Інші воєнні злочини

“Вони янголи, які пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — дружина полоненого медика Світлана Богданенко

Телефон у Світлани Богданенко задзвонив 15 квітня 2022 року. Побачивши російський номер, жінка одразу зрозуміла, яку новину зараз почує: її чоловік потрапив до рук окупантів. Чоловік Світлани — військовий медик 36 бригади морської піхоти — з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обороняв Маріуполь. Про полон коханого та його пошуки у російських застінках Світлана розповіла в інтерв’ю МІПЛ.

Востаннє з чоловіком Світлана говорила 9 квітня 2022 року. Разом із побратимами він перебував в оточенні, без зброї та харчів. “У тому бомбосховищі, де вони були на заводі, він лежав і показував: оце наше бомбосховище, а там — просто небо. Я кажу: “Переходьте!” А куди переходити? Переходити немає куди. І це останній раз, коли ми з ним спілкувалися через відеозв’язок. От він показав це небо чорне. Було дуже чутно вибухи”, — пригадує розмову Світлана.

А вже 15 квітня замість чоловіка почула у слухавці чужий голос і російську мову. Жінці назвали ім’я та прізвище коханого і повідомили, що він у полоні. “За кілька місяців я дізналася, що він був в Оленівці. Це все, що я знала на той час. Багато повернулося хлопців, дівчат, деякі розповідали, в яких умовах вони були. Ми розуміємо, що вони в Маріуполі пройшли пекло, але це ще не те пекло, яке було, коли вони вже потрапили в цей полон”, — певна Світлана. 

Згодом від звільнених полонених вона довідалася, що її чоловіка перевели з Оленівки на територію Росії. Де саме його утримують та в якому він стані — жінка не знає. “Росія, на жаль, не підтверджує, що він в полоні. Росія взагалі не хоче підтверджувати лікарів. Червоний Хрест… Мабуть, вони не в змозі виконувати свої обов’язки там. Але чому лікарів утримувати під час війни? Їх повинні відпускати. Вони рятували людей: воїнів, цивільних. Вони реально янголи, вони пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — каже дружина полоненого.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі.

29 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій