Інші воєнні злочини

З України – у «російську глибинку»: куди росіяни насильно депортують українців

Щільні обстріли та відсутність вибору для евакуації змушують українців виїжджати спочатку на окуповані військовими рф укранські території, а далі – в росію. Там їм обіцяють фінансову допомогу та житло, фактично в обмін на українські документи. Натомість видають довідку, яка дозволяє отримати допомогу, але забороняє покидати територію рф. Про це під час етеру у Twitter Spaces з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк розповіла українка, яка виїхала з Маріуполя в Естонію через територію росії.  

Це не унікальна історія, каже Альона Луньова – директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Їй відомо про щонайменше 450 тимчасових поселень для українців, які через насильницьку депортацію опинилися у росії. Їх відправляють у віддалені регіони росії, наприклад, як Солотча під містом Рязань у рф. Місцева влада не надає допомогу українцям, каже Альона Луньова. Людей не забезпечують навіть речами першої необхідності та одягом. 

Перед депортацією до росії українців змушують проходити так звані фільтраційні табори. У них російські військові оглядають та допитують людей. Вони намагаються знайти так звані нацистські татуювання на тілах, каже Альона Луньова. За її словами, таких людей можуть утримувати у цьому таборі.

«Звільнений кілька днів тому чоловік розповів, що перебував у полоні у фільтраційному таборі понад 25 днів. Його катували, через його татуювання. Це жахлива ситуація», – розповіла Альона Луньова. Інформацію про утримання у фільтраційних таборах «підозрілих» для російських військових українців ZMINA отримує від березня 2022 року.

Практику насильницьких депортацій МІПЛ фіксувала від початку вторгнення росії. Спочатку російські військові знищували інфраструктуру міст, не пропускали гуманітарну допомогу та обстрілювали гуманітарні коридори. Вони залишили українців без належних умов для життя. Доведені до відчаю люди намагалися виїхати хоча б кудись, щоб зберегти своє життя.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова каже, що військові рф такими діями порушують норми міжнародного гуманітарного права.

«Окрім того, що російські військові дуже часто обстрілюють гуманітарні коридори, вони ще й не відповідають на прохання української сторони організувати ці коридори. По-друге, сторони збройного конфлікту зобов’язані дати людям можливість евакуюватися у безпечне місце в межах своєї країни», – зазначила Ольга Решетилова. Вона каже, що точну кількість депортованих наразі визначити складно.

Запис ефіру буде доступний у twitter ще протягом місяця. Ефіри у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.  

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі.

29 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій