Send Lette
Інші воєнні злочини

Без зв’язку та з технікою окупантів у дворах: що кажуть мешканці у селах Київщини

У Димерській ОТГ під Києвом заблоковані люди у вкрай складній ситуації. Вони не можуть залишити села через постійні обстріли, які не припиняються. Окупанти обстрілюють позиції українських військових з дворів цивільних людей та контролюють дороги для виїзду. Саме така ситуація у селах Козаровичі та Катюжанка.

Села Катюжанка та Козаровичі знаходяться приблизно за 20 хвилин одне від одного / скріншот Google maps

«Там старенькі люди без їжі, води, світла і зв‘язку», – говорить у коментарі МІПЛ Дарина, друзі якої сидять у підвалі у селі Козаровичі з самого початку війни – 24 лютого.

За словами Дарини, село обстрілювали «Градами». Яка там ситуація зараз, невідомо через відсутність мобільного зв‘язку.

Ще один чоловік, який перебуває в Козаровичах, зміг повідомити, що його будинок пошкоджений, так само як і всі комунікації.

«Біда тут. Немає води, світла, в наш дім прилетіло в стіну, зруйнувало двері. Залишилися без газу», – зазначив чоловік.

Села Катюжанка та Козаровичі окуповані російською армією

Згодом він повідомив, що окупанти присутні у селі фізично та вчиняють воєнні злочини: 

«Орки встановили техніку у дворах і б‘ють по нашим з-під хат».

Олександра, у якої Козаровичах залишились діти, розповідає, що окупанти вбивають місцеве населення. 

«Одну жінку, яка жила на околиці біля поля, застрелили. Іншу жінку вбили, коли вона їхала з магазина. Окупанти не випускають людей з хат. Там багато дітей. В селі стоїть важка техніка. Далеко не у всіх людей зараз є дрова. Магазин як закрився після початку наступу, і він більше не працював. Багато людей з того часу без їжі», – розповіла Олександра. 

Вона має дані, що росіяни замінували територію біля річки Ірпінь.

Також у соцмережах поширюють інформацію про зникнення хлопця, якого окупанти нібито забрали з дому.

У Катюжанці ситуація також критична. Люди залишаються без води, їжі, електрики та газу.

Олексій, який має знайомих у Катюжанці, розповів, що майже всі виїзди з села контролюють окупанти. У самому селі також зосереджена величезна кількість техніки.

«Техніку розштовхали по людським дворам. У школі госпіталь, у клубі – штаб. Також була інформація, що в селі стояли «Гради», але вони начебто поїхали кілька днів тому», – розповів Олексій. 

В обох селах російська армія знищує цивільну інфраструктуру, прикриваються будинками мирного населення та тримають людей в заручниках. 

Рідні людей, які залишилися у Козаровичах та Катюжанці, просять домогтися їх визволення. Ситуація – на межі гуманітарної катастрофи. 

«Вони не зможуть триматися довго в таких умовах. Їх звільнення це найперше, про що зараз треба думати», – наголосила пані Олександра, родичі якої зараз там.

***
Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Адвокація
38 тисяч зниклих українців: як знайти та ідентифікувати людей

Понад пів сотні дипломатів взяли участь у спеціальному заході ОБСЄ, де Медійна ініціатива за права людини вперше з початку війни Росії проти України порушила проблему зниклих безвісти українців. Крім МІПЛ і делегацій країн-учасниць ОБСЄ, в дискусії взяли участь рідні зниклих безвісти, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Пошук HIMARS, коригування у Миколаєві і воєнні злочини: 52 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

13 Травня 2024

Більше публікацій