Send Lette
Інші воєнні злочини

Водія шкільного автобуса взяли у полон, коли він перевозив морпіхів з Маріуполя

Віталій Профатилов, 54-річний водій шкільного автобуса загальноосвітньої школи №7 у місті Новий Буг, Миколаївської області. Як розповіла МІПЛ сестра Віталія, Інна, 27 лютого, його направили до Маріуполя, перевозити мобілізованих військових. Сам Віталій вступити до лав Збройних сил України не міг – має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Віталій Профатилов, фото з сюжету російського каналу “МВД ДНР”

«Він не підлягає мобілізації через дуже поганий стан здоров’я. У нього проблеми з серцем, він переніс інфаркт. У нього хвора печінка. Також має хворобу Меньєра – не чує на одне вухо. Щомісяця Віталік проходив курс лікування», – говорить сестра. 

Інна розповідає, що Віталій говорив їй небагато. Вона переказує його слова: «Возили людей. Коли було небезпечно, переховувалися з усіма».

Зв’язок з Віталієм Профатиловим пропав 4 квітня. А вже 5 квітня російські медіа опублікували відео та повідомлення про те, що частина військовослужбовців 501 окремого батальйону морської піхоти військово-морських сил Збройних сил України здалися у полон. 

«Військові факт потрапляння Віталія в полон нам офіційно не підтвердили. Але ми знаємо, що саме він віз 36 бригаду, 501 батальйон. І коли військові здалися у полон, він був разом з ними», – говорить Інна. Вона наголошує, що окрім її брата, у полоні опинилися ще троє цивільних водіїв із Баштанського району Миколаївської області. 

18 квітня рідні побачили відео у Телеграмі, опубліковане росіянами. На ньому вони і побачили Віталія Профатилова. 

«Було багато полонених, але ми впізнали брата. Потім з’явилися його фотографії з підписом “українські солдати, які захотіли миру і добровільно здали зброю”», – говорить Інна.

На них були усі четверо водіїв: Володимир Андросович, Віталій Кузнецов, Василь Маланчук та Віталій Профатилов.

Нині місце перебування всіх водіїв не відоме. За неперевіреними даними їх можуть утримувати на окупованій території Донецької області або в одному з СІЗО рф.

_________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
«Для мене це справа честі». Як потерпіла у справі про тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

22 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Більше публікацій