дали милиці. Пʼятого березня хлопець рушив у пошуках евакуаційного транспорту, яким з окупації вивозили цивільних на підконтрольну Україні територію. Після про нього ніхто нічого не чув.

Військовослужбовці, які повернулися з полону в результаті обміну, розповіли, що навесні 2022-го чули ім’я та прізвище Владислава Поповича в Росії в СІЗО міста Курськ. Згодом Тетяна отримала від Владислава короткий лист, який передали каналами МКЧХ. У ньому було лише кілька слів: живий, годують. Більше інформації про нього немає.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій