Send Lette
Війна і правосуддя

Вироки листопада: чоловік отримав 15 років ув’язнення за неведення вогню на Інститут ядерних досліджень

Українські суди у листопаді ухвалили 15 вироків за державну зраду та колабораційну діяльність. Ще 7 вироків стосуються пропаганди війни. Серед засуджених — як цивільні мешканці, що пішли на співпрацю з росіянами, так і представники незаконних збройних формувань «ЛНР», «ДНР». Частина з них — військові, яких взяли в полон під час звільнення Харківщини у вересні цього року. 

Про це свідчить моніторинг реєстру судових рішень журналістами МІПЛ.

 

Вирок за інформацію для росіян

Мешканця Київщини Юрія Зайцева Шевченківський районний суд визнав винним у державній зраді. Суд встановив, що Зайцев контактував із представниками російських спецслужб, які через Телеграм давали йому завдання дізнаватися локації важливих військових об’єктів. 

Згідно з вироком, ще на початку повномасштабного вторгнення, 26 лютого, засуджений передав росіянам інформацію про те, що працівники Міністерства оборони України знищують свою документацію. На підтвердження цього додав фото. 

Пізніше російські спецслужбовці зацікавилися розташуванням Київського заводу автоматики, госпіталю МВС України, Штабу Сухопутних військ ЗС України. Суд встановив, що цю інформацію зібрав та передав росіянам саме Зайцев. 

А ще, йдеться у вироку, засуджений передав локацію Інституту ядерних досліджень НАН України у Києві та військової частини, де базувалися бійці Національної гвардії. 

Сам Зайцев у суді свою провину не заперечував. Лише наголосив, що на момент, коли він передавав дані про військову частину в Гостомелі, місто було окуповане росіянами. Згідно з обвинувальним актом, це відбулося 3 березня. Тоді місто дійсно було під окупацією. 

Розкаяння Зайцева суд розцінив як пом’якшуючу обставину. Однак, призначив йому 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

 

Вироки за участь у війні проти України

Той же Шевченківський суд Києва ухвалив ще 8 вироків щодо представників так званих «ЛНР» та «ДНР». 

Зокрема, вирок отримав снайпер Олексій Мимріков. Він — уродженець Харківщини. Ще в 2014 році вступив до «Народного ополчення Донбасу», живучи у Сніжному Донецької області. А після повномасштабного вторгнення РФ пішов на службу до «127 стрілецького полку першого армійського корпусу народної міліції «ДНР» в спеціальний взвод снайперів.  

З лютого по липень цього року воював на Херсонщині та Миколаївщині. Мав «СВД» та «автомат Калашникова». В полон потрапив біля міста Лозова в Миколаївській області. 

Суд засудив Мимрікова його до 12 років тюрми.  

Ще один засуджений Олександр Абражан. Воював з 2019 року. Тоді він добровільно вступив до «шостого батальйону територіальної оборони «ДНР» на посаду радіотелефоніста управління роти.

А з 24 лютого воював на Донеччині — в районі міст Авдіївка та Ясинувата. 11 вересня потрапив у полон. Суд призначив йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі. 

На рік менше отримав Євген Коротич. З 2017 року працював в так званому «управлінні геології та геоекології» самопроголошеної «ДНР». А 24 лютого добровільно мобілізувався. 

Так само як і Мимріков, воював на Миколаївщині та Херсонщині — був зв’язківцем. Поки не потрапив до полону. Його засудили до 12 років тюрми.  

Ще п’ятьох засуджених взяли в полон на Харківщині в вересні цього року під час звільнення області. Це зокрема:

  • Сергій Кучеров. Артилерист, що брав участь у боях на Харківщині. Почав служити в «армії ЛНР» в 2017 році. Суд призначив йому 12 років тюрми;
  • Олександр Артеменко. Гранатометник, що служив в «армії ЛНР» з 2014 року. Отримав 12 років ув’язнення. 
  • Сергій Шарафутдінов. Підписав «контракт» з «армією «ЛНР» у 2019 році. Після 24 лютого воював на Харківщині. Біля села Вовчий Яр чергував на блокпосту та перевіряв реєстрацію у місцевих жителів. Отримав аналогічне покарання — 12 років тюрми. 
  • Євген Крохмальов. Підписав контракт у серпні в Луганську. Служив у парашутно-десантному полку та брав участь у боях на Харківщині. Покарання — 15 років ув’язнення. 
  • Олександр Гасанов. З 2017 року служив у «Козачому полку ім. Платова». Був «стрільцем» та воював у Харківській області. Отримав 12 років ув’язнення.

Вироки за виправдовування війни

Ще кілька вироків стосуються виправдовування збройної агресії РФ. Здебільшого це повідомлення у заблокованих в Україні соціальних мережах, таких як «Однокласники» чи «Вконтакте». 

Зокрема, в одній зі справ суд встановив, що житель Миколаївщини викладав у соцмережу картинки з написами «Бандерівцям смерть» та поширював дописи на підтримку військових РФ. А мешканка Харкова отримала вирок за те, що публічно в соцмережі називала українських військових «нацистами» та «фашистами».  

Серед засуджених є і адміністратор Telegram-каналу, який поширював антиукраїнські матеріали. Зокрема, про «подвиги російських військових» в Україні. Паралельно засуджений працював приймальником в одному з харківських відділень «Нової пошти». 

Зазначимо, що жоден з обвинувальних вироків за виправдовування збройної агресії РФ не містить покарання, пов’язаного з реальним позбавленням волі. Усі вироки у цій категорії справ передбачають випробувальний термін. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій