Send Lette
Насильницькі зникнення

З військового шпиталю — у російський СІЗО: у Гостомелі росіяни викрали поранену жінку та її чоловіка 

Подружжя Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський постраждали від російської окупації Гостомеля двічі. Спочатку Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом з дружиною туди поїхав і її чоловік Ігор. Та з шпиталю вони не повернулися.

Нині відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі невідомо нічого. 

МІПЛ розповідає, що відомо про зникнення подружжя з Гостомеля.  

«Вони майже місяць жили в Гостомелі під окупацією. Їжі було небагато. Люди періодично виходили з квартир та біля будинку готували собі їжу», — розповідає сестра Людмили Олена Шевченко. 

22 березня зранку Людмила пішла разом з іншими жінками з її будинку готувати борщ. Тоді в їх двір прилетів снаряд і їй осколками поранило ноги. Ще одна жінка загинула, дехто з сусідів отримав поранення.  

«Сестра була у свідомості, поводилася спокійно, але поранення були серйозні», — говорить Олена.  

За словами очевидців, тоді в Гостомелі знаходилися військові, яких місцеві ідентифікували як «морпіхи». 

«Ці морпіхи казали, що в нас наказ мирних людей не чіпати. І вели себе більш менш нормально. Подеколи говорили, що вся ця війна не має сенсу і таке інше. Але попереджали, що скоро має бути ротація, прийдуть інші, і потрібно бути обережними. Вони радили залишати двері в квартиру відкритими, написати на будинку «люди». Бо, як вони казали, «були прецеденти», — розповіла сусідка Людмили. 

Люди, які були поруч з Людмилою після поранення, попросили російських військових надати їй та ще одній жінці медичну допомогу. Жінок поклали на ковдри та повезли до військового шпиталю. Де саме він був, місцеві не знають. Говорять лише, що він міг бути «десь у лісі». Ігор поїхав разом з дружиною.

«Що там відбувалося в тому госпіталі, невідомо, але після того вони перестали виходити на зв’язок», — говорить Олена Шевченко. 

Лише, коли Олені вдалося поспілкуватися зі звільненими з незаконного ув’язнення українцями, вона з’ясувала, що Ігоря Стеблевського росіяни утримують в одному зі своїх слідчих ізоляторів у Брянській області.   

«Де знаходиться Людмила, він не знає. Її могли вивезти в госпіталь у білорусь», — каже пані Олена. 

У співпраці з МІПЛ Олена оформила подання до Всесвітньої організації проти тортур. Вона сподівається встановити точне місце знаходження Людмили та досягти повернення Ігоря.

_______________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій