Send Lette
Адвокація

Як знайти зниклого безвісти на війні: МІПЛ вивчає можливості ДНК-ідентифікації

Координаторка груп родин полонених Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова бере участь у навчальній поїздці до штаб-квартири Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) у Гаазі.

Мета візиту ознайомитися з тим, як комісія може допомогти Україні з пошуком зниклих безвісти і ідентифікацією загиблих під час війни. За словами Кетрін Бомбергер, генеральної директорки МКЗБ, Україна демонструє політичну волю щодо співпраці з комісією. Наразі триває погодження укладання відповідної угоди з урядом України. Її підписання дозволить МКЗБ повноцінно працювати в Україні та допомагати її національним інституціям в пошуках зниклих безвісти, веденні розслідувань у цій сфері, ДНК-експертизах і навчанні відповідних фахівців.

Водночас Олена Бєлячкова підкреслює, що громадські та правозахисні організації України, які опікуються питанням зниклих безвісти під час збройного конфлікту з Росією, зацікавлені в тому, щоб МКЗБ і уряд України якнайшвидше уклали угоду про співпрацю. Це значно прискорить пошук зниклих безвісти і пришвидшить ідентифікацію загиблих.

Наразі, за словами директора Європейської програми МКЗБ Метью Холлідея, комісія надає інструкції щодо підготовки та створення єдиної бази даних зниклих безвісти, має можливість збирати ДНК їхніх рідних, в тому числі за межами України.

Учасники візиту відвідали ДНК-лабораторію МКЗБ, ознайомилися з принципами її роботи, проведенням судово-медичних розслідувань у полі та моргах. База ДНК-лабораторії МКЗБ налічує 130 тисяч біологічних зразків, у тому числі з України. За один день лабораторія може опрацювати від 100 до 200 зразків залежно від їхнього стану та якості. Враховуючи значний досвід роботи МКЗБ в Сирії і на Балканах, комісія також готова тренувати українських фахівців у галузі антропології.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Ми маємо називати скоєне росіянами в Україні своїми іменами”, — євродепутат Петрас Ауштревічус на заході МІПЛ у Брюсселі

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Медійна ініціатива за права людина провела вже другий спеціальний захід у Європарламенті, присвячений питанню звільнення цивільних заручників.

21 Лютого 2024

Адвокація
Спільна позиція коаліції “Україна. П’ята ранку” до десятих роковин початку збройної агресії РФ проти України

Десять років Україна перебуває у вирі потрясінь, які почалися з подій Революції Гідності та продовжилися агресією РФ — окупацією Криму, частин Донецької та Луганської областей і повномасштабним вторгненням в Україну. 

20 Лютого 2024

Адвокація
У Гаазі прозвучали історії українців, які пережили окупацію, викрадення і тортури 

За ініціативи посольств Великої Британії та України в Нідерландах та за підтримки Медійної ініціативи за права людини в Гаазі відбувся захід Ukraine Witness Testimony Event, під час якого свідки воєнних злочинів Росії в Україні розповіли свої історії викрадення та незаконного утримання. 

14 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій