Send Lette
Cards

Андрій Гарасименко

Андрій Гарасименко

Дата зникнення: 25 березня 2022 року

Місце зникнення: с. Новоукраїнське, Чернігівська область

 

До повномасштабного вторгнення Росії Андрій Гарасименко мешкав із дружиною Наталією в селі Новоукраїнське на Чернігівщині — регіоні на півночі України, що межує з Росією. Подружжя виховувало двох донечок. Андрій працював майстром газової служби, мав домашнє господарство та худобу.

24 лютого по Новоукраїнському проїхала колона російських танків, почалися бої за Чернігів, неподалік постійно вибухали снаряди. У березні сім’я майже весь час сиділа в погребі, ховаючись від обстрілів.

25 березня в помешкання Гарасименків вдерлися люди у формі та з автоматами. Дружина Наталія пригадує, що російських військових було так багато, ніби приїхали затримувати відомого терориста. Жінка помітила людей у специфічній формі, майже у всіх на обличчі були балаклави. “Певно, то була або військова поліція, або ФСБ”, — вважає Наталія. Родину допитували близько години. Паралельно росіяни обшукували будинок: забрали документи, мобільні телефони, планшет, системний блок від комп’ютера, флешки, ліхтарики, wifi-роутер.

Після обшуку зібралися і поїхали. З собою в БТРі повезли Гарасименка. Наталія вирішила, що Андрія забрали в село Вишневе поруч із Новоукраїнським. Жінка двічі їздила туди, намагалася дізнатися про долю чоловіка. Під час другої поїздки 28 березня російський військовий заявив їй, що полонених вивезли в невідомому напрямку.

Майже два місяці про долю викраденого не було жодних звісток. Родина не знала, чи він живий. Наталії для впізнання почали показувати фото закатованих росіянами цивільних жителів, яких знаходили у Вишневому. Її чоловіка серед убитих не було.

Врешті його знайшли аж у Росії. Свідок, який повернутися додому за обміном, розповів, що бачив Гарасименка в Курському СІЗО. “Він не розказував усього, але я зрозуміла, що Андрій був дуже побитий. Він просив передати вісточку, що він є. Це було 22 травня 2022 року”, — пригадує Наталія.

Наступну звістку рідні отримали наприкінці грудня 2022-го. Тоді за обміном вийшов чоловік, який повідомив, що бачив Гарасименка в Тульській виправній колонії № 1, що в місті Донськой. Влітку 2023 року з’явилась нова інформація від родичів інших бранців: Андрія перевели до колонії “Поляна” в Республіці Мордовія.

У Гарасименка хворі нирки, наприкінці лютого 2022-го він мав заплановану операцію з видалення каменів. Але через початок повномасштабного вторгнення не зміг потрапити до лікарні в Чернігові. Чи отримує чоловік хоч якесь лікування у російських застінках, родина не знає.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій