Send Lette
Інші воєнні злочини

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо тортур і кримінального переслідування двох українських підлітків із окупованого Бердянська, яких Росія хоче засудити до 20 років ув’язнення. За проголосували 425 депутатів, проти 3, утрималися 15 європейських політиків.

Європарламентарі вимагають від РФ припинити процес проти дітей та дозволити їм виїхати та контрольовану Україною територію. Також закликають Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. У документі звертаються і до Спеціального Представника Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей із закликом провести розслідування цього випадку. Відповідальних за переслідування Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова Європарламентарі пропонують додати до санкційного списку ЄС. Крім того, у резолюції є заклик звільнити всіх українських громадян, яких незаконно утримує Росія.

Тігран Оганнісян і Микита Ханганов

За словами координаторки Медійної ініціативи за права людини Ольги Решетилової, резолюція Європарламенту стала реакцією на заклик МІПЛ до міжнародної спільноти терміново вжити всіх можливих заходів, аби якнайшвидше звільнити Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова від переслідувань російської влади.

“Після цієї резолюції, а перед тим ще була реакція ОБСЄ, ми сподіваємося, що окупаційна влада припинить процес над підлітками, дасть їм можливість спокійно виїхати на підконтрольну Україні територію або в треті країни, де їм буде безпечно. І головне не передаватиме справу до суду. Адже після того як вони передадуть справу до суду, шляху назад у них не буде. Ми знаємо імена всіх слідчих, ми знаємо імена начальників цих слідчих, ми будемо знати імена суддів, які здійснюватимуть це судилище. І ми точно забезпечимо їм кримінальну відповідальність”, — заявиляє Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ. 

Нагадаємо, 30 вересня 2022 року 16-річного Тіграна Оганнісяна російські військові викрали із власного дому. Хлопця 5 днів жорстоко допитували “слідчі органи” — дитину били та катували електричним струмом. Від підлітка вимагали зізнатися у підготовці диверсії на “Мелітопольській залізниці”, яка нібито мала перешкодити підрозділам сил РФ отримувати постачання. У цьому ж запідозрили однокласника Тіграна — Микиту Ханганова, йому дивом вдалося уникнути арешту. А 24 травня цього року неповнолітні отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ. Дітям загрожує до 20 років за ґратами. Обидвох неповнолітніх не випускають за межі окупованої території, вони зобов’язані щоденно з’являтися до слідчих.

Резолюція Європейського парламенту щодо катувань та кримінального переслідування Російською Федерацією українських неповнолітніх Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Зниклі безвісти з 57-ї бригади: важкі бої, загибель, полон і пошук

У перший же день повномасштабного вторгнення Росії в Україну уся територія Луганської області перетворилася на поле битви. На той час бійці 57 окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка перебували на позиціях у районі Трьохізбенки. Тоді ж у полон потрапила значна кількість військовослужбовців бригади, більшість із них досі утримують росіяни, є й ті, що вважаються зниклими безвісти. З того часу для багатьох сімей бійців 57-ї бригади почалася боротьба — знайти та повернути своїх рідних.

10 Травня 2024

Війна і правосуддя
Досвід для України. Як у Боснії та Герцеговині шукають зниклих безвісти

Одна з найсерйозніших проблем під час війни і після неї — пошук зниклих безвісти та їхня ідентифікація. В Україні, де вже зараз, за офіційною інформацією, налічується понад 30 тисяч зниклих безвісти, ефективна система пошуку лише формується. Утім досвід розбудови такої системи є, зокрема у Боснії та Герцеговини. На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) цю країну відвідала Олена Бєлячкова, координаторка родин полонених Медійної ініціативи за права людини. Розповідаємо про почуте і побачене нею.

9 Травня 2024

Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Більше публікацій