Send Lette
Насильницькі зникнення

Забрали телефони та погрожували вбивством. На Чернігівщині військові рф викрали Микиту Бузінова

Родина Володимира Бузінова мешкала у селі Михайло-Коцюбинське поблизу Чернігова. 4 березня село окупували російські військові. Вони почали проводити обшук будинків, затримуючи людей. Прийшли й до родини Бузінових.

“Поки перевіряли документи та мобільні телефони, почався обстріл. Ми побігли у сховище, туди забігли й російські військові, можливо, 15 осіб. Вони забрали наші телефони. Казали, що село обстрілює українська армія, що у нашому селі українська армія ґвалтувала дітей і так далі. Так вони психологічно тисли на нас”, – розповів Володимир під час етеру, організованого МІПЛ, спільно з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк, у Twitter Spaces.

Після закінчення обстрілу російські військові забрали на допит Володимира, його брата Микиту та маму. Затриманим сказали, що їх підозрюють у співпраці з українськими військовими, нібито надсилали деякі дані армійцям. Зокрема показували скріншоти геолокацій, яких за словами Володимира, у телефонах родини не було.

“Звичайно, вони були фальшивими, ми не надсилали дані нашій армії. Після того, вони почали сильно кричати. Це було дуже страшно. Вони поставили на коліна мого брата в один бік, мене в інший. Почали стріляти та погрожувати, що вб’ють нас. Мати у цей час на все це дивилася. Думаю, вони хотіли, аби ми зізналися, що допомагали нашій армії”, – згадує допит Володимир.

Після цього військові рф забрали Микиту та вивезли у невідомому напрямку.

Брат Володимира працював таксистом. Ніколи не стріляв зі зброї, каже брат зниклого. Він сподівається, що Микита живий і його випустять з місця утримання неушкодженим:

“Ми знаємо, що його немає в списку загиблих у Чернігівській області. Він у заручниках, але ми не знаємо де. Ми маємо велику надію з нашою родиною, що він живий та повернеться до нас”.

Наразі відомо про щонайменше 30 осіб, яких викрали на Київщині та ще близько сотні активних учасників громад, яких утримують на новоокупованих територіях сходу та півдня України.

Історію Володимира Бузінова ви можете прослухати у Twitter Spaces, який проводила незалежна журналістка Ольга Токарюк. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
До України повернули десятьох цивільних українців, затриманих на ТОТ: хто вони та за що опинилися за ґратами окупантів

Ввечері 28 червня стало відомо, що до України повернули 10 цивільних українців. Дехто із них чекав на звільнення понад шість років. Медійна ініціатива за права людини розповідає історії їхнього затримання та увʼязнення. 

1 Липня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Насильницькі зникнення
“Я тебе зараз вбʼю”. Як російські військові перетворили літейний цех у Димері на катівню українців

Понад місяць, з 25 лютого по 1 квітня 2022 року, селище Димер у Київській області перебувало під російською окупацією. Усіх мешканців, яких військові країни-агресорки підозрювали у “співпраці” з ЗСУ або сподівалися використати для власних цілей, вони звозили у літейний цех місцевого підприємства. МІПЛ поспілкувалася з кількома постраждалими, аби відтворити події тих днів.

14 Червня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Прокуратура зареєструвала 92 кримінальні справи щодо порушення Росією права на справедливий суд 

В органах прокуратури зареєстровано 92 кримінальні справи, пов’язані з грубими порушеннями права на справедливий суд щодо українських військовополонених та цивільних затриманих на тимчасово окупованих територіях України і в Росії. 

4 Липня 2024

Квазіправова система
Росіяни засудили до 6,5 років вʼязниці херсонського залізничника Олександра Керекешу

Керівника Херсонської дистанції колії № 15 Одеської залізниці звинуватили у диверсії. Перший рік він проведе у вʼязниці, решту 5,5 — у колонії суворого режиму. 

4 Липня 2024

Адвокація
Росія хоче таємно поховати вбитих українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микиту Ханганова

Окупаційна влада Бердянська планує таємне поховання українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова. Про це Медійній ініціативі за права людини стало від Григорія Оганнісяна, батька Тіграна.

3 Липня 2024

Більше публікацій