Send Lette
Адвокація

Як Росія краде правду: у штаб-квартирі ЮНЕСКО представили нові факти викрадення українських журналістів

У штаб-квартирі ЮНЕСКО відбувся спеціальний захід, присвячений доступу до інформації в умовах російської збройної агресії проти України. Він зібрав послів та постійних представників із понад 30 європейських країн.

Співорганізаторами події стала Група друзів України в ЮНЕСКО, зокрема постійні представництва Польщі, Литви та України. Головував заступник Постійного представника України Микола Мовчан. Говорили про те, як Росія ізолює мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ) від правдивої інформації і те, як українські журналісти та правозахисники боряться за свободу слова.

Любов Смачило, керівниця департаменту аналітики Медійної ініціативи за права людини, розповіла про переслідування українських журналістів та інших цивільних українців в окупації:

Життя на ТОТ — це не просто виживання, а боротьба за право знати правду. Російська влада переслідує всіх, хто має відвагу говорити, писати, передавати інформацію. Тисячі незаконно затриманих українців, серед яких понад 29 журналістів, перебувають у російських в’язницях лише тому, що не мовчали.

Любов Смачило, керівниця департаменту аналітики МІПЛ, у штаб-квартирі ЮНЕСКО

За словами Смачило, доступ до правдивої інформації на ТОТ майже відсутній: українські медіа заблоковані, а єдине джерело новин — пропагандистські російські ЗМІ. Вона нагадала про незаконні затримання українських журналістів, зокрема Дмитра Хилюка, який працює в одному з найбільших українських інформаційних агентств УНІАН. Російські військові викрали його у березні 2022 року поблизу власного дому у селі Козаровичі Київської області. Любов Смачило закликала міжнародну спільноту активніше боротися за звільнення українських медійників та медійниць.

В рамках кампанії Release Hostages МІПЛ розповсюджує серед міжнародних представників листівки з історіями цивільних утримуваних

Серед інших спікерів заходу були голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук та аналітикиня Польського інституту міжнародних відносин Александра Войтович. Вони представили докази інформаційної війни, яку Росія веде проти України, наголосивши на обовʼязковому захисті журналістів і правозахисників.

– Ми звертаємося до всіх країн-учасниць ЮНЕСКО із закликом посилити зусилля для звільнення полонених журналістів. Вільний доступ до інформації має залишатися невід’ємним та основоположним правом кожного, особливо в епоху, коли технології набувають стрімкого розвитку і здатності значного впливу, — підкреслила Ольга Герасим’юк.

На заході в штаб-квартирі ЮНЕСКО зібралось багато представників різних країн. Фото: Нацрада з питань телебачення і радіомовлення

МІПЛ продовжує документувати воєнні злочини та адвокувати звільнення незаконно утримуваних українців, зокрема журналістів. Долучайтеся до адвокаційної кампанії Release Hostages: A Demand for Freedom Campaign, поширюйте історії українських цивільних, станьте їхнім голосом: https://mipl.org.ua/send-letter/.

Авторка: Анастасія Лоза, комунікаційна менеджерка МІПЛ

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст необов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Адвокація
Які виплати та соціальні гарантії передбачені для звільнених зі служби військових

Повернення з фронту — це не лише кінець служби, а й початок нового етапу життя: адаптація, пошук роботи, відновлення здоров’я. Однак не всі військові знають про те, яку підтримку гарантує їм держава, зокрема під час звільнення.

28 Лютого 2025

Адвокація
Медійна ініціатива за права людини створила правління

На загальних зборах членів МІПЛ обрали правління організації. До нього увійшли Марія Томак, Альона Луньова і Крістофер Рассел. Усі вони мають значний досвід у сфері правозахисту та відтепер долучатимуться до посилення ефективності МІПЛ, формування стратегічного бачення її розвитку та залучення додаткових ресурсів.

28 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Війна і правосуддя
Пенсіонер із Херсона, якого засудили за сприяння у воєнному злочині, оскаржує вирок

У Миколаївському апеляційному суді слухають скаргу 64-річного Григорія Драгуненка, пенсіонера з Херсона. Торік його засудили за пособництво російським військовим у катуванні цивільних мешканців на Миколаївщині. Суд першої інстанції присудив йому дев’ять років в’язниці за сприяння у воєнному злочині. Його захист просить про виправдання, мовляв, чоловік діяв під примусом. МІПЛ побувала на апеляційному засіданні, записала пояснення підсудного та розповідає, як триває слухання.

21 Березня 2025

Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Більше публікацій