Send Lette
Інші воєнні злочини

“Вони янголи, які пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — дружина полоненого медика Світлана Богданенко

Телефон у Світлани Богданенко задзвонив 15 квітня 2022 року. Побачивши російський номер, жінка одразу зрозуміла, яку новину зараз почує: її чоловік потрапив до рук окупантів. Чоловік Світлани — військовий медик 36 бригади морської піхоти — з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обороняв Маріуполь. Про полон коханого та його пошуки у російських застінках Світлана розповіла в інтерв’ю МІПЛ.

Востаннє з чоловіком Світлана говорила 9 квітня 2022 року. Разом із побратимами він перебував в оточенні, без зброї та харчів. “У тому бомбосховищі, де вони були на заводі, він лежав і показував: оце наше бомбосховище, а там — просто небо. Я кажу: “Переходьте!” А куди переходити? Переходити немає куди. І це останній раз, коли ми з ним спілкувалися через відеозв’язок. От він показав це небо чорне. Було дуже чутно вибухи”, — пригадує розмову Світлана.

А вже 15 квітня замість чоловіка почула у слухавці чужий голос і російську мову. Жінці назвали ім’я та прізвище коханого і повідомили, що він у полоні. “За кілька місяців я дізналася, що він був в Оленівці. Це все, що я знала на той час. Багато повернулося хлопців, дівчат, деякі розповідали, в яких умовах вони були. Ми розуміємо, що вони в Маріуполі пройшли пекло, але це ще не те пекло, яке було, коли вони вже потрапили в цей полон”, — певна Світлана. 

Згодом від звільнених полонених вона довідалася, що її чоловіка перевели з Оленівки на територію Росії. Де саме його утримують та в якому він стані — жінка не знає. “Росія, на жаль, не підтверджує, що він в полоні. Росія взагалі не хоче підтверджувати лікарів. Червоний Хрест… Мабуть, вони не в змозі виконувати свої обов’язки там. Але чому лікарів утримувати під час війни? Їх повинні відпускати. Вони рятували людей: воїнів, цивільних. Вони реально янголи, вони пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — каже дружина полоненого.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій