Send Lette
Насильницькі зникнення

Вивозив цивільних з Маріуполя і потрапив у заручники: історія волонтера Ігоря Талалая

25-річний волонтер із Дніпра Ігор Талалай не виходить на зв’язок з 18 березня. Напередодні він поїхав у Маріуполь евакуйовувати людей. Згодом рідним повідомили, що хлопця затримали російські військові на одному з блокпостів поблизу селища Мангуш. 

У військкоматі відмовили – пішов у волонтери


До початку повномасштабної війни росії проти України, Ігор Талалай займався власною справою. Разом з друзями він проєктував і встановлював торгові вітрини у торгово-розважальних центрах Дніпра, Харкова та Києва. 24 лютого, коли розпочалися воєнні дії хлопець саме перебував у Харкові, у відрядженні. Про це розповідає МІПЛ мама Ігоря Інна Талалай.

Ігор Талалай

«Я не чула перших вибухів, це Ігор подзвонив і сказав: “Почалася війна”. Того ж дня він повернувся додому», – пригадує вона.

Жінка розповідає, що син одразу пішов у військкомат. Однак через проблеми зі здоров’ям на службу його не взяли. Тоді Ігор записався до місцевої територіальної оборони та почав займатися волонтерством. «Разом з друзями взяли робочу машину і почали їздити до Харкова, вивозили людей з-під обстрілів», – говорить Інна.

Машина на, якій Ігор Талалай вивозив людей з Маріуполя

Про те, що її син їде евакуйовувати людей до Маріуполя, пані Інна не здогадувалася: 

«18 березня він поїхав до Маріуполя, аби вивозити людей. Він зі своїм другом поїхали до Запоріжжя і там сформувалася колона: дві автівки з Дніпра та ще кілька з Запоріжжя. Зі слів його друга, вони переночували у Мангуші і 19 березня заїхали у Маріуполь. Забрали людей з Приморського району (район на південному заході міста, вздовж Азовського моря, – МІПЛ). У машині Ігоря, були мама з сином та молода пара». 

Пані Інна говорить, що з Маріуполя повинна була виїжджати евакуаційна колона, але зі слів свідків, з якими вона згодом спілкувалася, зрозуміла, що насправді такої колони не було. Ігор мав сам везти людей з Маріуполя до Мангуша, а звідти уже до Запоріжжя.

Коли зв’язок з Ігорем зник, жінка опублікувала оголошення у соцмережах, про те що вона розшукує сина. І пані Інні зателефонували. Це були ті, кого Ігор вивозив з вже частково окупованого Маріуполя. Вони розповіли, що сталося.

Через відкриті соцмережі


«Між Маріуполем і Мангушем є село Червоне. На контрольно-пропускному пункті автівку Ігоря зупинили. Російські військові перевірили його телефон, і їм щось не сподобалося. Людей, що були з ним, висадили, а машину забрали», – говорить про почуте від свідків Інна. 

Жінка розповідає, що у Ігоря дуже сильна проукраїнська позиція, тому у його телефоні російські солдати могли знайти якусь компрометуючу інформацію: «Я запитала, чи говорив мій син українською, вони відповіли: “Ні, до росіян звертався російською”. Їм не сподобалося саме те, що було у його телефоні, уточнили вони. Я не знаю чи видаляв він щось з телефона, але його соцмережі відкриті, якщо подивитися Інстаграм Ігоря, то одразу можна зрозуміти його ставлення до росіян».

За місяць пані Інні зателефонував якийсь чоловік з окупованої території Донецька, сказав, Ігор просив повідомити, що з ним усе гаразд.

«Там страшно»


«Він стверджував, що Ігор перебуває у виправній колонії №120 поблизу села Оленівка (Волноваський р-н, Донецької області, – МІПЛ). Цей чоловік відмовився розповідати щось більше, сказав “я більше не можу нічого говорити, там страшно”», – говорить мама Ігоря Талалая.

Вона два місяці намагається з’ясувати, де її син. Ще у квітні побачила відео, на якому впізнала його.

Скріншот з відео, на якому Інна Талалай впізнала сина

 


«Ігор дуже схуд, мав бороду», – говорить жінка про побачене. На відео кілька десятків чоловіків у цивільному одязі, вишикувані у ряди на території виправної колонії, місце розташування якої точно визначити не вдалося.

_____________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією російської федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій