Send Lette
Інші воєнні злочини

З України – у «російську глибинку»: куди росіяни насильно депортують українців

Щільні обстріли та відсутність вибору для евакуації змушують українців виїжджати спочатку на окуповані військовими рф укранські території, а далі – в росію. Там їм обіцяють фінансову допомогу та житло, фактично в обмін на українські документи. Натомість видають довідку, яка дозволяє отримати допомогу, але забороняє покидати територію рф. Про це під час етеру у Twitter Spaces з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк розповіла українка, яка виїхала з Маріуполя в Естонію через територію росії.  

Це не унікальна історія, каже Альона Луньова – директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Їй відомо про щонайменше 450 тимчасових поселень для українців, які через насильницьку депортацію опинилися у росії. Їх відправляють у віддалені регіони росії, наприклад, як Солотча під містом Рязань у рф. Місцева влада не надає допомогу українцям, каже Альона Луньова. Людей не забезпечують навіть речами першої необхідності та одягом. 

Перед депортацією до росії українців змушують проходити так звані фільтраційні табори. У них російські військові оглядають та допитують людей. Вони намагаються знайти так звані нацистські татуювання на тілах, каже Альона Луньова. За її словами, таких людей можуть утримувати у цьому таборі.

«Звільнений кілька днів тому чоловік розповів, що перебував у полоні у фільтраційному таборі понад 25 днів. Його катували, через його татуювання. Це жахлива ситуація», – розповіла Альона Луньова. Інформацію про утримання у фільтраційних таборах «підозрілих» для російських військових українців ZMINA отримує від березня 2022 року.

Практику насильницьких депортацій МІПЛ фіксувала від початку вторгнення росії. Спочатку російські військові знищували інфраструктуру міст, не пропускали гуманітарну допомогу та обстрілювали гуманітарні коридори. Вони залишили українців без належних умов для життя. Доведені до відчаю люди намагалися виїхати хоча б кудись, щоб зберегти своє життя.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова каже, що військові рф такими діями порушують норми міжнародного гуманітарного права.

«Окрім того, що російські військові дуже часто обстрілюють гуманітарні коридори, вони ще й не відповідають на прохання української сторони організувати ці коридори. По-друге, сторони збройного конфлікту зобов’язані дати людям можливість евакуюватися у безпечне місце в межах своєї країни», – зазначила Ольга Решетилова. Вона каже, що точну кількість депортованих наразі визначити складно.

Запис ефіру буде доступний у twitter ще протягом місяця. Ефіри у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.  

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій