Send Lette
Інші воєнні злочини

З України – у «російську глибинку»: куди росіяни насильно депортують українців

Щільні обстріли та відсутність вибору для евакуації змушують українців виїжджати спочатку на окуповані військовими рф укранські території, а далі – в росію. Там їм обіцяють фінансову допомогу та житло, фактично в обмін на українські документи. Натомість видають довідку, яка дозволяє отримати допомогу, але забороняє покидати територію рф. Про це під час етеру у Twitter Spaces з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк розповіла українка, яка виїхала з Маріуполя в Естонію через територію росії.  

Це не унікальна історія, каже Альона Луньова – директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Їй відомо про щонайменше 450 тимчасових поселень для українців, які через насильницьку депортацію опинилися у росії. Їх відправляють у віддалені регіони росії, наприклад, як Солотча під містом Рязань у рф. Місцева влада не надає допомогу українцям, каже Альона Луньова. Людей не забезпечують навіть речами першої необхідності та одягом. 

Перед депортацією до росії українців змушують проходити так звані фільтраційні табори. У них російські військові оглядають та допитують людей. Вони намагаються знайти так звані нацистські татуювання на тілах, каже Альона Луньова. За її словами, таких людей можуть утримувати у цьому таборі.

«Звільнений кілька днів тому чоловік розповів, що перебував у полоні у фільтраційному таборі понад 25 днів. Його катували, через його татуювання. Це жахлива ситуація», – розповіла Альона Луньова. Інформацію про утримання у фільтраційних таборах «підозрілих» для російських військових українців ZMINA отримує від березня 2022 року.

Практику насильницьких депортацій МІПЛ фіксувала від початку вторгнення росії. Спочатку російські військові знищували інфраструктуру міст, не пропускали гуманітарну допомогу та обстрілювали гуманітарні коридори. Вони залишили українців без належних умов для життя. Доведені до відчаю люди намагалися виїхати хоча б кудись, щоб зберегти своє життя.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова каже, що військові рф такими діями порушують норми міжнародного гуманітарного права.

«Окрім того, що російські військові дуже часто обстрілюють гуманітарні коридори, вони ще й не відповідають на прохання української сторони організувати ці коридори. По-друге, сторони збройного конфлікту зобов’язані дати людям можливість евакуюватися у безпечне місце в межах своєї країни», – зазначила Ольга Решетилова. Вона каже, що точну кількість депортованих наразі визначити складно.

Запис ефіру буде доступний у twitter ще протягом місяця. Ефіри у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.  

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Я не асоціююся з підзахисним — я потрібна для балансу правосуддя і справедливості”, — адвокатка російських військових

Юлія Шуляк — українська адвокатка, яка представляє в суді російських військових, яких обвинувачують у воєнних злочинах. В інтерв’ю МІПЛ адвокатка розповідає про досвід роботи з воєнними злочинами, виклики заочного процесу, вплив міжнародного освітнього проєкту на її бачення власної роботи та суспільний осуд.

19 Липня 2024

Війна і правосуддя
Роздроблені справи як системна проблема. МІПЛ проаналізувала останні судові вироки росіянам за воєнні злочини

Порівняно з попередніми вироками, у червневих судді скорочували контекстуальну частину, яка підтверджує, що злочин скоїли в умовах війни. Читати та розуміти такі вироки значно простіше. Водночас помітна системна проблема — кожен вирок здебільшого присвячений одному обвинуваченому, хоча злочин вчинили кілька людей. Детальніше — в аналітиці МІПЛ. 

18 Липня 2024

Аналітика
Катування українців — це державна політика Росії. Правозахисники розкрили нові подробиці жорстоких тортур цивільних

Систематичні та поширені практики свавільних затримань, катувань, насильницьких зникнень, сексуального насильства, фільтрації та пов'язаних з ними злочинів проти українських цивільних осіб на підконтрольних Росії територіях можуть становити злочини проти людяності.

18 Липня 2024

Більше публікацій