Send Lette
Cards

Олексій Галевич

Олексій Галевич

Дата зникнення: 2 квітня 2022 року

Місце зникнення: Донецька область

До повномасштабного вторгнення Росії Олексій Галевич мешкав на Донеччині з дружиною та сином. 36-річний чоловік працював охоронцем вантажів на залізниці.

Росія окупувала його рідне селище 26 лютого 2022 року — за два дні після того, як почала повномасштабну війну. Олексій із родиною хотіли негайно виїхати з окупованої території, але через те, що не мали жодної інформації про безпечні шляхи евакуації, їхати не наважилися.

У чоловіка був досвід строкової служби в армії з 2019 до 2020 рік. Після жодного стосунку до війська не мав. 2 квітня 2022 року росіяни почали викрадати людей, які колись служили. Прийшли й до Олексія. Чоловіка забрали до місцевої школи, допитували, а тоді замотали руки скотчем, одягли на голову мішок та вивезли до Новоазовська, ще одного окупованого міста на Донеччині. За словами сестри Олексія Галини, тоді в селищі викрали 50 цивільних.

Близько місяця сім’я нічого не знала про долю Олексія. Врешті через родичів інших полонених довідалися, що Галевич може бути в колонії № 120 в Оленівці неподалік Донецька. Батьки бранця, які також залишилися в окупації, з’їздили до Оленівки, передали синові передачки. Але вже через тиждень їм сказали, що Олексія вивезли. Як дізналися пізніше, — в Донецькому СІЗО.

За кілька місяців Галевича перевели до Калінінської колонії в місті Горлівка в Донецькій області. За час перебування чоловіка в полоні батьки отримали від нього кілька листів. Вони дізналися, що цивільних заручників, серед яких і їхній син, утримують у Горлівці окремо від військових. Кожен ранок полонені співають гімн Росії. В колонії дуже погана ситуація з питною водою, яку беруть зі ставка, через це у в’язнів проблеми з травленням.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі російського штурмовика переглянули відео з місця страти бійця ЗСУ

Суд у Запоріжжі продовжив вивчати докази у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика, звинуваченого у воєнному злочині. За даними слідства, у січні 2024 року він розстріляв Віталія Годнюка, українського військового, який склав зброю.

12 Травня 2025

Більше публікацій