Send Lette
Насильницькі зникнення

Втікали від репресій: у Криму окупанти взяли у заручники айтішника, який віз родину у Грузію

Жителі Херсона потерпають від репресій росіян. Окупанти викрадають людей та утримують їх в місцевих тюрмах та СІЗО. Про такі місця утримання журналісти МІПЛ розповідали раніше. Також ми розповідали історію про закатованого до смерті Дениса Миронова, який помер у Криму. 

Нині ж історія про Івана Козлова, який хотів врятувати родину від «руського міра», відправивши її в Грузію, але сам став заручником росіян у Криму. Про це в коментарі МІПЛ розповіли дружина та мама Івана. 

У них двоє маленьких дітей. Після окупації Херсона російськими військами, жити в місті стало небезпечно.

«Я не могла пояснити дітям, чому ми сидимо весь час вдома і не виходимо на вулицю. Постійно за них переживала. Тоді вже починалися викрадення людей у місті», — говорить дружина Марія. 

21 квітня родина вирішила виїжджати з Херсона. Мама Івана пані Тамара говорить, що кликала сім’ю свого сина до себе, у Миколаївську область, але в напрямку підконтрольної Україні території їхати було небезпечно — там велися бої, можна було потрапити під обстріли разом з маленькими дітьми.

«Ми живемо на півночі Миколаївської області і хотіли, щоб вони приїхали до нас. Але в цьому напрямку все обстрілювалося», — пояснює Тамара Ільївна. 

Тоді від безвиході родина зважилася на ризикований крок — поїхали до окупованого Криму, звідти дружина Івана з дітьми планувала летіти в Грузію. 

«Ми скористалися порадою наших знайомих, які так само виїжджали з приватним перевізником через Крим. Вони всі доїхали», — говорить Марія. 

Ще на самому в’їзді в Крим, на КПП в Армянську, чоловіків відправляють на посилений допит. Разом з ними перевіряють речі, які вони везуть. Так само допитували й Івана. Марія в цей час сиділа в автобусі з дітьми і чекала на чоловіка. Про що його питали росіяни в Криму, вона не знає. 

«Він мені подзвонив і сказав підійти на контрольний пункт забрати речі. Сказав, що мені все пояснять. Але жодних пояснень я не отримала. Росіяни сказали лише: «Їдьте за своїм маршрутом, чоловік вас наздожене». Я з дітьми поїхала, але, звичайно, чоловіка ніхто не відпустив», — каже Марія. 

Іван працює в IT-сфері. У Криму він був з власним ноутбуком. Його вилучили під час допиту. Так само як і електронну книгу. За кілька днів після затримання Івана, в їх херсонську квартиру прийшли росіяни з обшуками. Зі стаціонарного комп’ютера дістали та забрали жорсткі диски. 

Пані Тамара говорить, що Іван — не військовий і в територіальній обороні не був. Про місце перебування сина жінка просила дізнатися знайомих у Криму, однак, каже, всі бояться. 

«Їх там налякали, що за співпрацю з Україною дають 15 років тюрми, тому ніхто не погоджується бодай піти спитати, чи там він, чи ні», — в розпачі говорить Тамара Ільївна. 

Головна мета Марії та Тамари — дізнатися, де знаходиться Іван, на якій підставі його затримали, як можна його звільнити.

____________________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Штаб росіян у дитсадку і катівня в сільскому клубі: подробиці окупації Нового Бикова

У Новий Биків росіяни зайшли на самому початку великої війни. У перший же день закатували і вбили тут кількох хлопців із сусіднього села. Росіяни встановлювали блокпости, рили окопи, вулиці патрулювали на бетеерах. Чоловікам заборонили виходити на вулицю: застерігали, що стрілятимуть без попередження. У місцевому дитсадку ворог облаштував штаб, а в котельні сільського клубу — катівню для військовополонених і цивільних.

12 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій