Війна і правосуддя

У держави є напрацьований механізм звільнення військовополонених, натомість для повернення цивільних такий механізм відсутній. Тому необхідно створити реєстр зниклих безвісти, який передбачений Законом “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”.

Про це говорить Валерія Скрима, юристка Асоціації правників України, залучена МІПЛ для правової підтримки викрадених РФ осіб та їхніх рідних. Вона допомогла родинам 120 цивільних, викрадених росіянами на території України з 24 лютого, створити та зареєструвати громадську організацію «Цивільні в полоні».

«Родичі цивільних заручників вирішили об’єднатися в громадську організацію для того, аби акумульовувати та отримувати інформацію стосовно своїх рідних, – говорить Валерія Скрима. – Адже якщо фізична особа, потерпілий, звертається до державних органів у загальному порядку, то отримує обмежену інформацію. Також громадська організація може організовувати та брати участь у конференціях і зустрічах, присвячених проблемам цивільних заручників».

«Нагальне питання, над яким працюють – це створення реєстру викрадених цивільних для розуміння кількості заручників. Наступний крок – напрацювання механізму їх звільнення», – продовжує Валерія Скрима. 

Голова ГО «Цивільні в полоні» Карина Дячук наголошує на необхідності надання державної допомоги родинам цивільних заручників і забезпеченні їх реабілітації після звільнення.

До громадської організації увійшли родини викрадених цивільних із усіх областей України, які перебували чи досі перебувають під окупацією військових РФ: Київської, Сумської, Чернігівської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Миколаївської та Херсонської. 

Серед членів ГО «Цивільні в полоні» представники родин: військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка, начальника управління гуманітарної політики Херсонської РДА Олександра Зарівного, інженера зв’язку компанії «Київстар» з Херсонщини Сергія Ареф’єва, соціальної інспекторки з Херсона Ольги Черняк, міського голови Голої Пристані Олександра Бабича і ветерана АТО з Миколаївщини Сергія Лейбака. Про ці та інші випадки затримань можна дізнатися на сайті МІПЛ.

5 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
“Добровільно здатися в полон”. Мешканця Харківщини судять за “здачу” росіянам українського військового 

Село Бабенкове на Харківщині, що за 20 хвилин їзди від Ізюма, пробуло в російській окупації пів року. У цей час місцевих катували. Слідство вважає, що одним із тих, хто здавав людей окупантам, був Віктор. Йому 59 років, жив у Бабенковому, після звільнення села переховувався.

5 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У Тростянці за обстріл лікарні судять російського командира танку. Ось що розповіли свідки

Покази свідків ідентичні, хоча вони не чули свідчення одне одного: в Тростянецькій лікарні не було військових, там були тяжко поранені цивільні, розпізнавальні знаки лікарні було видно здалеку і росіяни, обстрілюючи приміщення, знали про це.

4 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій