Send Lette
Інші воєнні злочини

Викрадення журналіста Дмитра Хилюка: Репортери без кордонів отримали нові свідчення перебування українця в російській в’язниці

Репортери без кордонів отримали ексклюзивні свідчення, які дозволяють простежити шлях викрадення кореспондента УНІАН Дмитра Хилюка в березні 2022 року. Відповідно до цих свідчень, Хилюка утримують в Росії, хоч влада РФ заперечує цю інформацію.

Репортери без кордонів поспілкувалися з українським військовим, який підтвердив, що 12 березня 2022 року той перебував разом із Хилюком в аеропорту Гостомеля, де окупанти утримували заручників у величезних промислових холодильниках.

Ще один опитаний свідок — український розвідник Юрій — був разом із Хилюком у СІЗО № 2 в російському місті Новозибков. Юрія перевели до цього СІЗО 21 березня 2022 року, він запам’ятав прізвища українських в’язнів, які ті називали тюремникам під час переклички. Одне з цих прізвищ — Хилюк.

Репортери без кордонів отримали також свідчення від колишнього в’язня, що перебував у сусідній із журналістом камері. Цей військовослужбовець, який побажав залишитися невідомим, надав детальні подробиці про стан Дмитра Хилюка. За його словами, журналіст спершу перебував у загальній камері старої будівлі в’язниці, у квітні 2022 року його, ймовірно, перевели в камеру 42, а потім помістили в одиночну камеру, де він перебував принаймні до кінця травня 2022-го. Спецпризначенці регулярно допитували журналіста про його діяльність, звинувачуючи в “українській пропаганді та роботі проти Росії”. Також Дмитра Хилюка кілька разів били. 

Загалом Репортери без кордонів опитали п’ятьох свідків, які підтвердили перебування Дмитра Хилюка в Новозибкові в СІЗО № 2 впродовж 2022 року. Наприкінці лютого 2023-го журналісти поспілкувалися з джерелом у цьому СІЗО, що має доступ до всіх камер старої будівлі. Відповідно до свідчень цього джерела, з початку 2023 року Хилюка в цій частині в’язниці не було. Репортери без кордонів не змогли з’ясувати, чи журналіста перевели в інший корпус СІЗО чи перемістили кудись в інше місце. 

Нагадаємо, що Дмитра Хилюка та його батька російські військові викрали 3 березня 2022 року з їхнього будинку в селі Козаровичі Київської області. За вісім днів потому батька звільнили, а журналіста утримували в кількох місцях, перетворених на тимчасові в’язниці, доки не вивезли до Росії. Після арешту Дмитра батьки отримали від нього єдину звістку, датовану 14 квітня 2022 року, в якій син писав, що живий та здоровий. Ці кілька слів, написаних навесні, надійшли до батьків аж у вересні 2022-го.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій