Інші воєнні злочини

Водія шкільного автобуса взяли у полон, коли він перевозив морпіхів з Маріуполя

Віталій Профатилов, 54-річний водій шкільного автобуса загальноосвітньої школи №7 у місті Новий Буг, Миколаївської області. Як розповіла МІПЛ сестра Віталія, Інна, 27 лютого, його направили до Маріуполя, перевозити мобілізованих військових. Сам Віталій вступити до лав Збройних сил України не міг – має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Віталій Профатилов, фото з сюжету російського каналу “МВД ДНР”

«Він не підлягає мобілізації через дуже поганий стан здоров’я. У нього проблеми з серцем, він переніс інфаркт. У нього хвора печінка. Також має хворобу Меньєра – не чує на одне вухо. Щомісяця Віталік проходив курс лікування», – говорить сестра. 

Інна розповідає, що Віталій говорив їй небагато. Вона переказує його слова: «Возили людей. Коли було небезпечно, переховувалися з усіма».

Зв’язок з Віталієм Профатиловим пропав 4 квітня. А вже 5 квітня російські медіа опублікували відео та повідомлення про те, що частина військовослужбовців 501 окремого батальйону морської піхоти військово-морських сил Збройних сил України здалися у полон. 

«Військові факт потрапляння Віталія в полон нам офіційно не підтвердили. Але ми знаємо, що саме він віз 36 бригаду, 501 батальйон. І коли військові здалися у полон, він був разом з ними», – говорить Інна. Вона наголошує, що окрім її брата, у полоні опинилися ще троє цивільних водіїв із Баштанського району Миколаївської області. 

18 квітня рідні побачили відео у Телеграмі, опубліковане росіянами. На ньому вони і побачили Віталія Профатилова. 

«Було багато полонених, але ми впізнали брата. Потім з’явилися його фотографії з підписом “українські солдати, які захотіли миру і добровільно здали зброю”», – говорить Інна.

На них були усі четверо водіїв: Володимир Андросович, Віталій Кузнецов, Василь Маланчук та Віталій Профатилов.

Нині місце перебування всіх водіїв не відоме. За неперевіреними даними їх можуть утримувати на окупованій території Донецької області або в одному з СІЗО рф.

_________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Щось занадто гордо пішла, давай гранату в спину кинемо”, — Людмила Никитенко про викрадення окупантами та депортацію із власного дому

Мешканку Запорізької області Людмилу Никитенко росіяни викрали із дому восени минулого року. Після побоїв та майже місяця […]

17 Травня 2023

Інші воєнні злочини
Армія, кохання, війна і зрада сусідів: як колишні атовці з-під Маріуполя опинилися в російському полоні

Понад рік на тимчасово окупованій території Донецької області росіяни утримують у заручниках колишніх атовців Артема Кобилівського і Дмитра Кацуру. До повномасштабного вторгнення Росії чоловіки не були знайомі, але їхні життєві шляхи виявилися дуже схожими

12 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій