Інші воєнні злочини

Їжа на варті, вода – зі снігу: пацієнти маріупольської лікарні №4 залишилися без умов для життя

У розбитій російською армією «Маріупольській міській лікарні №4 ім.І.К. Мацука» по вулиці Пашковського, 4, що на Лівому березі Маріуполя, досі залишаються пацієнти та персонал. Там немає води, їжі, опалення та світла. Для проведення операцій у лікарні вмикали генератор, таким чином пацієнти могли підзарядити телефони. Наразі пального для генератора залишилося критично мало. Про це МІПЛ повідомила мешканка Маріуполя Тетяна.

Її 64-річна мама потрапила до цієї лікарні через підозру на інсульт: у жінки настільки сильно паморочилося у голові, що вона не могла підвестися з ліжка. Підозра не підтвердилася, але й причину поганого самопочуття лікарі не встигли з’ясувати – почалася війна. Її 66-річний чоловік та донька сестра Тетяни позмінно наглядали за хворою. Нещодавно родині вдалося вийти на зв’язок.

«У хірургічному корпусі є пошкодження і вікон немає. Моя мама лежить і не встає. Вона лежить на другому поверсі під вікном. Коли іде обстріл, вони накривають її подушками та ковдрами і виходять у коридор. А вона лежить і тремтить. У палаті +4 градуси. Це при тому, що там ні води, ні їжі. Це жах, що там відбувається», розповіла МІПЛ Тетяна.

Зараз лікарі не виходять за продуктами, як раніше, продовжує Тетяна, бо магазини навколо пограбовані:

«Зараз люди не виходять з лікарні. Я знаю, що вони готували їжу на ватрі, і збирали сніг для технічних потреб. Але зараз і снігу немає. Від обстрілу хоч сховатися можна, а якщо немає води… Дуже страшно».

За її словами, Лівобережний район, у якому розташована лікарня, відрізаний від міста. Близько 10 днів туди не постачають продукти харчування. Вона припускає, що лівобережний район вже окупувала російська армія. Щоб підтвердити інформацію вона зверталася до міськради, проте відповіді не отримала.

У Маріуполі 80-90% пошкоджених будівель. Станом на 13.03 було 2358 загиблих серед мирного населення – це ті, кого знайшли на вулиці, і ще невідома кількість знаходиться під завалами. Про це у інтерв’ю Forbes 16 березня повідомив заступник голови міста Сергій Орлов. За його словами, єдиний вихід це «дати можливість нам завезти гуманітарну допомогу, та вивезти всіх, хто хоче виїхати».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Була субота, 30 квітня. Того дня Микола Курівчак, староста села Зміївка, що на Херсонщині, збирався їхати до […]

7 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Більше публікацій