Війна і правосуддя

Засідання в апеляції щодо ексуповноваженого представника Путіна у Криму знову не відбулося

Призначене на 4 серпня засідання у Київському апеляційному суді щодо колишнього уповноваженого представника Володимира Путіна в окупованому Криму, громадянина РФ Олега Белавенцева знову не відбулося. 

Нагадаємо, що у березні 2019 року Святошинський районний суд Києва “заочно” засудив Белавенцева до 13 років позбавлення волі за статтями про планування, підготовку, розв’язування та ведення агресивної війни; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державну зраду. Після чого адвокат обвинуваченого подав апеляційну скаргу.

У пресслужбі суду пояснили, що засідання не відбулося у зв’язку з тим, що на той самий час у судді, що розглядає цю справу, було заплановане інше засідання.Крім того, сталася технічна помилка і засідання було призначене на 9:30, а не на 15:30, як було вказано на сайті. 

Як повідомили у суді, наступне засідання по справі призначили на 25 жовтня на 15:30.

Таким чином розгляд апеляційної скарги не починають вже кілька років. Окрім об’єктивних причин, ми вважаємо, що суд не вчабає справу пріоритетною та важливою, саме тому засідання щодо Белавенцева призначили одночасно з іншим засіданням.

Попри те, що розгляд апеляційної скарги захисника Белавенцева постійно відкладається, вирок суду першої інстанції є дуже важливим у контексті притягнення російських високопосадовців до кримінальної відповідальності за агресію проти України.

Ще ні один вирок проти громадянина Росії, який є наближеним до керівництва РФ, не вступив у законну силу. Підтвердження “заочного” вироку суду першої інстанції щодо Белавенцева може стати початком відповідної практики в українських судах.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій