Send Lette
Інші воєнні злочини

Забуті живі. Законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів

21 березня 12:00 – Забуті живі. Законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів

Відео з круглого столу:

 

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, ГО «Юридична сотня», Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, ГО «Блакитний птах» за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Учасники: Ірина Геращенко – перший віце-спікер Верховної Ради України;  Ірина Луценко – народний депутат України, представник Президента України у Верховній Раді;  Олександр Терещенко – заступник міністра у справах ветеранів; Ірина Суслова – народний депутат України, член Комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин;  Олександр Павліченко – виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини; Ігор Гриб – начальник Відділу з питань осіб, позбавлених особистої свободи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України;  Михайло Остриков –  радник міністра Відділу забезпечення діяльності міністра (патронатна служба) Міністерства соціальної політики України; Ахтем Чийгоз –  заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній ув’язнений із політичних мотивів; Андрій Андросов – в.о. начальника відділу аналітики Прокуратури Автономної Республіки Крим; Юрій-Богдан Шухевич – народний депутат України; Уладзімір Шчербау – Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні; Марія Томак – координаторка «Медійної ініціативи за права людини»;  Леся Василенко – голова ГО «Юридична Сотня»; Вікторія Дідач – юрист ГО «Юридична сотня»; Ганна Мокроусова  – голова ГО «Блакитний птах»; Володимир Фомічов – колишній заручник незаконних збройних формувань т.з. «ДНР»; Ігор Мамонтов –  помічник-консультант народного депутата України Юрія-Богдана Шухевича;  Валентин Вигівський – координатор проектів ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля», батько ув’язненого з політичних мотивів Валентина Вигівського;  Вікторія Пантюшенко –  дружина військовополоненого Богдана Пантюшенка; Світлана Тимофеєва – дружина цивільного заручника; Ігор Козловський – колишній заручник незаконних збройних формувань т.з. «ДНР»; Аліна Павлюк   координаторка проектів «Українська правова консультативна группа».

Коротко. Мета заходу – обговорення актуальних питань щодо соціального захисту заручників, полонених та громадян України, які утримуються незаконно, з політичних мотивів, пошук оптимального рішення в частині законодавчого врегулювання їх соціального захисту.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2662796-zabuti-zivi-zakonodavce-vreguluvanna-zahistu-zarucnikiv-polonenih-ta-uvaznenih-iz-politicnih-motiviv.html

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій