Send Lette
Інші воєнні злочини

Забуті живі. Законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів

21 березня 12:00 – Забуті живі. Законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів

Відео з круглого столу:

 

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, ГО «Юридична сотня», Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, ГО «Блакитний птах» за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Учасники: Ірина Геращенко – перший віце-спікер Верховної Ради України;  Ірина Луценко – народний депутат України, представник Президента України у Верховній Раді;  Олександр Терещенко – заступник міністра у справах ветеранів; Ірина Суслова – народний депутат України, член Комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин;  Олександр Павліченко – виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини; Ігор Гриб – начальник Відділу з питань осіб, позбавлених особистої свободи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України;  Михайло Остриков –  радник міністра Відділу забезпечення діяльності міністра (патронатна служба) Міністерства соціальної політики України; Ахтем Чийгоз –  заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній ув’язнений із політичних мотивів; Андрій Андросов – в.о. начальника відділу аналітики Прокуратури Автономної Республіки Крим; Юрій-Богдан Шухевич – народний депутат України; Уладзімір Шчербау – Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні; Марія Томак – координаторка «Медійної ініціативи за права людини»;  Леся Василенко – голова ГО «Юридична Сотня»; Вікторія Дідач – юрист ГО «Юридична сотня»; Ганна Мокроусова  – голова ГО «Блакитний птах»; Володимир Фомічов – колишній заручник незаконних збройних формувань т.з. «ДНР»; Ігор Мамонтов –  помічник-консультант народного депутата України Юрія-Богдана Шухевича;  Валентин Вигівський – координатор проектів ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля», батько ув’язненого з політичних мотивів Валентина Вигівського;  Вікторія Пантюшенко –  дружина військовополоненого Богдана Пантюшенка; Світлана Тимофеєва – дружина цивільного заручника; Ігор Козловський – колишній заручник незаконних збройних формувань т.з. «ДНР»; Аліна Павлюк   координаторка проектів «Українська правова консультативна группа».

Коротко. Мета заходу – обговорення актуальних питань щодо соціального захисту заручників, полонених та громадян України, які утримуються незаконно, з політичних мотивів, пошук оптимального рішення в частині законодавчого врегулювання їх соціального захисту.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2662796-zabuti-zivi-zakonodavce-vreguluvanna-zahistu-zarucnikiv-polonenih-ta-uvaznenih-iz-politicnih-motiviv.html

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Російському командиру Соловову висунули звинувачення в утриманні сотень людей у підвалі школи в Ягідному

Чернігівський районний суд провів перше засідання по суті у справі російського військового Семена Соловова із позивним “Клен”, якого обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни (стаття 438 КК України). Прокуратура встановила, що саме він наказав утримувати у підвалі цивільних із села Ягідне. Виконавців цього наказу вже засудили. 

18 Вересня 2024

Cards
Дмитро Богаєвський 

Дмитро Богаєвський  Дата зникнення: 17 березня 2022 року Місце зникнення: Глібівка, Київська область Дмитро Богаєвський — підприємець […]

16 Вересня 2024

Військовополонені
Мати азовця Ярослава Козирєва: “Я дійшла до стану, коли не розуміла, навіщо вставати з ліжка”. Історія полону

“Мої ранки починаються з молитви до Бога, щоб він його зміцнив, захистив від злих людей і катувань. І це останнє, про що я думаю перед сном”, — говорить крізь сльози Ірина Козирєва, мати військовослужбовця бригади “Азов”. Її син Ярослав уже 29 місяць перебуває у російському полоні, хоча за нормами Женевських конвенцій мав бути обміняний ще два роки тому.   

16 Вересня 2024

Більше публікацій