Send Lette
Інші воєнні злочини

З України – у «російську глибинку»: куди росіяни насильно депортують українців

Щільні обстріли та відсутність вибору для евакуації змушують українців виїжджати спочатку на окуповані військовими рф укранські території, а далі – в росію. Там їм обіцяють фінансову допомогу та житло, фактично в обмін на українські документи. Натомість видають довідку, яка дозволяє отримати допомогу, але забороняє покидати територію рф. Про це під час етеру у Twitter Spaces з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк розповіла українка, яка виїхала з Маріуполя в Естонію через територію росії.  

Це не унікальна історія, каже Альона Луньова – директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Їй відомо про щонайменше 450 тимчасових поселень для українців, які через насильницьку депортацію опинилися у росії. Їх відправляють у віддалені регіони росії, наприклад, як Солотча під містом Рязань у рф. Місцева влада не надає допомогу українцям, каже Альона Луньова. Людей не забезпечують навіть речами першої необхідності та одягом. 

Перед депортацією до росії українців змушують проходити так звані фільтраційні табори. У них російські військові оглядають та допитують людей. Вони намагаються знайти так звані нацистські татуювання на тілах, каже Альона Луньова. За її словами, таких людей можуть утримувати у цьому таборі.

«Звільнений кілька днів тому чоловік розповів, що перебував у полоні у фільтраційному таборі понад 25 днів. Його катували, через його татуювання. Це жахлива ситуація», – розповіла Альона Луньова. Інформацію про утримання у фільтраційних таборах «підозрілих» для російських військових українців ZMINA отримує від березня 2022 року.

Практику насильницьких депортацій МІПЛ фіксувала від початку вторгнення росії. Спочатку російські військові знищували інфраструктуру міст, не пропускали гуманітарну допомогу та обстрілювали гуманітарні коридори. Вони залишили українців без належних умов для життя. Доведені до відчаю люди намагалися виїхати хоча б кудись, щоб зберегти своє життя.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова каже, що військові рф такими діями порушують норми міжнародного гуманітарного права.

«Окрім того, що російські військові дуже часто обстрілюють гуманітарні коридори, вони ще й не відповідають на прохання української сторони організувати ці коридори. По-друге, сторони збройного конфлікту зобов’язані дати людям можливість евакуюватися у безпечне місце в межах своєї країни», – зазначила Ольга Решетилова. Вона каже, що точну кількість депортованих наразі визначити складно.

Запис ефіру буде доступний у twitter ще протягом місяця. Ефіри у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.  

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Сексуальне насильство в полоні: пережити і не мовчати

27 березня команда Слідство.Інфо презентувала фільм “ВінТеж” — про сексуальне насильство над українськими чоловіками в катівнях росіян. Це сповіді чотирьох мешканців Херсону. Вони розповідають про погрози, катування і зґвалтування, від яких бранці намагалися вкоротити собі віку.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Військовополонені
Євген Дідківський: “Вони на повному серйозі розпитували, де в Україні лабораторії бактеріологічної і хімічної зброї”

Утримання в російському Курську, Таганрозі та Борисоглєбську. Щоденне побиття, примушування співати російський гімн і вчити вірші про Леніна. Це друга частина інтервʼю з Євгеном Дідківським, військовослужбовецем 95 бригади, який потрапив у російський полон.

16 Квітня 2024

Більше публікацій