Send Lette
Адвокація

Звернення Коаліції “Україна. П’ята ранку” щодо неконтрольованого переміщення Росією військовополонених та цивільних заручників у Херсонській області

Останніми днями до організацій Коаліції “Україна. П’ята ранку” надходить інформація про те, що російські військові переміщують цивільних заручників та військовополонених, утримуваних Росією в Херсонській області, з місць їх утримання в невідомому напрямку. 

Окупаційна влада виправдовує такі переміщення необхідністю “евакуації”, проте істині причини цих дій наразі членам Коаліції невідомі. Окупаційна влада не надає жодної інформації про нові місця ув’язнення рідним утримуваних осіб. 

Разом з тим звертаємо увагу української та міжнародної громадськості, що неконтрольоване міжнародними інституціями та моніторами переміщення утримуваних осіб найімовірніше призведе до втрати правозахисниками та родинами полонених і без того обмеженої інформації стосовно переліку осіб, місць та умов утримання незаконно затриманих громадян України та українських військових, які перебувають у російському полоні. Крім того, за інформацією Коаліції, більшість утримуваних осіб мають серйозні ушкодження та проблеми зі здоров’ям після жорстоких катувань і тривалого перебування у непристосованих приміщеннях та нелюдських умовах. Для багатьох полонених транспортування без забезпечення належного медичного супроводу може спричинити додаткові страждання або взагалі призвести до летальних наслідків.  

Наразі йдеться про сотні осіб, які утримувалися у різних локаціях Херсонської області. Станом на 20 жовтня відомо, що ув’язнених переміщують у невідомому напрямку з:

  • Херсонського слідчого ізолятора в м. Херсон (адреса: вул. Перекопська, буд.10);
  • Державної установи “Північна виправна колонія (№90)” (адреса: м. Херсон, вул. Некрасова, буд. 234); 
  • будівлі ІТТ №1 ГУНП в Херсонській області (адреса: м. Херсон, вул. Теплоенергетиків, буд 3).  

Звертаємося до українських та міжнародних інституцій, дипломатичних представництв та місій із закликом взяти процеси транспортування українських військовополонених та цивільних заручників, утримуваних Росією, на особливий контроль, фіксувати їх переміщення та вимагати від Російської Федерації надати інформацію про напрям та мету таких переміщень,  місця та умови їх подальшого утримання, забезпечити доступ представників міжнародних інституцій до військовополонених. 

Водночас звертаємо увагу громадськості на те, що утримання цивільних заручників є грубим порушенням міжнародного права, і вони мають бути безумовно звільнені, а катування і нелюдське поводження як щодо цивільних, так і щодо військовополонених мають бути негайно припинені. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій