Send Lette
Насильницькі зникнення

Забрали телефони та погрожували вбивством. На Чернігівщині військові рф викрали Микиту Бузінова

Родина Володимира Бузінова мешкала у селі Михайло-Коцюбинське поблизу Чернігова. 4 березня село окупували російські військові. Вони почали проводити обшук будинків, затримуючи людей. Прийшли й до родини Бузінових.

“Поки перевіряли документи та мобільні телефони, почався обстріл. Ми побігли у сховище, туди забігли й російські військові, можливо, 15 осіб. Вони забрали наші телефони. Казали, що село обстрілює українська армія, що у нашому селі українська армія ґвалтувала дітей і так далі. Так вони психологічно тисли на нас”, – розповів Володимир під час етеру, організованого МІПЛ, спільно з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк, у Twitter Spaces.

Після закінчення обстрілу російські військові забрали на допит Володимира, його брата Микиту та маму. Затриманим сказали, що їх підозрюють у співпраці з українськими військовими, нібито надсилали деякі дані армійцям. Зокрема показували скріншоти геолокацій, яких за словами Володимира, у телефонах родини не було.

“Звичайно, вони були фальшивими, ми не надсилали дані нашій армії. Після того, вони почали сильно кричати. Це було дуже страшно. Вони поставили на коліна мого брата в один бік, мене в інший. Почали стріляти та погрожувати, що вб’ють нас. Мати у цей час на все це дивилася. Думаю, вони хотіли, аби ми зізналися, що допомагали нашій армії”, – згадує допит Володимир.

Після цього військові рф забрали Микиту та вивезли у невідомому напрямку.

Брат Володимира працював таксистом. Ніколи не стріляв зі зброї, каже брат зниклого. Він сподівається, що Микита живий і його випустять з місця утримання неушкодженим:

“Ми знаємо, що його немає в списку загиблих у Чернігівській області. Він у заручниках, але ми не знаємо де. Ми маємо велику надію з нашою родиною, що він живий та повернеться до нас”.

Наразі відомо про щонайменше 30 осіб, яких викрали на Київщині та ще близько сотні активних учасників громад, яких утримують на новоокупованих територіях сходу та півдня України.

Історію Володимира Бузінова ви можете прослухати у Twitter Spaces, який проводила незалежна журналістка Ольга Токарюк. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Штаб росіян у дитсадку і катівня в сільскому клубі: подробиці окупації Нового Бикова

У Новий Биків росіяни зайшли на самому початку великої війни. У перший же день закатували і вбили тут кількох хлопців із сусіднього села. Росіяни встановлювали блокпости, рили окопи, вулиці патрулювали на бетеерах. Чоловікам заборонили виходити на вулицю: застерігали, що стрілятимуть без попередження. У місцевому дитсадку ворог облаштував штаб, а в котельні сільського клубу — катівню для військовополонених і цивільних.

12 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій