Війна і правосуддя

Вироки жовтня: у Києві засудили двох бійців так званої “ЛНР”

Щомісяця в українських судах розглядають сотні справ щодо війни. МІПЛ відстежує прогрес у цих процесах, тому вирішила підбивати проміжні підсумки щомісяця — розповідати про ухвалені судами вироки.

Отже, минулого місяця відзначився Шевченківський районний суд Києва, який ухвалив відразу два обвинувальні вироки щодо “контрактників” так званої армії «ЛНР» — Ігоря Петренка та Івана Керечана. 

Де вони воювали проти України, чим відзначилися та яке покарання їм призначив суд — у нашому огляді.

“Брав участь у наступі на Сєвєродонецьк”

 

Ігор Петренко родом із Алчевська, що на Луганщині. 2 серпня 2021 року він підписав контракт та потрапив до “4-ї окремої мотострілецької бригади” так званої “армії ЛНР”, де в другому мотострілецькому батальйоні четвертої роти першого взводу служив кулеметником.

Як наголошує суд, контракт він підписав добровільно. 

Сам Петренко у суді розповів, що з початком повномасштабного вторгнення його підрозділ відправили на полігон. Там Петренко провів два місяці, а потім поїхав на бойові позиції: “займався спостереженням, перебував у окопах та бліндажах”.  

Водночас суд встановив, що засуджений безпосередньо брав участь у штурмах та чергував на блокпостах, перевіряючи документи місцевих жителів та шукаючи серед них військових ЗСУ. При цьому за ним були закріплені кулемет і автомат, а з собою чоловік мав набої для них.   

За деякий час підрозділ Петренка вирушив у наступ на Сєвєродонецьк. Під час штурму на початку квітня він отримав поранення та опинився в селищі Донецький, неподалік Сєвєродонецька. 

З пораненням військовий так званої “ЛНР” відправився додому. Але шостого червня повернувся і продовжив воювати проти України. 

Тривало це менше трьох місяців. Петренко опинився на позиціях біля села Білогорівка, де першого вересня його взяли в полон військові ЗСУ.  

Цікаво, що в суді засуджений наголошував, що є громадянином України, однак не заперечував, що має паспорт РФ та “паспорт” так званої “ЛНР”.

“З 2015 року в “Народній міліції “ЛНР”

 

Іван Керечан — уродженець  селища Сімейкиного Луганської області. В квітні 2015 року він вступив до 10-ї артилерійської бригади резерву 2-го армійського корпусу «Народної міліції «ЛНР». За місяць перевівся до реактивного дивізіону цього ж армійського корпусу.

Чотири роки воював проти України в лавах так званої “ЛНР”, до 2019 року. 

Та в лютому 2022-го відновив свою службу — вступив до «127 стрілецького полку 1 армійського корпусу народної міліції «ДНР».

25 лютого він разом зі своїм підрозділом потягом приїхав до Макіївки. Там отримав у своє підпорядкування відділення протитанкового взводу. За званням Керечан був сержантом. 

З Макіївки бійці “ДНР” відправилися на Хресонщину. Засуджений Керечан мав із собою автомат АК-74 та боєкомплекти. Чергував на блокпостах і перевіряв документи місцевих на окупованій території. 

31 липня його взяли в полон у Миколаївській області.

Однакове покарання

 

І Петренко, і Керечан зізналися в злочині та заявили в суді, що розкаюються. Це стало пом’якшуючою обставиною під час винесення вироків.

Отже, обох військових окупаційних сил Шевченківський районний суд засудив до 13 років позбавлення волі за трьома статтями:

— “державна зрада”;

— “участь у терористичній організації”;

— “участь у діяльності непередбаченого законом збройного формування”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Війна і правосуддя
Суд визнав ексмера Рубіжного Хортіва винним у колабораціонізмі

Хортіва засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, заборонивши впродовж 15 років обіймати посади в органах влади

18 Травня 2023

Війна і правосуддя
Псковський десантник Андрій Медведєв домігся, аби його справу розглядала колегія суддів

В Ірпені суд вдруге не зміг провести підготовче засідання у справі російського військового, якого обвинувачують у скоєнні воєнного злочину. Чому це трапилося, розповідає журналістка МІПЛ, яка побувала в суді.

16 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Квазіправова система
ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань, затримання та катування.

25 Травня 2023

Військовополонені
Після полону: чи мають право колишні військовополонені звільнитися з військової служби

“Для кожного, хто повернувся з полону, найстрашніша перспектива вдруге потрапити в полон. А якщо нас знову повертають на службу в зону бойових дій — ця перспектива реальна”, — говорить колишній військовополонений Євген.

25 Травня 2023

Більше публікацій