Send Lette
Інші воєнні злочини

“Ми клали на голову подушки, аби не чути, як б’ють хлопців”, — мешканка Бердянська про полон

Тортури, погрози та понад два місяці незаконного утримання. Проукраїнську активістку Оксану Заярину росіяни забрали з рідного дому в Бердянську влітку минулого року. Оксана стала жертвою і свідком звірств, які чинять росіяни: як над військовими, так і над цивільними заручниками. Своєю історією вона поділилася з МІПЛ.

Росіяни прийшли до Оксаниного дому після півночі, змусили її з чоловіком вийти надвір, а самі почали обшук у домі. “Телефон вони мій знайшли, а у мене там історія не видалена Бердянського порту. Я прочитала, що туди зайшло судно. Вони знайшли у чоловіка сокиру і сказали, що якщо зранку буде “прильот”, то вони мені його в голову встромлять, бо це я предаю дані ЗСУ”, — пригадує Оксана. Російські солдати розповіли, що на жінку написали донос. Тож її разом із чоловіком забрали в комендатуру окупантів — один із колишніх поліцейських відділків Бердянська.

Наступного ранку Оксану викликали на допит, який тривав близько двох годин. “Принесли такий чорний апарат з якимись колесиками, дротами. І питають: “Знаєш, що це таке?” Я кажу, що здогадуюсь. Вони прикріпили їх до ніг і почали вмикати. Я кричала, як навіжена, було дуже страшно”, — розповідає Оксана. 

Після тижня у комендатурі подружжя вивезли до Бердянської колонії. Упродовж усього утримання в неволі жінка чула та бачила знущання над заручниками: як військовими, так і цивільними. “Хлопців дуже боляче били: і струмом, і шокером, і дубинками. І по коридору вели — били. Дуже чутно було. Ми тоді не спали, у кого були подушки, на голову клали, щоб хоч не чути”, — пригадує колишня заручниця. Перед тим як звільнити Оксану, окупанти змусили її написати розписку, що жодних матеріальних чи моральних претензій вона до росіян не має.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії він, виконуючи рекомендації згори, почав ховати державне майно, але згодом росіяни влаштували на нього засідку. Після того, як чоловік зник, його родина, взялася ховати те, що Сергій вже встиг винести. Але вони також опинилися за гратами.

29 Квітня 2024

Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Більше публікацій