Send Lette
Cards

Олексій Галевич

Олексій Галевич

Дата зникнення: 2 квітня 2022 року

Місце зникнення: Донецька область

До повномасштабного вторгнення Росії Олексій Галевич мешкав на Донеччині з дружиною та сином. 36-річний чоловік працював охоронцем вантажів на залізниці.

Росія окупувала його рідне селище 26 лютого 2022 року — за два дні після того, як почала повномасштабну війну. Олексій із родиною хотіли негайно виїхати з окупованої території, але через те, що не мали жодної інформації про безпечні шляхи евакуації, їхати не наважилися.

У чоловіка був досвід строкової служби в армії з 2019 до 2020 рік. Після жодного стосунку до війська не мав. 2 квітня 2022 року росіяни почали викрадати людей, які колись служили. Прийшли й до Олексія. Чоловіка забрали до місцевої школи, допитували, а тоді замотали руки скотчем, одягли на голову мішок та вивезли до Новоазовська, ще одного окупованого міста на Донеччині. За словами сестри Олексія Галини, тоді в селищі викрали 50 цивільних.

Близько місяця сім’я нічого не знала про долю Олексія. Врешті через родичів інших полонених довідалися, що Галевич може бути в колонії № 120 в Оленівці неподалік Донецька. Батьки бранця, які також залишилися в окупації, з’їздили до Оленівки, передали синові передачки. Але вже через тиждень їм сказали, що Олексія вивезли. Як дізналися пізніше, — в Донецькому СІЗО.

За кілька місяців Галевича перевели до Калінінської колонії в місті Горлівка в Донецькій області. За час перебування чоловіка в полоні батьки отримали від нього кілька листів. Вони дізналися, що цивільних заручників, серед яких і їхній син, утримують у Горлівці окремо від військових. Кожен ранок полонені співають гімн Росії. В колонії дуже погана ситуація з питною водою, яку беруть зі ставка, через це у в’язнів проблеми з травленням.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Пошук HIMARS, коригування у Миколаєві і воєнні злочини: 52 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

13 Травня 2024

Військовополонені
Зниклі безвісти з 57-ї бригади: важкі бої, загибель, полон і пошук

У перший же день повномасштабного вторгнення Росії в Україну уся територія Луганської області перетворилася на поле битви. На той час бійці 57 окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка перебували на позиціях у районі Трьохізбенки. Тоді ж у полон потрапила значна кількість військовослужбовців бригади, більшість із них досі утримують росіяни, є й ті, що вважаються зниклими безвісти. З того часу для багатьох сімей бійців 57-ї бригади почалася боротьба — знайти та повернути своїх рідних.

10 Травня 2024

Війна і правосуддя
Досвід для України. Як у Боснії та Герцеговині шукають зниклих безвісти

Одна з найсерйозніших проблем під час війни і після неї — пошук зниклих безвісти та їхня ідентифікація. В Україні, де вже зараз, за офіційною інформацією, налічується понад 30 тисяч зниклих безвісти, ефективна система пошуку лише формується. Утім досвід розбудови такої системи є, зокрема у Боснії та Герцеговини. На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) цю країну відвідала Олена Бєлячкова, координаторка родин полонених Медійної ініціативи за права людини. Розповідаємо про почуте і побачене нею.

9 Травня 2024

Більше публікацій