Send Lette
Насильницькі зникнення

526 цивільних, викрадених окупантами на Херсонщині, лишаються у російській неволі — інфографіка

Від початку свого заснування Медійна ініціатива за права людини документує випадки викрадення цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України. Росія та її проксі вчиняють ці злочини з 2014 року. Під час повномасштабного вторгнення їх стало в рази більше. 

Перші викрадення і незаконні утримання українців у російських місцях несвободи тривали по кілька днів. Однак з 2015-го час перебування під вартою різко зріс. Наразі документатори МІПЛ встановили понад 100 осіб, яких Росія викрала ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну і яких досі утримує у неволі.

Тих, кого росіяни викрали після 24 лютого 2022 року, значно більше. На 4 листопада 2024-го МІПЛ ідентифікувала щонайменше 1932 таких українців. Серед них люди різної статі та віку. Декого тримають за ґратами від початку окупації, тобто вже понад два з половиною роки. 

Так, у неволі залишаються щонайменше 288 людей, викрадених під час окупації Київської, Чернігівської та Сумської областей. Ці території деокуповано ще на початку квітня 2022 року, проте росіяни все ще утримують 228 мешканців Київщини, 25 — Чернігівщини та 35 — Сумщини. 

Найбільшу кількість викрадених цивільних МІПЛ ідентифікувала у Херсонській області — щонайменше 526, з них 204 тих, кого викрали в самому Херсоні. 

Більше про кількість викрадених цивільних українців і де саме це сталося, дивіться в інфографіці МІПЛ.

В інфографіці наведено дані про тих цивільних, яких ідентифікували документатори і документаторки МІПЛ. Викрадених і незаконно утримуваних у неволі українців значно більше. 

Після викрадення цивільних можуть певний час утримувати у місцях несвободи на окупованих територіях України, однак загальна практика росіян полягає у тому, аби якнайбільше людей депортувати в РФ. Майже у всіх російських тюрмах та ізоляторах до українців застосовують тортури. Згодом проти свавільно затриманих цивільних розпочинають незаконні судові процеси за сфабрикованими справами. Вся ця система злочинів — незаконне затримання, викрадення, утримання, катування, депортація, незаконне переміщення і сфабриковані судові процеси, — має ознаки злочину проти людяності.

Головне зображення: селище Архангельське на Херсонщині після деокупації. Автор: Віктор Ковальчук

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
МІПЛ дізналась, де росіяни тримають чотирьох з п’яти викрадених під час окупації Київщини мешканців Прибірська

Прибірськ — невелике село на Київщині, неподалік Чорнобиля. У лютому 2022-го росіяни захопили його разом із сусідніми Ораним і Хочевою, а за місяць викрали п’ятьох місцевих хлопців, які намагалися знайти зв’язок в окупації та повідомити рідним, що живі. Відтоді вони перебувають у російській неволі.

29 Жовтня 2024

Насильницькі зникнення
Росіяни етапували у Владімірський централ херсонця Павла Запорожця, засудженого за “міжнародний тероризм”

У Росії почали виконувати вирок колишньому українському правоохоронцю Павлу Запорожцю. Чоловіка викрали в Україні, депортували, звинуватили в “міжнародному тероризмі” й уже понад два роки утримують у неволі. Аби заплутати сліди Запорожця, його весь час переміщують із одного місця утримання в інше. У жовтні чоловіка помістили у Владімірський централ, де утримують особливо небезпечних злочинців.

21 Жовтня 2024

Насильницькі зникнення
Журналістку Вікторію Рощину, яка померла в російському полоні, тримали в одному з найжорстокіших ізоляторів Росії

Про СІЗО № 2 у Таганрозі колишні полонені розповідають як про тюрму з найжорстокішими тортурами. Саме тут утримували журналістку Вікторію Рощину, про смерть якої стало відомо вчора, 10 жовтня.   

11 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Родина, яка працювала на ФСБ, прокурор, який був бойовиком “ДНР”, і воєнні злочини: 83 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

4 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Російський штурмовик визнав, що розстріляв українського військовополоненого

Дмитро Курашов, стрілець російського штурмового загону “Шторм-V” армії РФ визнав, що розстріляв українського військовополоненого. Раніше він провину заперечував. Зізнання прозвучала на судовому засіданні у Заводському райсуді Запоріжжя, де розпочали розгляд справи за звинуваченням проти Курашова у порушенні законів і звичаїв війни.

1 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Очільника херсонського СІЗО, якого катували росіяни, судять за держзраду

У березні 2022 року росіяни окупували Херсон і почали захоплювати українські державні установи. Одинадцятого травня вони увірвалися до херсонського слідчого ізолятора і затримали його начальника Ігоря Гурякова. Згодом російські пропагандисти опублікували відео, де начальник СІЗО заявляє про співпрацю з окупантами. Проте знайомі Гурякова повідомили, що він говорив під тортурами. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій