Send Lette
Cards

Ірина Горобцова

Ірина Горобцова

Дата зникнення: 13 травня 2022 року

Місце зникнення: м. Херсон

Мешканку Херсона Ірину Горобцову викрали в день її народження — 13 травня 2022 року. Жінці виповнилося 37. Шестеро російських військових у масках вломились до її помешкання та почали обшук. Батьки Ірини дуже перелякалися. Мати плакала, окупанти закрили жінку на кухні. Перевернувши хату догори дригом, росіяни поїхали, Ірину забрали з собою.
До окупації Горобцова вела в Херсоні успішне життя: працювала в ІТ-компанії, навчалася на психолога. Жінка любила подорожувати, займалася плаванням, допомагала людям. Коли росіяни окупували місто, Ірина возила на роботу медиків, які жили в передмісті, збирала гроші для місцевого центру переливання крові. А ще вона ходила на мітинги проти окупації і не боялася висловлювати проукраїнську позицію.

Горобцову викрали з квартири її батьків, вікна якої виходили на аеропорт Чорнобаївки. Саме на цьому летовищі росіяни розміщували свою техніку та особових склад, а українські війська кілька разів влучно знищували їх. Після чергового результативного влучання військові РФ почали викрадати місцевих, підозрюючи їх у коригуванні вогню. Однією з жертв стала Ірина Горобцова.

Наступного дня після викрадення її батьки поїхали до Херсонського СІЗО, щоб віддати доньці змінний одяг. Але ні речей, ні їжі окупанти передати не дозволили. Батьки щодня намагалися добитися зустрічі з Іриною, та марно. За деякий час у СІЗО повідомили, що Горобцової там більше немає. Жінку вивезли до тимчасово окупованого Криму. Батьки поїхали шукати її в Сімферопольському СІЗО, але розмовляти з ними там ніхто не схотів. Родичі найняли адвоката в Криму. То з’ясував, що Ірину дійсно привозили в СІЗО Сімферополя, де в неї взяли відбитки пальців. Наразі ж її нібито утримують у Севастополі.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій