Софія Краснікова
Закінчила ХНУ імені В. Н. Каразіна за спеціальністю “Журналістика”. З першого курсу працювала редакторкою новинного сайту МГ “Обʼєктив”.
Після початку повномасштабного вторгнення переїхала до Києва, де зайнялася волонтерством у громадській організації “Сміливі відновлювати”. Згодом зрозуміла, що хоче ще більше конвертувати свої знання та вміння у допомогу країні. Так трапився її “метч” із Медійною ініціативою за права людини.
Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.
21 Листопада 2024
Катування військовополонених і цивільних українців у російських місцях несвободи є злочином проти людяності. Таке твердження зафіксовано у новій доповіді Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні.
31 Жовтня 2024
Про СІЗО № 2 у Таганрозі колишні полонені розповідають як про тюрму з найжорстокішими тортурами. Саме тут утримували журналістку Вікторію Рощину, про смерть якої стало відомо вчора, 10 жовтня.
11 Жовтня 2024
“Мої ранки починаються з молитви до Бога, щоб він його зміцнив, захистив від злих людей і катувань. І це останнє, про що я думаю перед сном”, — говорить крізь сльози Ірина Козирєва, мати військовослужбовця бригади “Азов”. Її син Ярослав уже 29 місяць перебуває у російському полоні, хоча за нормами Женевських конвенцій мав бути обміняний ще два роки тому.
16 Вересня 2024
Під час 56-го обміну полоненими між Україною та Росією вперше за довгий час додому повернули полонених жінок. Серед них цивільні бранки РФ, яких незаконно затримали ще до 2022 року.
13 Вересня 2024
Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених та зниклих безвісти Медійної ініціативи за права людини, минулого тижня стала спікеркою відразу двох заходів, організованих для вирішення проблем захисту прав зниклих безвісти, військовополонених та їхніх родин.
10 Вересня 2024