Send Lette
Інші воєнні злочини

Їжа на варті, вода – зі снігу: пацієнти маріупольської лікарні №4 залишилися без умов для життя

У розбитій російською армією «Маріупольській міській лікарні №4 ім.І.К. Мацука» по вулиці Пашковського, 4, що на Лівому березі Маріуполя, досі залишаються пацієнти та персонал. Там немає води, їжі, опалення та світла. Для проведення операцій у лікарні вмикали генератор, таким чином пацієнти могли підзарядити телефони. Наразі пального для генератора залишилося критично мало. Про це МІПЛ повідомила мешканка Маріуполя Тетяна.

Її 64-річна мама потрапила до цієї лікарні через підозру на інсульт: у жінки настільки сильно паморочилося у голові, що вона не могла підвестися з ліжка. Підозра не підтвердилася, але й причину поганого самопочуття лікарі не встигли з’ясувати – почалася війна. Її 66-річний чоловік та донька сестра Тетяни позмінно наглядали за хворою. Нещодавно родині вдалося вийти на зв’язок.

«У хірургічному корпусі є пошкодження і вікон немає. Моя мама лежить і не встає. Вона лежить на другому поверсі під вікном. Коли іде обстріл, вони накривають її подушками та ковдрами і виходять у коридор. А вона лежить і тремтить. У палаті +4 градуси. Це при тому, що там ні води, ні їжі. Це жах, що там відбувається», розповіла МІПЛ Тетяна.

Зараз лікарі не виходять за продуктами, як раніше, продовжує Тетяна, бо магазини навколо пограбовані:

«Зараз люди не виходять з лікарні. Я знаю, що вони готували їжу на ватрі, і збирали сніг для технічних потреб. Але зараз і снігу немає. Від обстрілу хоч сховатися можна, а якщо немає води… Дуже страшно».

За її словами, Лівобережний район, у якому розташована лікарня, відрізаний від міста. Близько 10 днів туди не постачають продукти харчування. Вона припускає, що лівобережний район вже окупувала російська армія. Щоб підтвердити інформацію вона зверталася до міськради, проте відповіді не отримала.

У Маріуполі 80-90% пошкоджених будівель. Станом на 13.03 було 2358 загиблих серед мирного населення – це ті, кого знайшли на вулиці, і ще невідома кількість знаходиться під завалами. Про це у інтерв’ю Forbes 16 березня повідомив заступник голови міста Сергій Орлов. За його словами, єдиний вихід це «дати можливість нам завезти гуманітарну допомогу, та вивезти всіх, хто хоче виїхати».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій