Send Lette
Адвокація

Як Росія краде правду: у штаб-квартирі ЮНЕСКО представили нові факти викрадення українських журналістів

У штаб-квартирі ЮНЕСКО відбувся спеціальний захід, присвячений доступу до інформації в умовах російської збройної агресії проти України. Він зібрав послів та постійних представників із понад 30 європейських країн.

Співорганізаторами події стала Група друзів України в ЮНЕСКО, зокрема постійні представництва Польщі, Литви та України. Головував заступник Постійного представника України Микола Мовчан. Говорили про те, як Росія ізолює мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ) від правдивої інформації і те, як українські журналісти та правозахисники боряться за свободу слова.

Любов Смачило, керівниця департаменту аналітики Медійної ініціативи за права людини, розповіла про переслідування українських журналістів та інших цивільних українців в окупації:

Життя на ТОТ — це не просто виживання, а боротьба за право знати правду. Російська влада переслідує всіх, хто має відвагу говорити, писати, передавати інформацію. Тисячі незаконно затриманих українців, серед яких понад 29 журналістів, перебувають у російських в’язницях лише тому, що не мовчали.

Любов Смачило, керівниця департаменту аналітики МІПЛ, у штаб-квартирі ЮНЕСКО

За словами Смачило, доступ до правдивої інформації на ТОТ майже відсутній: українські медіа заблоковані, а єдине джерело новин — пропагандистські російські ЗМІ. Вона нагадала про незаконні затримання українських журналістів, зокрема Дмитра Хилюка, який працює в одному з найбільших українських інформаційних агентств УНІАН. Російські військові викрали його у березні 2022 року поблизу власного дому у селі Козаровичі Київської області. Любов Смачило закликала міжнародну спільноту активніше боротися за звільнення українських медійників та медійниць.

В рамках кампанії Release Hostages МІПЛ розповсюджує серед міжнародних представників листівки з історіями цивільних утримуваних

Серед інших спікерів заходу були голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук та аналітикиня Польського інституту міжнародних відносин Александра Войтович. Вони представили докази інформаційної війни, яку Росія веде проти України, наголосивши на обовʼязковому захисті журналістів і правозахисників.

– Ми звертаємося до всіх країн-учасниць ЮНЕСКО із закликом посилити зусилля для звільнення полонених журналістів. Вільний доступ до інформації має залишатися невід’ємним та основоположним правом кожного, особливо в епоху, коли технології набувають стрімкого розвитку і здатності значного впливу, — підкреслила Ольга Герасим’юк.

На заході в штаб-квартирі ЮНЕСКО зібралось багато представників різних країн. Фото: Нацрада з питань телебачення і радіомовлення

МІПЛ продовжує документувати воєнні злочини та адвокувати звільнення незаконно утримуваних українців, зокрема журналістів. Долучайтеся до адвокаційної кампанії Release Hostages: A Demand for Freedom Campaign, поширюйте історії українських цивільних, станьте їхнім голосом: https://mipl.org.ua/send-letter/.

Авторка: Анастасія Лоза, комунікаційна менеджерка МІПЛ

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст необов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій