Send Lette
Інші воєнні злочини

“Вони янголи, які пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — дружина полоненого медика Світлана Богданенко

Телефон у Світлани Богданенко задзвонив 15 квітня 2022 року. Побачивши російський номер, жінка одразу зрозуміла, яку новину зараз почує: її чоловік потрапив до рук окупантів. Чоловік Світлани — військовий медик 36 бригади морської піхоти — з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обороняв Маріуполь. Про полон коханого та його пошуки у російських застінках Світлана розповіла в інтерв’ю МІПЛ.

Востаннє з чоловіком Світлана говорила 9 квітня 2022 року. Разом із побратимами він перебував в оточенні, без зброї та харчів. “У тому бомбосховищі, де вони були на заводі, він лежав і показував: оце наше бомбосховище, а там — просто небо. Я кажу: “Переходьте!” А куди переходити? Переходити немає куди. І це останній раз, коли ми з ним спілкувалися через відеозв’язок. От він показав це небо чорне. Було дуже чутно вибухи”, — пригадує розмову Світлана.

А вже 15 квітня замість чоловіка почула у слухавці чужий голос і російську мову. Жінці назвали ім’я та прізвище коханого і повідомили, що він у полоні. “За кілька місяців я дізналася, що він був в Оленівці. Це все, що я знала на той час. Багато повернулося хлопців, дівчат, деякі розповідали, в яких умовах вони були. Ми розуміємо, що вони в Маріуполі пройшли пекло, але це ще не те пекло, яке було, коли вони вже потрапили в цей полон”, — певна Світлана. 

Згодом від звільнених полонених вона довідалася, що її чоловіка перевели з Оленівки на територію Росії. Де саме його утримують та в якому він стані — жінка не знає. “Росія, на жаль, не підтверджує, що він в полоні. Росія взагалі не хоче підтверджувати лікарів. Червоний Хрест… Мабуть, вони не в змозі виконувати свої обов’язки там. Але чому лікарів утримувати під час війни? Їх повинні відпускати. Вони рятували людей: воїнів, цивільних. Вони реально янголи, вони пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — каже дружина полоненого.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Більше публікацій