Send Lette
Насильницькі зникнення

З військового шпиталю — у російський СІЗО: у Гостомелі росіяни викрали поранену жінку та її чоловіка 

Подружжя Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський постраждали від російської окупації Гостомеля двічі. Спочатку Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом з дружиною туди поїхав і її чоловік Ігор. Та з шпиталю вони не повернулися.

Нині відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі невідомо нічого. 

МІПЛ розповідає, що відомо про зникнення подружжя з Гостомеля.  

«Вони майже місяць жили в Гостомелі під окупацією. Їжі було небагато. Люди періодично виходили з квартир та біля будинку готували собі їжу», — розповідає сестра Людмили Олена Шевченко. 

22 березня зранку Людмила пішла разом з іншими жінками з її будинку готувати борщ. Тоді в їх двір прилетів снаряд і їй осколками поранило ноги. Ще одна жінка загинула, дехто з сусідів отримав поранення.  

«Сестра була у свідомості, поводилася спокійно, але поранення були серйозні», — говорить Олена.  

За словами очевидців, тоді в Гостомелі знаходилися військові, яких місцеві ідентифікували як «морпіхи». 

«Ці морпіхи казали, що в нас наказ мирних людей не чіпати. І вели себе більш менш нормально. Подеколи говорили, що вся ця війна не має сенсу і таке інше. Але попереджали, що скоро має бути ротація, прийдуть інші, і потрібно бути обережними. Вони радили залишати двері в квартиру відкритими, написати на будинку «люди». Бо, як вони казали, «були прецеденти», — розповіла сусідка Людмили. 

Люди, які були поруч з Людмилою після поранення, попросили російських військових надати їй та ще одній жінці медичну допомогу. Жінок поклали на ковдри та повезли до військового шпиталю. Де саме він був, місцеві не знають. Говорять лише, що він міг бути «десь у лісі». Ігор поїхав разом з дружиною.

«Що там відбувалося в тому госпіталі, невідомо, але після того вони перестали виходити на зв’язок», — говорить Олена Шевченко. 

Лише, коли Олені вдалося поспілкуватися зі звільненими з незаконного ув’язнення українцями, вона з’ясувала, що Ігоря Стеблевського росіяни утримують в одному зі своїх слідчих ізоляторів у Брянській області.   

«Де знаходиться Людмила, він не знає. Її могли вивезти в госпіталь у білорусь», — каже пані Олена. 

У співпраці з МІПЛ Олена оформила подання до Всесвітньої організації проти тортур. Вона сподівається встановити точне місце знаходження Людмили та досягти повернення Ігоря.

_______________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Більше публікацій