Send Lette
Війна і правосуддя

У держави є напрацьований механізм звільнення військовополонених, натомість для повернення цивільних такий механізм відсутній. Тому необхідно створити реєстр зниклих безвісти, який передбачений Законом “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”.

Про це говорить Валерія Скрима, юристка Асоціації правників України, залучена МІПЛ для правової підтримки викрадених РФ осіб та їхніх рідних. Вона допомогла родинам 120 цивільних, викрадених росіянами на території України з 24 лютого, створити та зареєструвати громадську організацію «Цивільні в полоні».

«Родичі цивільних заручників вирішили об’єднатися в громадську організацію для того, аби акумульовувати та отримувати інформацію стосовно своїх рідних, – говорить Валерія Скрима. – Адже якщо фізична особа, потерпілий, звертається до державних органів у загальному порядку, то отримує обмежену інформацію. Також громадська організація може організовувати та брати участь у конференціях і зустрічах, присвячених проблемам цивільних заручників».

«Нагальне питання, над яким працюють – це створення реєстру викрадених цивільних для розуміння кількості заручників. Наступний крок – напрацювання механізму їх звільнення», – продовжує Валерія Скрима. 

Голова ГО «Цивільні в полоні» Карина Дячук наголошує на необхідності надання державної допомоги родинам цивільних заручників і забезпеченні їх реабілітації після звільнення.

До громадської організації увійшли родини викрадених цивільних із усіх областей України, які перебували чи досі перебувають під окупацією військових РФ: Київської, Сумської, Чернігівської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Миколаївської та Херсонської. 

Серед членів ГО «Цивільні в полоні» представники родин: військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка, начальника управління гуманітарної політики Херсонської РДА Олександра Зарівного, інженера зв’язку компанії «Київстар» з Херсонщини Сергія Ареф’єва, соціальної інспекторки з Херсона Ольги Черняк, міського голови Голої Пристані Олександра Бабича і ветерана АТО з Миколаївщини Сергія Лейбака. Про ці та інші випадки затримань можна дізнатися на сайті МІПЛ.

5 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Війна і правосуддя
У Бородянці Радіка Гукасяна засудили до 12 років за воєнні злочини на Київщині

Девʼятого квітня Бородянський районний суд завершив розгляд справи Радіка Гукасяна — російського військового, механіка-водія 7 роти 3 батальйону 331 парашутно-десантного полку 98 повітряно-десантної дивізії повітряно-десантних військ ЗС РФ.

10 Квітня 2024

Війна і правосуддя
“Білі плями” справи: суд за держзраду у Кропивницькому

У Кропивницькому суд визнав винним у держзраді 50-річного місцевого жителя Віталія і засудив його до 15 років ув’язнення. Обвинувачений вирок назвав несправедливим. Його адвокат наголосив, що провина клієнта не доведена. МІПЛ відстежувала судовий процес та розповідає, як доводили провину засудженого.

9 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Адвокація
“Міжнародне право недієве, коли одна зі сторін не дотримується правил”, — Ольга Решетилова в Осло

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, взяла участь в одній із дискусійних панелей конференції Норвезького Гельсінського комітету, яка відбулася в Осло. Разом із Лене Ваттеланд, керівницею Центру документації та притягнення до відповідальності НГК, вони обговорили проблему притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах Росії. 

11 Квітня 2024

Аналітика
Примусова паспортизація. Як українцям на окупованих територіях та в РФ нав’язують російське громадянство

Коаліція "Україна. П'ята ранку", до якої входить Медійна ініціатива за права людини, підготувала спільну аналітику. Мета дослідження: простежити ключові етапи та практики впровадження політики нав’язування громадянства РФ українським громадянам, а також надати правову кваліфікацію таких дій — у межах міжнародного права і в межах українського законодавства.

10 Квітня 2024

Більше публікацій