Send Lette
Інші воєнні злочини

З окупованої Нової Каховки мешканці передали МІПЛ докази воєнних злочинів

Нова Каховка у Херсонській області окупована російською армією. Вже за кілька годин від початку нападу російські війська увійшли у місто, захопили Каховську ГЕС, зняли всі українські прапори.

Місцеві жителі розповідають про велике скупчення воєнної техніки, зокрема, в житлових районах, поблизу будинків. Діє комендантська година, населенню заборонено пересуватися деякими вулицями, наближатися до Дніпра.

Сергій, який залишив місто, але має там родичів, розповідає МІПЛ: “Окупанти вже видають “перепустки” зі своєю печаткою. На ній написано: “военная комендатура Новая Каховка” і зображення двуглавой курки. Я так розумію, ці печатки були зроблені ще до вторгнення і мали розповсюджуватися по всім містах, бо у Каховці їх нема де виготовляти”.

“У комунального підприємства “муніципальна охорона” незаконно конфіскувала весь транспорт. “З рашистами співпрацюють вже дві приватні охоронні фірми”, – говорить Сергій. – поліція, СБУ і прокуратура евакуювалися”.

Місцевий житель говорить, що найстрашніше – це вбивства цивільного населення.

“У перший день росіяни розстріляли аварійну машину водоканалу – загинув водій, головний інженер з важким пораненням. Два дні не могли у росіян забрати тіло, – говорить він. – В інший день вранці пенсіонер їхав з дачі, був одягнутий у камуфляжні штани – його розстріляли. Відомо про розстріл мікроавтобуса з цивільними, легкового авто з родиною – всі загинули”.

 

 

Сергій має на увазі родину патрульного поліцейського з Херсона Олега Федька, яка 24 лютого на власному авто намагалась переїхати дамбу. Його, дружину, невістку з двома дітьми розстріляли.

Місцеві жителі передали МІПЛ відео на підтвердження злочинів РФ у Новій Каховці. На ньому зафіксований розстріляний автомобіль пенсіонера Сергія Ворони, вбитого окупантами.

Вже завтра в Новій Каховці, за словами місцевих, може зникнути мобільний зв’язок. Про це попереджають окупанти.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій