Send Lette
Інші воєнні злочини

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо тортур і кримінального переслідування двох українських підлітків із окупованого Бердянська, яких Росія хоче засудити до 20 років ув’язнення. За проголосували 425 депутатів, проти 3, утрималися 15 європейських політиків.

Європарламентарі вимагають від РФ припинити процес проти дітей та дозволити їм виїхати та контрольовану Україною територію. Також закликають Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. У документі звертаються і до Спеціального Представника Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей із закликом провести розслідування цього випадку. Відповідальних за переслідування Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова Європарламентарі пропонують додати до санкційного списку ЄС. Крім того, у резолюції є заклик звільнити всіх українських громадян, яких незаконно утримує Росія.

Тігран Оганнісян і Микита Ханганов

За словами координаторки Медійної ініціативи за права людини Ольги Решетилової, резолюція Європарламенту стала реакцією на заклик МІПЛ до міжнародної спільноти терміново вжити всіх можливих заходів, аби якнайшвидше звільнити Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова від переслідувань російської влади.

“Після цієї резолюції, а перед тим ще була реакція ОБСЄ, ми сподіваємося, що окупаційна влада припинить процес над підлітками, дасть їм можливість спокійно виїхати на підконтрольну Україні територію або в треті країни, де їм буде безпечно. І головне не передаватиме справу до суду. Адже після того як вони передадуть справу до суду, шляху назад у них не буде. Ми знаємо імена всіх слідчих, ми знаємо імена начальників цих слідчих, ми будемо знати імена суддів, які здійснюватимуть це судилище. І ми точно забезпечимо їм кримінальну відповідальність”, — заявиляє Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ. 

Нагадаємо, 30 вересня 2022 року 16-річного Тіграна Оганнісяна російські військові викрали із власного дому. Хлопця 5 днів жорстоко допитували “слідчі органи” — дитину били та катували електричним струмом. Від підлітка вимагали зізнатися у підготовці диверсії на “Мелітопольській залізниці”, яка нібито мала перешкодити підрозділам сил РФ отримувати постачання. У цьому ж запідозрили однокласника Тіграна — Микиту Ханганова, йому дивом вдалося уникнути арешту. А 24 травня цього року неповнолітні отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ. Дітям загрожує до 20 років за ґратами. Обидвох неповнолітніх не випускають за межі окупованої території, вони зобов’язані щоденно з’являтися до слідчих.

Резолюція Європейського парламенту щодо катувань та кримінального переслідування Російською Федерацією українських неповнолітніх Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій