Send Lette
Інші воєнні злочини

Викрадення журналіста Дмитра Хилюка: Репортери без кордонів отримали нові свідчення перебування українця в російській в’язниці

Репортери без кордонів отримали ексклюзивні свідчення, які дозволяють простежити шлях викрадення кореспондента УНІАН Дмитра Хилюка в березні 2022 року. Відповідно до цих свідчень, Хилюка утримують в Росії, хоч влада РФ заперечує цю інформацію.

Репортери без кордонів поспілкувалися з українським військовим, який підтвердив, що 12 березня 2022 року той перебував разом із Хилюком в аеропорту Гостомеля, де окупанти утримували заручників у величезних промислових холодильниках.

Ще один опитаний свідок — український розвідник Юрій — був разом із Хилюком у СІЗО № 2 в російському місті Новозибков. Юрія перевели до цього СІЗО 21 березня 2022 року, він запам’ятав прізвища українських в’язнів, які ті називали тюремникам під час переклички. Одне з цих прізвищ — Хилюк.

Репортери без кордонів отримали також свідчення від колишнього в’язня, що перебував у сусідній із журналістом камері. Цей військовослужбовець, який побажав залишитися невідомим, надав детальні подробиці про стан Дмитра Хилюка. За його словами, журналіст спершу перебував у загальній камері старої будівлі в’язниці, у квітні 2022 року його, ймовірно, перевели в камеру 42, а потім помістили в одиночну камеру, де він перебував принаймні до кінця травня 2022-го. Спецпризначенці регулярно допитували журналіста про його діяльність, звинувачуючи в “українській пропаганді та роботі проти Росії”. Також Дмитра Хилюка кілька разів били. 

Загалом Репортери без кордонів опитали п’ятьох свідків, які підтвердили перебування Дмитра Хилюка в Новозибкові в СІЗО № 2 впродовж 2022 року. Наприкінці лютого 2023-го журналісти поспілкувалися з джерелом у цьому СІЗО, що має доступ до всіх камер старої будівлі. Відповідно до свідчень цього джерела, з початку 2023 року Хилюка в цій частині в’язниці не було. Репортери без кордонів не змогли з’ясувати, чи журналіста перевели в інший корпус СІЗО чи перемістили кудись в інше місце. 

Нагадаємо, що Дмитра Хилюка та його батька російські військові викрали 3 березня 2022 року з їхнього будинку в селі Козаровичі Київської області. За вісім днів потому батька звільнили, а журналіста утримували в кількох місцях, перетворених на тимчасові в’язниці, доки не вивезли до Росії. Після арешту Дмитра батьки отримали від нього єдину звістку, датовану 14 квітня 2022 року, в якій син писав, що живий та здоровий. Ці кілька слів, написаних навесні, надійшли до батьків аж у вересні 2022-го.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Адвокація
Трагедія у Ягідному та мотивація постраждалих: іноземні делегати конференції Crimea Global відвідали Чернігівщину

21 листопада у Києві розпочалась Друга міжнародна конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South". Окрім дискусійних панелей в рамках конференції відбулися кілька спеціальний заходів. Один з них присвятили мотивації потерпілих у процесі правосуддя. Організатороми події стали Медійна ініціатива за права людини та Освітній дім прав людини в Чернігові.

21 Листопада 2024

Більше публікацій