Send Lette
Інші воєнні злочини

З окупованої Нової Каховки мешканці передали МІПЛ докази воєнних злочинів

Нова Каховка у Херсонській області окупована російською армією. Вже за кілька годин від початку нападу російські війська увійшли у місто, захопили Каховську ГЕС, зняли всі українські прапори.

Місцеві жителі розповідають про велике скупчення воєнної техніки, зокрема, в житлових районах, поблизу будинків. Діє комендантська година, населенню заборонено пересуватися деякими вулицями, наближатися до Дніпра.

Сергій, який залишив місто, але має там родичів, розповідає МІПЛ: “Окупанти вже видають “перепустки” зі своєю печаткою. На ній написано: “военная комендатура Новая Каховка” і зображення двуглавой курки. Я так розумію, ці печатки були зроблені ще до вторгнення і мали розповсюджуватися по всім містах, бо у Каховці їх нема де виготовляти”.

“У комунального підприємства “муніципальна охорона” незаконно конфіскувала весь транспорт. “З рашистами співпрацюють вже дві приватні охоронні фірми”, – говорить Сергій. – поліція, СБУ і прокуратура евакуювалися”.

Місцевий житель говорить, що найстрашніше – це вбивства цивільного населення.

“У перший день росіяни розстріляли аварійну машину водоканалу – загинув водій, головний інженер з важким пораненням. Два дні не могли у росіян забрати тіло, – говорить він. – В інший день вранці пенсіонер їхав з дачі, був одягнутий у камуфляжні штани – його розстріляли. Відомо про розстріл мікроавтобуса з цивільними, легкового авто з родиною – всі загинули”.

 

 

Сергій має на увазі родину патрульного поліцейського з Херсона Олега Федька, яка 24 лютого на власному авто намагалась переїхати дамбу. Його, дружину, невістку з двома дітьми розстріляли.

Місцеві жителі передали МІПЛ відео на підтвердження злочинів РФ у Новій Каховці. На ньому зафіксований розстріляний автомобіль пенсіонера Сергія Ворони, вбитого окупантами.

Вже завтра в Новій Каховці, за словами місцевих, може зникнути мобільний зв’язок. Про це попереджають окупанти.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій