Інші воєнні злочини

З окупованої Нової Каховки мешканці передали МІПЛ докази воєнних злочинів

Нова Каховка у Херсонській області окупована російською армією. Вже за кілька годин від початку нападу російські війська увійшли у місто, захопили Каховську ГЕС, зняли всі українські прапори.

Місцеві жителі розповідають про велике скупчення воєнної техніки, зокрема, в житлових районах, поблизу будинків. Діє комендантська година, населенню заборонено пересуватися деякими вулицями, наближатися до Дніпра.

Сергій, який залишив місто, але має там родичів, розповідає МІПЛ: “Окупанти вже видають “перепустки” зі своєю печаткою. На ній написано: “военная комендатура Новая Каховка” і зображення двуглавой курки. Я так розумію, ці печатки були зроблені ще до вторгнення і мали розповсюджуватися по всім містах, бо у Каховці їх нема де виготовляти”.

“У комунального підприємства “муніципальна охорона” незаконно конфіскувала весь транспорт. “З рашистами співпрацюють вже дві приватні охоронні фірми”, – говорить Сергій. – поліція, СБУ і прокуратура евакуювалися”.

Місцевий житель говорить, що найстрашніше – це вбивства цивільного населення.

“У перший день росіяни розстріляли аварійну машину водоканалу – загинув водій, головний інженер з важким пораненням. Два дні не могли у росіян забрати тіло, – говорить він. – В інший день вранці пенсіонер їхав з дачі, був одягнутий у камуфляжні штани – його розстріляли. Відомо про розстріл мікроавтобуса з цивільними, легкового авто з родиною – всі загинули”.

 

 

Сергій має на увазі родину патрульного поліцейського з Херсона Олега Федька, яка 24 лютого на власному авто намагалась переїхати дамбу. Його, дружину, невістку з двома дітьми розстріляли.

Місцеві жителі передали МІПЛ відео на підтвердження злочинів РФ у Новій Каховці. На ньому зафіксований розстріляний автомобіль пенсіонера Сергія Ворони, вбитого окупантами.

Вже завтра в Новій Каховці, за словами місцевих, може зникнути мобільний зв’язок. Про це попереджають окупанти.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *