Send Lette
Без категорії

Глобальний Крим. Зрозуміти Україну через Південь: у Києві стартувала міжнародна конференція

У Києві стартувала Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. Медійна ініціатива за права людини – один із ключових організаторів заходу.

Представники МІПЛ на відкриті Міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”.

У конференції беруть участь громадські діячі, вчені, лауреати Нобелівських премій, експерти з країн Глобального Півдня Колумбії, Катару, Чилі, Індонезії, Південно-Африканської Республіки, Нікарагуа, Індії, Казахстану, Ірану, Італії, Мексики, Венесуели, Іспанії, Уругваю, Кенії, Афганістану, Філіппін, Лівії, Сирії, Туреччини, а також України, Норвегії, Італії, Швейцарії, Вірменії та інших. 

“Якщо світ спільними зусиллями не зупинить Російську Федерацію, виникатимуть нові війни та терористичні атаки. Адже Росія дає зрозуміти всім агресорам і терористам, що міжнародне право слабке і можна діяти силою”, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на церемонії відкриття конференції.

Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України.

Попереду дискусії щодо постколоніалізму та демократії, наслідків повномасштабного вторгнення Росії на територію України в глобальному контексті, забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки тощо.

Панельна дискусія “Мирний план для України. Глобальний контекст повномасштабної агресії Росії проти України”.

У рамках конференції іноземна делегація відвідала міста і села Київщини, які перебували під окупацією Росії. Лідери громадянського суспільства, правозахисники, журналісти з країн Африки, Азії, Центральної і Латинської Америки зустрілися з мешканцями Мотижина, Бучі та Ірпеня, а також побували на підірваному мосту в Романівці.

Нагадаємо, що село Мотижин упродовж місяця перебувало під окупацією Росії, що стало для його жителів страшним випробуванням. Іноземна делегація відвідала місцевий ліцей, де зустрілася зі старшокласниками. Діти поділилися важкими спогадами про окупацію, в тому числі про жорстоке вбивство росіянами голови села Мотижин Ольги Сухенко та її родини. Щонайменше росіяни вбили в Мотижині 30 цивільних.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI), запитала у дітей, чи бачать вони своє майбутнє в Україні. На що всі школярі відповіли, що іншого варіанту навіть не розглядають. Вони відчувають свою потребу залишатися тут і будувати свою рідну країну.

Учні Мотижинського ліцею.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI). 

Учасники конференції також на власні очі побачили міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом. Під час активних бойових дій на Київщині він став дорогою життя для багатьох мешканців через нього було евакуйовано 40 тисяч осіб.

Міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповідає про евакуацію мирного населення через міст в Романівці.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповів гостям про руйнування, яких завдала місту російська окупація. Росіяни знищили тут 3 тисячі будинків. Зараз Ірпінь відновлюється. За словами міського голови, 90% будинків, шкіл і дитячих садків відбудовано.

Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” триватиме в Києві 14-16 жовтня. Дивіться пряму трансляцію всіх подій конференції: Facebook або YouTube.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Правозахисники вимагають від державних органів розробити покроковий механізм дій для родичів зниклих безвісти

Попри те, що війна в Україні триває понад 10 років, українська влада досі не напрацювали для родин зниклих безвісти єдиного покрокового механізму дій для забезпечення юридичного статусу, пошуку своїх рідних та отримання належних прав і соціальних гарантій.

30 Серпня 2024

Як підтвердити факт, що людину тримали чи утримують у російському полоні: інструкція

МІПЛ та ZMINA підготували інструкцію про те, як встановлити факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, на які питання варто звернути увагу під час підготовки документів для подачі у відповідні органи і що робити у разі відмови.

14 Серпня 2024

Як рідним зниклих безвісти отримати пенсію у зв’язку із втратою годувальника 

Пенсія у зв’язку із втратою годувальника є одним із основних способів підтримки родин осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Більше того, у випадку родин цивільних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, така пенсія є єдиною державною гарантією.

1 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій