Send Lette
Без категорії

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

Серед іншого керівник ОП запропонував країнам-партнерам взяти патронат над цивільними бранцями Кремля і закликав їх знайти можливість встановити контакт із утримуваними і домогтися їхнього звільнення. 

Медійна ініціатива за права людини вітає та підтримує стратегію, запропоновану Офісом Президента. Використовуючи міжнародні майданчики, МІПЛ давно та системно просуває ідею створення механізму звільнення цивільних, зокрема організації спеціального аналітичного центру, моніторингових місій до місць утримання українців із представників не-західних країн, наприклад, Центральної Азії, а також закріплення за певними країни «шефства» над окремими групами утримуваних цивільних.

— Ми багато говорили про наш план зі звільнення цивільних на міжнародних заходах у Варшаві, Лондоні, Осло тощо. Нещодавно, під час зустрічі представників громадянського суспільства з президентом також обговорили цей план та надали свої пропозиції. Дуже позитивно, що вони були враховані під час конференції у Монреалі. Ми стали на крок ближче до звільнення наших громадян, за умови, що країни-учасниці платформи зі звільнення цивільних утримуваних, підтримають цей план і активно долучаться до його виконання, — говорить Ольга Решетилова, голова МІПЛ.

Крім того, на Міністерській конференції у Канаді міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде закликав присутніх стати не лише посередниками у поверненні українців додому, але й активізувати роботу зі збору даних і визначення місць перебування бранців.

Нагадаємо, станом на 30 жовтня 2024 року, за даними МІПЛ, Росія утримує щонайменше 1932 цивільних українців. Ця цифра не є остаточною, оскільки відображає лише тих, чиє утримання підтверджено МІПЛ. Всупереч Женевським Конвенціям Росія викрадає цивільних та утримує їх у статусі інкомунікадо (не підтверджуючи факту затримання, без доступу до правничної допомоги чи листування), тож реальна кількість утримуваних цивільних може бути в рази більшою.

Головне фото: сайт Офісу президента України

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Правозахисники вимагають від державних органів розробити покроковий механізм дій для родичів зниклих безвісти

Попри те, що війна в Україні триває понад 10 років, українська влада досі не напрацювали для родин зниклих безвісти єдиного покрокового механізму дій для забезпечення юридичного статусу, пошуку своїх рідних та отримання належних прав і соціальних гарантій.

30 Серпня 2024

Як підтвердити факт, що людину тримали чи утримують у російському полоні: інструкція

МІПЛ та ZMINA підготували інструкцію про те, як встановлити факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, на які питання варто звернути увагу під час підготовки документів для подачі у відповідні органи і що робити у разі відмови.

14 Серпня 2024

Як рідним зниклих безвісти отримати пенсію у зв’язку із втратою годувальника 

Пенсія у зв’язку із втратою годувальника є одним із основних способів підтримки родин осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Більше того, у випадку родин цивільних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, така пенсія є єдиною державною гарантією.

1 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Більше публікацій