Send Lette
Інші воєнні злочини

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо тортур і кримінального переслідування двох українських підлітків із окупованого Бердянська, яких Росія хоче засудити до 20 років ув’язнення. За проголосували 425 депутатів, проти 3, утрималися 15 європейських політиків.

Європарламентарі вимагають від РФ припинити процес проти дітей та дозволити їм виїхати та контрольовану Україною територію. Також закликають Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. У документі звертаються і до Спеціального Представника Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей із закликом провести розслідування цього випадку. Відповідальних за переслідування Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова Європарламентарі пропонують додати до санкційного списку ЄС. Крім того, у резолюції є заклик звільнити всіх українських громадян, яких незаконно утримує Росія.

Тігран Оганнісян і Микита Ханганов

За словами координаторки Медійної ініціативи за права людини Ольги Решетилової, резолюція Європарламенту стала реакцією на заклик МІПЛ до міжнародної спільноти терміново вжити всіх можливих заходів, аби якнайшвидше звільнити Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова від переслідувань російської влади.

“Після цієї резолюції, а перед тим ще була реакція ОБСЄ, ми сподіваємося, що окупаційна влада припинить процес над підлітками, дасть їм можливість спокійно виїхати на підконтрольну Україні територію або в треті країни, де їм буде безпечно. І головне не передаватиме справу до суду. Адже після того як вони передадуть справу до суду, шляху назад у них не буде. Ми знаємо імена всіх слідчих, ми знаємо імена начальників цих слідчих, ми будемо знати імена суддів, які здійснюватимуть це судилище. І ми точно забезпечимо їм кримінальну відповідальність”, — заявиляє Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ. 

Нагадаємо, 30 вересня 2022 року 16-річного Тіграна Оганнісяна російські військові викрали із власного дому. Хлопця 5 днів жорстоко допитували “слідчі органи” — дитину били та катували електричним струмом. Від підлітка вимагали зізнатися у підготовці диверсії на “Мелітопольській залізниці”, яка нібито мала перешкодити підрозділам сил РФ отримувати постачання. У цьому ж запідозрили однокласника Тіграна — Микиту Ханганова, йому дивом вдалося уникнути арешту. А 24 травня цього року неповнолітні отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ. Дітям загрожує до 20 років за ґратами. Обидвох неповнолітніх не випускають за межі окупованої території, вони зобов’язані щоденно з’являтися до слідчих.

Резолюція Європейського парламенту щодо катувань та кримінального переслідування Російською Федерацією українських неповнолітніх Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій