Війна і правосуддя

У держави є напрацьований механізм звільнення військовополонених, натомість для повернення цивільних такий механізм відсутній. Тому необхідно створити реєстр зниклих безвісти, який передбачений Законом “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”.

Про це говорить Валерія Скрима, юристка Асоціації правників України, залучена МІПЛ для правової підтримки викрадених РФ осіб та їхніх рідних. Вона допомогла родинам 120 цивільних, викрадених росіянами на території України з 24 лютого, створити та зареєструвати громадську організацію «Цивільні в полоні».

«Родичі цивільних заручників вирішили об’єднатися в громадську організацію для того, аби акумульовувати та отримувати інформацію стосовно своїх рідних, – говорить Валерія Скрима. – Адже якщо фізична особа, потерпілий, звертається до державних органів у загальному порядку, то отримує обмежену інформацію. Також громадська організація може організовувати та брати участь у конференціях і зустрічах, присвячених проблемам цивільних заручників».

«Нагальне питання, над яким працюють – це створення реєстру викрадених цивільних для розуміння кількості заручників. Наступний крок – напрацювання механізму їх звільнення», – продовжує Валерія Скрима. 

Голова ГО «Цивільні в полоні» Карина Дячук наголошує на необхідності надання державної допомоги родинам цивільних заручників і забезпеченні їх реабілітації після звільнення.

До громадської організації увійшли родини викрадених цивільних із усіх областей України, які перебували чи досі перебувають під окупацією військових РФ: Київської, Сумської, Чернігівської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Миколаївської та Херсонської. 

Серед членів ГО «Цивільні в полоні» представники родин: військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка, начальника управління гуманітарної політики Херсонської РДА Олександра Зарівного, інженера зв’язку компанії «Київстар» з Херсонщини Сергія Ареф’єва, соціальної інспекторки з Херсона Ольги Черняк, міського голови Голої Пристані Олександра Бабича і ветерана АТО з Миколаївщини Сергія Лейбака. Про ці та інші випадки затримань можна дізнатися на сайті МІПЛ.

5 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Війна і правосуддя
Суд визнав ексмера Рубіжного Хортіва винним у колабораціонізмі

Хортіва засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, заборонивши впродовж 15 років обіймати посади в органах влади

18 Травня 2023

Війна і правосуддя
Псковський десантник Андрій Медведєв домігся, аби його справу розглядала колегія суддів

В Ірпені суд вдруге не зміг провести підготовче засідання у справі російського військового, якого обвинувачують у скоєнні воєнного злочину. Чому це трапилося, розповідає журналістка МІПЛ, яка побувала в суді.

16 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Квазіправова система
ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань, затримання та катування.

25 Травня 2023

Військовополонені
Після полону: чи мають право колишні військовополонені звільнитися з військової служби

“Для кожного, хто повернувся з полону, найстрашніша перспектива вдруге потрапити в полон. А якщо нас знову повертають на службу в зону бойових дій — ця перспектива реальна”, — говорить колишній військовополонений Євген.

25 Травня 2023

Більше публікацій