Send Lette
Війна і правосуддя

Засідання в апеляції щодо ексуповноваженого представника Путіна у Криму знову не відбулося

Призначене на 4 серпня засідання у Київському апеляційному суді щодо колишнього уповноваженого представника Володимира Путіна в окупованому Криму, громадянина РФ Олега Белавенцева знову не відбулося. 

Нагадаємо, що у березні 2019 року Святошинський районний суд Києва “заочно” засудив Белавенцева до 13 років позбавлення волі за статтями про планування, підготовку, розв’язування та ведення агресивної війни; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державну зраду. Після чого адвокат обвинуваченого подав апеляційну скаргу.

У пресслужбі суду пояснили, що засідання не відбулося у зв’язку з тим, що на той самий час у судді, що розглядає цю справу, було заплановане інше засідання.Крім того, сталася технічна помилка і засідання було призначене на 9:30, а не на 15:30, як було вказано на сайті. 

Як повідомили у суді, наступне засідання по справі призначили на 25 жовтня на 15:30.

Таким чином розгляд апеляційної скарги не починають вже кілька років. Окрім об’єктивних причин, ми вважаємо, що суд не вчабає справу пріоритетною та важливою, саме тому засідання щодо Белавенцева призначили одночасно з іншим засіданням.

Попри те, що розгляд апеляційної скарги захисника Белавенцева постійно відкладається, вирок суду першої інстанції є дуже важливим у контексті притягнення російських високопосадовців до кримінальної відповідальності за агресію проти України.

Ще ні один вирок проти громадянина Росії, який є наближеним до керівництва РФ, не вступив у законну силу. Підтвердження “заочного” вироку суду першої інстанції щодо Белавенцева може стати початком відповідної практики в українських судах.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Війна і правосуддя
У Бородянці Радіка Гукасяна засудили до 12 років за воєнні злочини на Київщині

Девʼятого квітня Бородянський районний суд завершив розгляд справи Радіка Гукасяна — російського військового, механіка-водія 7 роти 3 батальйону 331 парашутно-десантного полку 98 повітряно-десантної дивізії повітряно-десантних військ ЗС РФ.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій