Send Lette
Інші воєнні злочини

З України – у «російську глибинку»: куди росіяни насильно депортують українців

Щільні обстріли та відсутність вибору для евакуації змушують українців виїжджати спочатку на окуповані військовими рф укранські території, а далі – в росію. Там їм обіцяють фінансову допомогу та житло, фактично в обмін на українські документи. Натомість видають довідку, яка дозволяє отримати допомогу, але забороняє покидати територію рф. Про це під час етеру у Twitter Spaces з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк розповіла українка, яка виїхала з Маріуполя в Естонію через територію росії.  

Це не унікальна історія, каже Альона Луньова – директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Їй відомо про щонайменше 450 тимчасових поселень для українців, які через насильницьку депортацію опинилися у росії. Їх відправляють у віддалені регіони росії, наприклад, як Солотча під містом Рязань у рф. Місцева влада не надає допомогу українцям, каже Альона Луньова. Людей не забезпечують навіть речами першої необхідності та одягом. 

Перед депортацією до росії українців змушують проходити так звані фільтраційні табори. У них російські військові оглядають та допитують людей. Вони намагаються знайти так звані нацистські татуювання на тілах, каже Альона Луньова. За її словами, таких людей можуть утримувати у цьому таборі.

«Звільнений кілька днів тому чоловік розповів, що перебував у полоні у фільтраційному таборі понад 25 днів. Його катували, через його татуювання. Це жахлива ситуація», – розповіла Альона Луньова. Інформацію про утримання у фільтраційних таборах «підозрілих» для російських військових українців ZMINA отримує від березня 2022 року.

Практику насильницьких депортацій МІПЛ фіксувала від початку вторгнення росії. Спочатку російські військові знищували інфраструктуру міст, не пропускали гуманітарну допомогу та обстрілювали гуманітарні коридори. Вони залишили українців без належних умов для життя. Доведені до відчаю люди намагалися виїхати хоча б кудись, щоб зберегти своє життя.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова каже, що військові рф такими діями порушують норми міжнародного гуманітарного права.

«Окрім того, що російські військові дуже часто обстрілюють гуманітарні коридори, вони ще й не відповідають на прохання української сторони організувати ці коридори. По-друге, сторони збройного конфлікту зобов’язані дати людям можливість евакуюватися у безпечне місце в межах своєї країни», – зазначила Ольга Решетилова. Вона каже, що точну кількість депортованих наразі визначити складно.

Запис ефіру буде доступний у twitter ще протягом місяця. Ефіри у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.  

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни етапували у Владімірський централ херсонця Павла Запорожця, засудженого за “міжнародний тероризм”

У Росії почали виконувати вирок колишньому українському правоохоронцю Павлу Запорожцю. Чоловіка викрали в Україні, депортували, звинуватили в “міжнародному тероризмі” й уже понад два роки утримують у неволі. Аби заплутати сліди Запорожця, його весь час переміщують із одного місця утримання в інше. У жовтні чоловіка помістили у Владімірський централ, де утримують особливо небезпечних злочинців.

21 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій