Send Lette
Інші воєнні злочини

Забуті живі. Законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів

21 березня 12:00 – Забуті живі. Законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів

Відео з круглого столу:

 

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, ГО «Юридична сотня», Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, ГО «Блакитний птах» за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Учасники: Ірина Геращенко – перший віце-спікер Верховної Ради України;  Ірина Луценко – народний депутат України, представник Президента України у Верховній Раді;  Олександр Терещенко – заступник міністра у справах ветеранів; Ірина Суслова – народний депутат України, член Комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин;  Олександр Павліченко – виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини; Ігор Гриб – начальник Відділу з питань осіб, позбавлених особистої свободи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України;  Михайло Остриков –  радник міністра Відділу забезпечення діяльності міністра (патронатна служба) Міністерства соціальної політики України; Ахтем Чийгоз –  заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній ув’язнений із політичних мотивів; Андрій Андросов – в.о. начальника відділу аналітики Прокуратури Автономної Республіки Крим; Юрій-Богдан Шухевич – народний депутат України; Уладзімір Шчербау – Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні; Марія Томак – координаторка «Медійної ініціативи за права людини»;  Леся Василенко – голова ГО «Юридична Сотня»; Вікторія Дідач – юрист ГО «Юридична сотня»; Ганна Мокроусова  – голова ГО «Блакитний птах»; Володимир Фомічов – колишній заручник незаконних збройних формувань т.з. «ДНР»; Ігор Мамонтов –  помічник-консультант народного депутата України Юрія-Богдана Шухевича;  Валентин Вигівський – координатор проектів ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля», батько ув’язненого з політичних мотивів Валентина Вигівського;  Вікторія Пантюшенко –  дружина військовополоненого Богдана Пантюшенка; Світлана Тимофеєва – дружина цивільного заручника; Ігор Козловський – колишній заручник незаконних збройних формувань т.з. «ДНР»; Аліна Павлюк   координаторка проектів «Українська правова консультативна группа».

Коротко. Мета заходу – обговорення актуальних питань щодо соціального захисту заручників, полонених та громадян України, які утримуються незаконно, з політичних мотивів, пошук оптимального рішення в частині законодавчого врегулювання їх соціального захисту.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2662796-zabuti-zivi-zakonodavce-vreguluvanna-zahistu-zarucnikiv-polonenih-ta-uvaznenih-iz-politicnih-motiviv.html

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Розслідування
Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян — розслідування

МІПЛ провела розслідування і встановила, чому інструменти Інтерполу недоступні для України, коли йдеться про воєнні злочини Росії.

14 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Більше публікацій