Send Lette
Інші воєнні злочини

Водія шкільного автобуса взяли у полон, коли він перевозив морпіхів з Маріуполя

Віталій Профатилов, 54-річний водій шкільного автобуса загальноосвітньої школи №7 у місті Новий Буг, Миколаївської області. Як розповіла МІПЛ сестра Віталія, Інна, 27 лютого, його направили до Маріуполя, перевозити мобілізованих військових. Сам Віталій вступити до лав Збройних сил України не міг – має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Віталій Профатилов, фото з сюжету російського каналу “МВД ДНР”

«Він не підлягає мобілізації через дуже поганий стан здоров’я. У нього проблеми з серцем, він переніс інфаркт. У нього хвора печінка. Також має хворобу Меньєра – не чує на одне вухо. Щомісяця Віталік проходив курс лікування», – говорить сестра. 

Інна розповідає, що Віталій говорив їй небагато. Вона переказує його слова: «Возили людей. Коли було небезпечно, переховувалися з усіма».

Зв’язок з Віталієм Профатиловим пропав 4 квітня. А вже 5 квітня російські медіа опублікували відео та повідомлення про те, що частина військовослужбовців 501 окремого батальйону морської піхоти військово-морських сил Збройних сил України здалися у полон. 

«Військові факт потрапляння Віталія в полон нам офіційно не підтвердили. Але ми знаємо, що саме він віз 36 бригаду, 501 батальйон. І коли військові здалися у полон, він був разом з ними», – говорить Інна. Вона наголошує, що окрім її брата, у полоні опинилися ще троє цивільних водіїв із Баштанського району Миколаївської області. 

18 квітня рідні побачили відео у Телеграмі, опубліковане росіянами. На ньому вони і побачили Віталія Профатилова. 

«Було багато полонених, але ми впізнали брата. Потім з’явилися його фотографії з підписом “українські солдати, які захотіли миру і добровільно здали зброю”», – говорить Інна.

На них були усі четверо водіїв: Володимир Андросович, Віталій Кузнецов, Василь Маланчук та Віталій Профатилов.

Нині місце перебування всіх водіїв не відоме. За неперевіреними даними їх можуть утримувати на окупованій території Донецької області або в одному з СІЗО рф.

_________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Більше публікацій