Глобальний Крим. Зрозуміти Україну через Південь: у Києві стартувала міжнародна конференція
У Києві стартувала Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. Медійна ініціатива за права людини – один із ключових організаторів заходу.
У конференції беруть участь громадські діячі, вчені, лауреати Нобелівських премій, експерти з країн Глобального Півдня — Колумбії, Катару, Чилі, Індонезії, Південно-Африканської Республіки, Нікарагуа, Індії, Казахстану, Ірану, Італії, Мексики, Венесуели, Іспанії, Уругваю, Кенії, Афганістану, Філіппін, Лівії, Сирії, Туреччини, а також України, Норвегії, Італії, Швейцарії, Вірменії та інших.
“Якщо світ спільними зусиллями не зупинить Російську Федерацію, виникатимуть нові війни та терористичні атаки. Адже Росія дає зрозуміти всім агресорам і терористам, що міжнародне право слабке і можна діяти силою”, — заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на церемонії відкриття конференції.
Попереду дискусії щодо постколоніалізму та демократії, наслідків повномасштабного вторгнення Росії на територію України в глобальному контексті, забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки тощо.
У рамках конференції іноземна делегація відвідала міста і села Київщини, які перебували під окупацією Росії. Лідери громадянського суспільства, правозахисники, журналісти з країн Африки, Азії, Центральної і Латинської Америки зустрілися з мешканцями Мотижина, Бучі та Ірпеня, а також побували на підірваному мосту в Романівці.
Нагадаємо, що село Мотижин упродовж місяця перебувало під окупацією Росії, що стало для його жителів страшним випробуванням. Іноземна делегація відвідала місцевий ліцей, де зустрілася зі старшокласниками. Діти поділилися важкими спогадами про окупацію, в тому числі про жорстоке вбивство росіянами голови села Мотижин Ольги Сухенко та її родини. Щонайменше росіяни вбили в Мотижині 30 цивільних.
Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI), запитала у дітей, чи бачать вони своє майбутнє в Україні. На що всі школярі відповіли, що іншого варіанту навіть не розглядають. Вони відчувають свою потребу залишатися тут і будувати свою рідну країну.
Учасники конференції також на власні очі побачили міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом. Під час активних бойових дій на Київщині він став дорогою життя для багатьох мешканців — через нього було евакуйовано 40 тисяч осіб.
Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповів гостям про руйнування, яких завдала місту російська окупація. Росіяни знищили тут 3 тисячі будинків. Зараз Ірпінь відновлюється. За словами міського голови, 90% будинків, шкіл і дитячих садків відбудовано.
Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” триватиме в Києві 14-16 жовтня. Дивіться пряму трансляцію всіх подій конференції: Facebook або YouTube.