Send Lette
Військовополонені

Змусити Росію відпустити поранених полонених може країна-покровителька – правозахисниця

Щоб активізувати повернення важкохворих та важкопоранених військовополонених, Україна має шукати третю країну, яка б вплинула на Росію у питанні створення змішаних медичних комісій, регламентованих Женевськими конвенціями. Про це заявляє Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених та зниклих безвісти МІПЛ.

Створення змішаних медичних комісій передбачене Положенням, що є додатком до Третьої Женевської конвенції 1949 року, яку підписали усі країни світу, зокрема Росія. Це орган, до складу якого входять двоє лікарів із нейтральної країни та представник країни, яка утримує військовополонених. Завдання змішаних медичних комісій — інспектувати стан здоров’я полонених та відправляти важкохворих та важкопоранених під опіку третьої країни або репатріювати до країни походження. Рішення змішаної медичної комісії має бути виконане країною, що утримує полонених, упродовж трьох місяців. 

Робота подібних комісій з обох сторін могла б значно інтенсифікувати обміни полоненими, а також пришвидшила б повернення додому важкохворих та важкопоранених військовополонених, зазначила Бєлячкова.

Спікери заходу

Україна створила змішану медичну комісію ще влітку 2023 року. Російська ж сторона таку комісію не утворює. Представниця МІПЛ підкреслює, що РФ навмисно і свідомо ігнорує заклики до її створення, оскільки розуміє, що нейтральні представники зафіксують грубі порушення нею норм Міжнародного гуманітарного права щодо утримання українських військовополонених.

— У положенні про створення змішаних медичних комісій, існує визначення терміну держава-покровителька. Ми бачимо, що обміни здебільшого відбуваються за участі третіх країн — це і Туреччина, і Арабські Емірати, і Катар, — говорить Олена Бєлячкова.

Це питання не юридичне, а політичне. Нам треба шукати країну-покровительку, яка б вплинула на Росію у питанні створення змішаних медичних комісій. Зволікання у цьому питанні призводять до все більшої кількості смертей українців у полоні, — зазначає правозахисниця.

Ініціатором пресконференції, на якій виступила Бєлячкова, стала ГО «Волю Захисникам Маріуполя!». Її провели за підтримки Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Представниці спільнот родин військовополонених, присутні на заході, закликали міжнародну спільноту вжити всіх можливих заходів для припинення порушень проти полонених та забезпечення для них належного медичного догляду.

Переглянути повний запис пресконференції можна за посиланням.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Військовополонені
Бій, про який мовчать: як у Павлівці зникли безвісти більше ста військовослужбовців

Марину, Яну, Наталю та Світлану об'єднує спільна історія: два роки тому вони востаннє розмовляли зі своїми рідними — військовослужбовцями, які зникли безвісти у боях за Павлівку Донецької області. Це сталося наприкінці жовтня — початку листопада. Така ж доля у тому місці спіткала понад сотню українських армійців. Об'єднавшись у спільноту, їхні родини шукають рідних, виходять на акції підтримки зниклих безвісти і полонених, зустрічаються з цього приводу з владою.

12 Листопада 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Telegram-канал про ТЦК на замовлення росіян, власник “Мотор Січ” і продаж посади для благодійного фонду “ЛНР”: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
У Черкасах судять митрополита УПЦ МП за розпалювання релігійної ворожнечі — репортаж із засідання

У Черкасах судять Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита Черкаського і Канівського, керівника Черкаської єпархії Української православної церкви, що перебуває в єдності з Московським патріархатом. Його звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі, образі почуттів вірян через їхні релігійні переконання, а також у виправдовуванні збройної агресії Росії.

29 Листопада 2024

Більше публікацій