Send Lette
Інші воєнні злочини

Викрадення журналіста Дмитра Хилюка: Репортери без кордонів отримали нові свідчення перебування українця в російській в’язниці

Репортери без кордонів отримали ексклюзивні свідчення, які дозволяють простежити шлях викрадення кореспондента УНІАН Дмитра Хилюка в березні 2022 року. Відповідно до цих свідчень, Хилюка утримують в Росії, хоч влада РФ заперечує цю інформацію.

Репортери без кордонів поспілкувалися з українським військовим, який підтвердив, що 12 березня 2022 року той перебував разом із Хилюком в аеропорту Гостомеля, де окупанти утримували заручників у величезних промислових холодильниках.

Ще один опитаний свідок — український розвідник Юрій — був разом із Хилюком у СІЗО № 2 в російському місті Новозибков. Юрія перевели до цього СІЗО 21 березня 2022 року, він запам’ятав прізвища українських в’язнів, які ті називали тюремникам під час переклички. Одне з цих прізвищ — Хилюк.

Репортери без кордонів отримали також свідчення від колишнього в’язня, що перебував у сусідній із журналістом камері. Цей військовослужбовець, який побажав залишитися невідомим, надав детальні подробиці про стан Дмитра Хилюка. За його словами, журналіст спершу перебував у загальній камері старої будівлі в’язниці, у квітні 2022 року його, ймовірно, перевели в камеру 42, а потім помістили в одиночну камеру, де він перебував принаймні до кінця травня 2022-го. Спецпризначенці регулярно допитували журналіста про його діяльність, звинувачуючи в “українській пропаганді та роботі проти Росії”. Також Дмитра Хилюка кілька разів били. 

Загалом Репортери без кордонів опитали п’ятьох свідків, які підтвердили перебування Дмитра Хилюка в Новозибкові в СІЗО № 2 впродовж 2022 року. Наприкінці лютого 2023-го журналісти поспілкувалися з джерелом у цьому СІЗО, що має доступ до всіх камер старої будівлі. Відповідно до свідчень цього джерела, з початку 2023 року Хилюка в цій частині в’язниці не було. Репортери без кордонів не змогли з’ясувати, чи журналіста перевели в інший корпус СІЗО чи перемістили кудись в інше місце. 

Нагадаємо, що Дмитра Хилюка та його батька російські військові викрали 3 березня 2022 року з їхнього будинку в селі Козаровичі Київської області. За вісім днів потому батька звільнили, а журналіста утримували в кількох місцях, перетворених на тимчасові в’язниці, доки не вивезли до Росії. Після арешту Дмитра батьки отримали від нього єдину звістку, датовану 14 квітня 2022 року, в якій син писав, що живий та здоровий. Ці кілька слів, написаних навесні, надійшли до батьків аж у вересні 2022-го.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій