Send Lette
Інші воєнні злочини

З окупованої Нової Каховки мешканці передали МІПЛ докази воєнних злочинів

Нова Каховка у Херсонській області окупована російською армією. Вже за кілька годин від початку нападу російські війська увійшли у місто, захопили Каховську ГЕС, зняли всі українські прапори.

Місцеві жителі розповідають про велике скупчення воєнної техніки, зокрема, в житлових районах, поблизу будинків. Діє комендантська година, населенню заборонено пересуватися деякими вулицями, наближатися до Дніпра.

Сергій, який залишив місто, але має там родичів, розповідає МІПЛ: “Окупанти вже видають “перепустки” зі своєю печаткою. На ній написано: “военная комендатура Новая Каховка” і зображення двуглавой курки. Я так розумію, ці печатки були зроблені ще до вторгнення і мали розповсюджуватися по всім містах, бо у Каховці їх нема де виготовляти”.

“У комунального підприємства “муніципальна охорона” незаконно конфіскувала весь транспорт. “З рашистами співпрацюють вже дві приватні охоронні фірми”, – говорить Сергій. – поліція, СБУ і прокуратура евакуювалися”.

Місцевий житель говорить, що найстрашніше – це вбивства цивільного населення.

“У перший день росіяни розстріляли аварійну машину водоканалу – загинув водій, головний інженер з важким пораненням. Два дні не могли у росіян забрати тіло, – говорить він. – В інший день вранці пенсіонер їхав з дачі, був одягнутий у камуфляжні штани – його розстріляли. Відомо про розстріл мікроавтобуса з цивільними, легкового авто з родиною – всі загинули”.

 

 

Сергій має на увазі родину патрульного поліцейського з Херсона Олега Федька, яка 24 лютого на власному авто намагалась переїхати дамбу. Його, дружину, невістку з двома дітьми розстріляли.

Місцеві жителі передали МІПЛ відео на підтвердження злочинів РФ у Новій Каховці. На ньому зафіксований розстріляний автомобіль пенсіонера Сергія Ворони, вбитого окупантами.

Вже завтра в Новій Каховці, за словами місцевих, може зникнути мобільний зв’язок. Про це попереджають окупанти.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
З Росії повернули тіло морпіха з 501 батальйону: чоловіка закатували в полоні

Іван Макаров не єдиний морський піхотинець із 501 батальйону, тіло якого повернули з російського полону. МІПЛ відомо про ще трьох убитих у полоні військових із цього батальйону. Усіх їх утримували у виправній колонії № 1 міста Донське Тульської області. З отриманих нами свідчень відомо, що до них системно застосовували тортури, кілька днів підряд не дозволяли спати, змушували виконувати виснажливі фізичні вправи та відмовляли у їжі. Ймовірно, Макаров також міг бути у Донському.

4 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Telegram-канал про ТЦК на замовлення росіян, власник “Мотор Січ” і продаж посади для благодійного фонду “ЛНР”: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

29 Листопада 2024

Більше публікацій