Без категорії

Зниклі в окупації: де Росія утримує українців. Презентація інтерактивної мапи понад 100 місць утримання

12 квітня 2023 року о 12:00 в “Медіцентрі Україна Укрінформ” (Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) Медійна ініціатива за права людини презентує мапу місць, де росіяни утримують українців — цивільних і військовополонених.

Інтерактивна мапа — результат масштабної роботи МІПЛ з документування міжнародних злочинів РФ. Вона містить систематизовані дані про понад сто пунктів утримання цивільних заручників і військовополонених в Росії, Білорусі та на окупованих територіях України. Дані про місця утримання зібрані МІПЛ під час опитування потерпілих і свідків.

Безпідставні затримання, взяття в заручники цивільного населення, жорстоке поводження і катування цивільних та військовополонених — це найпоширеніші злочини Росії, які фіксує Медійна ініціатива за права людини.

Під час заходу експерти МІПЛ, яка входить до Коаліції “Україна. Пʼята ранку”, презентують розслідування про місця і умови утримання українців Росією, а цивільний Олександр Жуган розповість про власний досвід перебування у виправній колонії на території Російської Федерації.

Спікери:

  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Анастасія Пантелєєва, керівниця напряму документування МІПЛ
  • Катерина Огієвська, представниця ГО “Цивільні у полоні”
  • Олександр Жуган, цивільний з Сумщини, якого росіяни майже рік утримували в якості заручника
  • Алла Жуган, дружина Олександра Жугана

Трансляція заходу онлайн буде доступна на ресурсах “Медіацентру Україна Укрінформ”, а також фейсбук-сторінках МІПЛ і Коаліції “Україна. П’ята ранку”.

Додаткова інформація: Людмила Ілларіонова, l.illarionova@mipl.org.ua.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі "Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків". Конгрес відбувається у Вільнюсі. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн.

15 Вересня 2023

Зібрати свідчення для Генасамблеї ООН: очільниця МЗС Німеччини зустрілася з колишніми заручниками Росії

11 вересня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у Києві зустрілась з колишніми цивільними заручниками РФ, а […]

12 Вересня 2023

Ольга Решетилова: важливо пам’ятати, що ми всі по один бік барикад, а лють спрямовувати на здобуття перемоги

Одним із найважливіших досвідів повномасштабної війни стало те, як українське громадянське суспільство вчиться взаємодіяти, а коли необхідно […]

25 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій