Інші воєнні злочини

Водія шкільного автобуса взяли у полон, коли він перевозив морпіхів з Маріуполя

Віталій Профатилов, 54-річний водій шкільного автобуса загальноосвітньої школи №7 у місті Новий Буг, Миколаївської області. Як розповіла МІПЛ сестра Віталія, Інна, 27 лютого, його направили до Маріуполя, перевозити мобілізованих військових. Сам Віталій вступити до лав Збройних сил України не міг – має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Віталій Профатилов, фото з сюжету російського каналу “МВД ДНР”

«Він не підлягає мобілізації через дуже поганий стан здоров’я. У нього проблеми з серцем, він переніс інфаркт. У нього хвора печінка. Також має хворобу Меньєра – не чує на одне вухо. Щомісяця Віталік проходив курс лікування», – говорить сестра. 

Інна розповідає, що Віталій говорив їй небагато. Вона переказує його слова: «Возили людей. Коли було небезпечно, переховувалися з усіма».

Зв’язок з Віталієм Профатиловим пропав 4 квітня. А вже 5 квітня російські медіа опублікували відео та повідомлення про те, що частина військовослужбовців 501 окремого батальйону морської піхоти військово-морських сил Збройних сил України здалися у полон. 

«Військові факт потрапляння Віталія в полон нам офіційно не підтвердили. Але ми знаємо, що саме він віз 36 бригаду, 501 батальйон. І коли військові здалися у полон, він був разом з ними», – говорить Інна. Вона наголошує, що окрім її брата, у полоні опинилися ще троє цивільних водіїв із Баштанського району Миколаївської області. 

18 квітня рідні побачили відео у Телеграмі, опубліковане росіянами. На ньому вони і побачили Віталія Профатилова. 

«Було багато полонених, але ми впізнали брата. Потім з’явилися його фотографії з підписом “українські солдати, які захотіли миру і добровільно здали зброю”», – говорить Інна.

На них були усі четверо водіїв: Володимир Андросович, Віталій Кузнецов, Василь Маланчук та Віталій Профатилов.

Нині місце перебування всіх водіїв не відоме. За неперевіреними даними їх можуть утримувати на окупованій території Донецької області або в одному з СІЗО рф.

_________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Берислав під тотальним вогнем: як місто на березі Дніпра пережило окупацію, а тепер потерпає від обстрілів

Берислав розташований на правому березі Дніпра. По той бік — окупаційні війська. До них близько 5 км. […]

30 Січня 2023

Інші воєнні злочини
Місто злочину — Буча. Російські військові намагалися вбити молодого бучанина, поранили його і вивезли в СІЗО Курська

Буча в Київській області — одне з міст, де російські окупанти здійснили тисячі воєнних злочинів. Восени 2022-го […]

25 Січня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Адвокація
“З точки зору управління війною боєць має більшу цінність, ніж цивільний, бо після повернення може продовжувати захищати країну”

Чому під час обмінів пріоритет надають військовим. Коментує Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та […]

1 Лютого 2023

Більше публікацій