Send Lette
Адвокація

Як знайти зниклого безвісти на війні: МІПЛ вивчає можливості ДНК-ідентифікації

Координаторка груп родин полонених Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова бере участь у навчальній поїздці до штаб-квартири Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) у Гаазі.

Мета візиту ознайомитися з тим, як комісія може допомогти Україні з пошуком зниклих безвісти і ідентифікацією загиблих під час війни. За словами Кетрін Бомбергер, генеральної директорки МКЗБ, Україна демонструє політичну волю щодо співпраці з комісією. Наразі триває погодження укладання відповідної угоди з урядом України. Її підписання дозволить МКЗБ повноцінно працювати в Україні та допомагати її національним інституціям в пошуках зниклих безвісти, веденні розслідувань у цій сфері, ДНК-експертизах і навчанні відповідних фахівців.

Водночас Олена Бєлячкова підкреслює, що громадські та правозахисні організації України, які опікуються питанням зниклих безвісти під час збройного конфлікту з Росією, зацікавлені в тому, щоб МКЗБ і уряд України якнайшвидше уклали угоду про співпрацю. Це значно прискорить пошук зниклих безвісти і пришвидшить ідентифікацію загиблих.

Наразі, за словами директора Європейської програми МКЗБ Метью Холлідея, комісія надає інструкції щодо підготовки та створення єдиної бази даних зниклих безвісти, має можливість збирати ДНК їхніх рідних, в тому числі за межами України.

Учасники візиту відвідали ДНК-лабораторію МКЗБ, ознайомилися з принципами її роботи, проведенням судово-медичних розслідувань у полі та моргах. База ДНК-лабораторії МКЗБ налічує 130 тисяч біологічних зразків, у тому числі з України. За один день лабораторія може опрацювати від 100 до 200 зразків залежно від їхнього стану та якості. Враховуючи значний досвід роботи МКЗБ в Сирії і на Балканах, комісія також готова тренувати українських фахівців у галузі антропології.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Адвокація
Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

11 Грудня 2024

Адвокація
Україна зобовʼязана розслідувати всі випадки зникнення безвісти людей – Метью Холлідей

З нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня у Києві відбулася конференція, присвячена захисту прав родин зниклих безвісти. Захід організувала Медійна ініціатива за права людини спільно з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Учасники говорили про вирішення проблем зниклих безвісти, особливу увагу зосередили на діалозі між урядом, громадянським суспільством і міжнародними партнерами, аби рідні зниклих безвісти стали рівноправними партнерами в цьому процесі.

10 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій